Vysazení HA Azalia

Od: Datum: 22.12.14 13:20 odpovědí: 6 změna: 23.12.14 16:14

Ahoj, doktorka mi dala kvůli hrozící trombóze HA Azalii. Ovšem jako většině lidí mi asi nefunguje. Už mám 20 dní nekončící menstruaci (od chvíle co sem ji začala brát) a není to jen špinění, bez tamponu se neobejdu, břicho mě bolí, hlava mě bolí. Už se to nedá vydržet. Samozřejmě moje doktorka má přes vánoce volno a já teď řeším co dělat. Co myslíte, že se stane když ji přestanu brát? Nedostanu v tu chvíli tu "skutečnou" menstruaci a bude to jen horší? A nebo se mi to konečně zastaví? Ona mi řekla, že mi kdyžtak dá normální HA ale že chce vědět jestli mi náhodou tahle nebude fungovat – a evidentně nefunguje. Ta dlouhá ms mi opravdu hodně vadí ale nerada bych to teď přestala brát a dostala tu "opravdickou" která bude ještě intenzivnější a zase se to o týden celé posune. Díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: iv®
Datum: 22.12.14 13:44
avatar
Zdravím. HA Azalia patří mezi nizkohormonalni antiko. Behem jejiho užívání může docházet ke spineni. Vetsinou to chce ddelší cas aby si telo zvyklo na toto slozeni HA. Buď to vydrzte a doufejte ze to bude váš případ, spineni vymizet nemusi a vy budete resit jinou antikoncepci. A k Vaší druhé otazce. Po vysazeni jakekoli HA by se mělo dostavit klasické sedmidenní krvaceni.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.12.14 14:58
avatar
Vy jste si asi nečetla ten leták, že? Jinak byste nemohla kvůli tromboze brát hormonální antikoncepci.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: malabelo1
Datum: 22.12.14 17:22

Ale ano četla jsem všechno. A věřte, že jsem to konzultovala jak s primářem co mě má na starosti tak se svou gynekoložkou. Není to tak snadné, ale nehodlám se na internetu vypisovat se svou diagnózou. To přeci není podstatné. Ale prošla jsem diskuze a zjistila jsem že spoustě lidí to pomohlo, přestali tuhle hrůza brát a hned jim bylo lépe a krvácení přestalo. Tak to holt risknu. Není mi po tomhle preparátu opravdu dobře.

Od: kutululu
Datum: 23.12.14 08:08

Každá antikoncepce potřebuje tak 3 měsíce než si sedne. Já když začínala, tak jsem dostala také nízkohormonální Lindynette 20 a celé 3 měsíce jsem to měla opačně, když jsem brala prášky, tak jsem krvácela a po vysazení krvácení ustalo. Můj gynekolog mi řekl, ať to ještě vydržím další měsíc, že si třeba ještě sedne, ale omyl, další měsíc jsem už krvácela jak se tělu zrovna zachtělo. Takže jsem musela antikoncepci vyměnit a i u té nové se mi to první měsíc stalo, ale pak už to ustalo a 6 let byl klid. Být Vámi bych ještě počkala do dalšího cyklu, vím že je to nepříjemné, ale ten první měsíc to opravdu může být úplně rozházené.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mallabelo
Datum: 23.12.14 16:14

já jsem ji už vysadila. měsíc dva to opravdu nevydržím. Už po týdnu jsem měla fakt dost. Něco jiného je špinění, ale když je to regulerní krvácení s bolestma a už mě i nolela hlava a celkově svaly, jak kdybych měla teplotu. Už se to prostě nedalo vydržet. A držet to 2 měsíce s tím, že to možná nezabere je asi blbost. Četla jsem o tom recenze a ženské píšou, že jim to fungovalo většinou jenom když kojily. Asi tělo má v tu chvíli více hormonů tak to Azalia udrží. Ale já nekojím a nekojila jsem a tak mám v těle asi málo hormonů. Lynd.20 jsem měla předtím a ta uplně v pohodě fungovala bez jakýchkoli problémů. Tato ale mému tělu nesedí.

Od: flip
Datum: 23.12.14 09:06

Já začala brát Azalii po šestinedělí, jak říkáte, stejný problém. Vydržela jsem 2 měsíce, dobrala platíčko a další už nezačínala.. Poté už žádný problém.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.