Recept na vosí hnízda bez vejce

Od: Datum: 19.12.14 20:44 odpovědí: 6 změna: 22.12.14 22:59

na úlky - vosí hnízda bez syrového vejce ...? Myslím tu hodně ořechovou s rumem,cukrem bez másla ...a dovnitř krém ap.na linecký základ...? Děkuji ...

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: uska®
Datum: 20.12.14 15:24

Když nikdo nereaguje, pokusím se já. Neznám takový recept, ale uvažujte logicky. Suroviny na úlky musíte něčím spojit a toho docílíte vejcem (bílkem) , máslem. Vy nechcete ani vejce, ani máslo, tak snad v úvahu připadá nějaké lepidlo, to zas nevím, zda je jedlé. Vyberte si na pečení jiné cukroví. Ať se povede !

Ohodnoceno: 1x

Od: jupiter
Datum: 20.12.14 17:33

uskaR) děkuji za jedinou odpovědˇ,koukám,že ostatní ženy pečou a uklízejí ...ale letos se pokouším udělat právě úlky koupila jsem si otevírací úlky - formičky a četla jsem někde kdysi,že pravé ořechové mají málo ingrediencí ( snad jen ořechy 1x.cukr 1x a rum podle konzistence) nechat odpočinout - nasáknout a pak tvořit i pomocí folie v ůlku,a kdo mi to potvrdí tento recept? Nevím jestli mi nic neuniklo ale vejce syrové neriskuji takže n i k d y ...

Datum: 20.12.14 17:51

Na jeden bílek 20 dkg ml. cukru a 15 dkg ořechů. "Syrový" ten bílek je asi stejně jako když potíráte perníčky (nebo jiné cukroví) bílkem (nebo vajíčkem) po upečení. Úly se mají nechávat minimálně týden až dva na tmavém a studeném místě (špajz), kde bílek "zatvrdne" - takže nejíte syrové vejce.

doplněno 20.12.14 18:15:

Pokud mermomocí chcete bez vajec, tak mě napadlo zkusit použít jako pojivo salko. Poměr ale bude asi potřeba vyzkoušet a opravdu si nejsem jistá výsledkem.

Ohodnoceno: 2x

Od: liduli
Datum: 20.12.14 17:58

Jupiter, zadejte si do vyhledávače "ořechovorumová vosí hnízda", tam najdete recept snad podle vašeho gusta, ale nevím, zda to bude držet, snad ano, L.

Ohodnoceno: 2x

Od: ivanadr
Datum: 22.12.14 22:05

Nevím, jestli vám to ještě pomůže, ale já dělala tyto vosí hnízda http://www.vosihnizda.cz/vosi-hnizda-s-postupem/. Jsou bez vajec a opravdu se s nima dobře pracovalo.

Ohodnoceno: 1x

Od: jupiter
Datum: 22.12.14 22:59

Ano Ivanodr jsem taková vosí hnízda hledala,ale už jsem to nějak podobně provedla z několika rad,ale takové souměrné ,jak na obrázku rozhodně nemám ( nevím proč ) ...takže pro příště snad děkuji

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.