Antikoncepce v 16

Od: Datum: 19.12.14 17:04 odpovědí: 16 změna: 02.01.15 10:13
Dobrý den.
Je mi 16 let a plánuji první sex. Chtěla bych se zeptat, můžu navštívit gynekologa a požádat o recept na antikoncepci bez toho, aby o tom museli vědět rodiče?
Děkuji všem.

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: iv®
Datum: 19.12.14 17:51
avatar
Zdravím. Určitě můžeš. S klidem. Lepsi je se chránit nez strkat hlavu do písku.
Ohodnoceno: 3x
 
Od: iv®
Datum: 19.12.14 20:06
avatar
Jsou i antiko levnější. ..již od 400 ..viz Lunafem atd...
Ohodnoceno: 2x
 
Od: iv®
Datum: 20.12.14 04:57
avatar
A ještě doplním : sama mam dceru. Sice je prozatim malá, ale až jednou prijde do tohohle věku a bude uvazovat o započetí sexuálního života, budu jen ráda ze bude tak odpovědná jako Ty.
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 22.12.14 15:07
avatar
Na jedné straně se možná ochrání před pocetim, ale na druhé straně ji to může stát zdraví! Dobrá rada! Pak může brát léky na ředění krve AZ do smrti a žít se strachem, kdy se nevzbudí. Není lepší gumička? Člověk ji použije jen kdyz jde na to, takže vyjde skoro zadarmo a navíc ochrání i před pohlavní nemocí . Člověk by měl být zodpovědný především sám k sobě a ne do sebe rvát svinstvo za KAŽDOU CENU. A rodiče by o tom samozřejmě měli vědět, ta AZ odvezou někdy dceru na pohotovost, aby bylo jasné, co co go.
Ohodnoceno: 1x
 
Od: iv®
Datum: 22.12.14 17:05
avatar
Samozřejmě máte v něčem pravdu. Sama jsem antiko brala celych dvacet let...nez jsme s manzelem dali prednost kondomu...nebo prerusovane soulozi. Ale požadovat totéž po sestnactiletych dětech? Priznejme si, ze jsme taky mnohdy zhresili a pak se báli. ..aspoň ja ano. Vim ze tady je ta odvracena strana HA, možná jsem jednou z tech šťastných, jenž žádné problémy s užíváním nemela a ani nikdo v mem okoli. Vim ze takové pripady jsou, ale stejně mi HA prijde lepší nez potrat
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.12.14 18:22
avatar
Myslím že do 18 by o tom měl gynekolog informovat rodiče respektive zákonné zástupce ale v praxi to doktoři ignorují protože je jim milejší když jim nějaký naštvaný rodič vynadá než když musí řešit nechtěné otěhotnění.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: ruze®
Datum: 19.12.14 18:45
avatar

Rodičům to určitě říkat nemusíš,ale počítej s cenou 500,- a více.Chválím,že jsi zodpovědná.

Ohodnoceno: 5x
 
Od: mjmbk
Datum: 19.12.14 20:17

A není škoda se vykašlat na manžela? Není škoda se oddát někomu, kdo se nezaručí, že s tebou ponese všechno dobré i zlé až do smrti? Není škoda ze sebe dělat takový sexuální objekt? Domnívám se, že správná žena si je vědoma své důstojnosti a na toho pravého počká do manželství.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.12.14 09:33
avatar

Ach jo, přestaňte vymývat mozek takovými žvásty, slečna zřejmě není věřící a i kdyby byla, sex je nedílná součást vztahu. Musí být super, když panenská dvojice při prvním sexu po svatbě zjistí, že si nesedí, nechutná, prostě sex na prd. To je mi panečku demagogie.

Pro tazatelku - můžeš si to zařídit bez rodičů, ale HA rozhodně nedoporučuju. Je to svinstvo, které ti po vysazení zůstane řadu měsíců v těle, může ovlivnit plodnost a při dlouhodobějším braní s sebou nese spoustu rizik. Není dnes bohužel vyjímkou náhlé úmrtí čtyřicetileté ženy, co od patnácit bere prášky.

Ohodnoceno: 9x
 
Datum: 20.12.14 10:12

a ještě si nechat udělat testy na leidenskou mutaci, které by každý spolehlivý gynekolog měl udělat před nasazením antikoncepce. Paní martinaa dobře radí, přečtěte si články o ženách, které antina ve středním věku zabila (embolie atd...)

doplněno 20.12.14 12:53:

raději si přečtěte článek od prof. Strunecké ohledně očkování proti rakovině děložního čípku Nežádoucí účinky vakcíny proti rakovině děložního čípku jsou vážné prof. RNDr. Anna Strunecká DrSc., upozorňuje, že vakcínu Gardasil, na evropském trhu dostupnou pod názvem Silgard, považují američtí experti za nejnebezpečnější vakcínu, kterou se dnes očkuje. Totéž platí o vakcíně Cervarix.

Jestli umíte anglicky, tak super článek i s videem ohledně negativních účinků tohoto očkování na zdraví http://www.thedailysheeple.co…ll-a-giant-deadly-scam_012014

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.12.14 21:11

A vy přestaňte vymývat mozek zase takovými žvástmi jaký je HA svinstvo a podobně. Možná to není nejzdravější, ale člověk se dnes už takhle vystavuje tisícům dalších škodlivých vlivů, že tohle už je jenom kapka v moři. Když tazatelce udělají testy a bude vše OK, nevidím důvod nepředepsat HA.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.12.14 21:26
avatar

Kapka, která způsobuje problémy s početím a napomáhá rozvoji rakoviny prsu a ženských orgánů.

Málokdo chce slyšet pravdu, raději se budeme chlácholit tím, že když je kolem nás spousta jiného svinstva, tak tohle nás už nezabije. Proč ne.

Ohodnoceno: 1x
 

 

Od: rockman
Datum: 29.12.14 10:31

Čekat na první sex až na svatební noc je to nejhorší, co může člověk udělat. Jedná se o falešnou morálku. Je tu obrovské riziko, že si po sexuální stránce nebudou partneři rozumět a neplatí zde pravidlo ,,když ji (ho) miluješ, není co řešit.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: donkarel*
Datum: 22.12.14 17:30

Radí tu dobře, v 16 když je tělo ještě ve vývinu je blbost nasazovat umělé hormony, navíc počítej s částkou kolem 500 měsíčně, kterou budeš muset platit. Zkuste to nejdřív s kondomem a pak, pokud bude frekvence častější, teprve případně uvažuj o HA.

P.S. Většina chlapů tvrdí, že s kondomem to není ono. Je pravda, že nemůžeš jen tak zasunout a musíš nejdřív nasazovat ochranu, ale pocitově vpodstatě nevidím rozdíl mezi sexem s kondomem a bez kondomu...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 22.12.14 20:42
avatar

slečna se neptala na účinky na zdraví atd.To je čistě její věc a pokud by HA tak zabíjela a škodila,tolik žen by jí nebralo.Spoustě lidem i pomáhá,ale na to má spoustu diskuzí a odkazů na netu,aby si udělala svůj názor.K doktorovi můžeš i bez vědomí rodičů,doktor Ti vše poví a doma to nikdo nemusí vědět,jen nechoď ke stejnému jako matka.Mi se to stalo a každou kontrolu(s HA se chodí 2-krát ročně a pro recepty) jsem trnula hrůzou,ať se tam matka neukáže

Kondom taky není od věci,sposta kluku ho odmíta a může se stát že toho kluka nepřesvěčí a i když tady každý radí morálně,v 16-ti a po vlivem vášně dojde na sex bez...já si pamatuju,že to bylo jiné než teď ve starším věku.Prostě bych to být slečnou neriskla.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: helca*
Datum: 02.01.15 10:13

A co takhle použít prezervativ než polykat bobule? Jestli je ten tv§j kluk se kterým to chceš mít zodpovědný tak bez gumy do toho nepůjde. Pokud si hraje na frajera a gumu nechce tak pryč od něj

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.