Je to normální?

Od: Datum: 18.12.14 18:24 odpovědí: 11 změna: 20.12.14 23:06

Dobrý den, proč se skoro v každé práci chovaj lidi tak zvláštne, a proč me to pokaždé kam vlezu přijde stejné..mluvím o tom,že vždy se najdou dve nebo tři, co se sotva znaj mesíc,neví o sobe skoro nic, a už je to samí beruško,drahá atd? Zvolená vedoucí tohle neprožívá proč asi? Proč se lidi chovaj tak komediálne a sou ze všemi hned nejlepší kamarádky? Pak hned dojde na pomluvy a legraci s kolegu,copak se nedá v práci chovat normálne? Je nás v práci pet,a dve sou fakt hrozný drbny mi přide.. a sou to best kámošky , co si hrozne rozumí. Volá na nu např Andrejko,Andry,když tam neni tak je to ANDREA. Vedoucí o jedné řekla že na nu neni spoleh neco takového... řekla sem to té kolegynce jak o ni vedoucí mluvila. Neco o ni hnusného řekla, a pak za pár dní se sni bavila jako by nic. Já kdybych vedela že o me neco takovýho neco řekl,tak s tím človekem přece nebudu komunikovat na urovni jako nejlepší kamarád ne? Proste kdyby to šlo tak bych se spíš vyhýbala konverzaci nebo neco,ale kolegyne se sni bavila uplne v pohode,jako by o ni nic hnusného neřekla,já nevim ale moje povaha je taková že se neumim přetvařovat.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hm®
Datum: 18.12.14 18:40
avatar

A jak má podle tebe mluvit s nadřízenou? Naštvaně a popudit si ji proti sobě? Kvůli něčemu, co navíc jen "jedna paní (ty) povídala"? Vysleduj vztahy, mysli si své, zařiď se podle nich a jinak to neřeš. Nepomohla bys ani sobě, ani nikomu jinému. Zasáhni nějak jen v případě, že by se jednalo o nějaké bezpráví, podfuk apod.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ju®
Datum: 18.12.14 18:46
proč se skoro v každé práci chovaj lidi tak zvláštne - moment říkate lidi - tj. ženy a muži, ale vy mluvíte jenom o ženách !Ženy v kolektivu mužskem se jakž takž přizpůsobí ale žárlí na sebe a pomlouvají, intrikují atd, v ženském kolektivu je to mazec, divím se , že se nepozabíjí! Ale to jde asi mimo naše mužské chápání, hormony pracují...Jeden kolega říká - dej do králikárny 4 jsou v klidu , dej tam 4 samice a můžeš dělat novou králikárnu, dorvou se že z nich crčí krev...Tak to holt chodí a nikdo s tím nic nenadělá.
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 18.12.14 18:46
avatar

Zdravím. Lenko, nejsme všichni stejní. To, co se zdá zvláštní nebo divné Vám, může být pro někoho jiného normální. A zase naopak. Neřešte to, jak se k sobě chovají druzí. Důležité je, jak se chováte Vy. Lidi nepředěláte. Neberte to ve zlém, ale mně se třeba nelíbí na Vašem chování to, že donášíte kolegyním co o nich kdo řekl. To také není moc dobré a může se to obrátit proti Vám v tom smyslu, že se snažíte druhé poštvat proti sobě. Tak na to také pozor. Je to každého věc, s kým se baví a jaký je mezi nimi vztah. Možná je to jen můj dojem, ale z Vašich řádek mám pocit trošku závisti a žárlivosti. Mohu se samozřejmě mýlit a rozhodně se Vás nechci nijak dotknout.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lenkaa
Datum: 18.12.14 19:13

já se m spíšš hodná stydlivá povaha, tak mi jen přijde že kdž nejsem mrcha jako nekdo, tak se semnou moc nikdo nebaví,protože vijo že já pomlouvat nikhoo nebudu, aty dve pomlouvaji furt nekoho. a já se zapojovat nechci,prtž taková nejsme a ani me to nebaví,ae za to sem zas uplne odškrknutá se me zdá. Nikdo si totiž nedelá svoje a furt se do nekoho nAVÁŽÍ,nevim proč to tak chodí,a je mi z toho smutno. moje mamka furt tvrdí že když je v kolektivu samá baba tak to není nikdy dobrý. prej by radši pracovala se sto chlapama ty ti aspon pomužou, a nemaj nejaké kecy furt

Datum: 18.12.14 19:09
avatar

Jednoho dne Sokrata potkal jeden známý a povídá: "Jestlipak víš, Sokrate, co jsem se zrovna dozvěděl o tvém příteli?"
"Počkej chvilku," odpověděl Sokrates. "Než mi cokoli řekneš, rád bych tě podrobil zkoušce. Říká se jí zkouška tří sít."
"Tří sít?"
"Přesně tak," pokračoval Sokrates. "Než mi začneš vyprávět o mém příteli, možná bude dobré na chvilku zkusit prosít to, co mi řekneš. První síto se jmenuje Pravda. Máš naprostou jistotu, že to, co mi chceš říct, je pravda?"
"Ne," odpověděl ten člověk, "vlastně jsem to jenom slyšel a..."
"Dobře," řekl Sokrates. "Takže ty opravdu nevíš, jestli je to pravda nebo není. Teď vyzkoušejme druhé síto, síto se jmenuje Dobro. Chceš mi o mém příteli říct něco dobrého?"
"Ne, naopak..."
"Takže," pokračoval Sokrates, "chceš mi o něm říct něco špatného a nejsi si jist, jestli je to pravda. Ale pořád ještě můžeš zkouškou projít, protože zbývá ještě jedno síto. Jmenuje se Užitečnost. Je mi to, co mi chceš o mém příteli říct, užitečné?"
"Ne, moc ne."
"Dobrá," uzavřel Sokrates, "to co mi chceš říct, není ani pravdivé, ani dobré, dokonce ani užitečné, tak proč bys mi to měl vyprávět?"

Ohodnoceno: 8x
 
Od: jitunalh
Datum: 18.12.14 19:19

Trochu chápu tazatelku co má asi na mysli. Bohužel nějak jsme otočili, opičíme se po USA. Hrajeme pro okolí komedie. Slova drahoušku, miláčku apod. se používá málem při opravě bot. To je to americké "musíme si promluvit"

Pustila bych z hlavy, jak se říká jedním uchem sem - druhým ven.Důležité je jak se chovám já, vy atd. Neřešila bych.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: xy
Datum: 19.12.14 18:03

no, neřekla bych, že to bude opičením po usa. vzpomínám si na své první zaměstnání po střední, v časech socialismu , v 18 letech mě překvapilo, jak kolegyně byla vůči mě samé " beruško , zlatíčko, atd. " a pak mi za zády zavařila ( jí bylo cca 45 ) až časem jsem přišla na to, že se jí bojí ženský z celýho oddělení, jaká ´je drbna a dovede zavařit. když jsem pak chtěla odejít na vš, přála bych vám přečíst ten posudek, co jsem za odpadek lidstva - tehdy ještě takové posudky od zaměstnavatele byly běžné, a můj vedoucí si nechal při jeho zpracování " poradit " právě touto kolegyní, která mě přece z kanclu nejlépe zná .

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 18.12.14 19:52
avatar

A co chceš dělat?

- představ si, jak by to vypadalo, kdyby si lidé říkali navzájem jenom pravdu, každej z nás (i Ty) se musí trochu přetvařovat, nebo musí lhát, aby neublížil jinému, nebo sobě a aby vůbec mohl mezi lidmi žít. Říká se tomu přizpůsobivost nebo sociální inteligence, nebo tak nějak.

Pokud Ti vadí, jak se lidé k sobě navzájem chovají, nedělej drby ani Ty a nepleť se (v zájmu spravedlnosti) do věcí, do kterých Ti nic není. Spravedlnost není a pravdu má (ze svého pohledu) každej.!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dannie
Datum: 19.12.14 17:49
Já to vyřeším tak, že emigruji...lidé jsou všude jiní a tady jsou asi nejhorší...
Ohodnoceno: 0x
 
Od: wanda
Datum: 19.12.14 20:54

A to si myslíte,že tam to není? Pracovala jsem v cizině a jedna hubatá kolegyně,co tam pracovala delší dobu chodila často kouřit na wc.Šév oddělení ji chodil kontrolovat,ale neměl odvahu jí to vytknout,ale když mě jako cizinku,uviděl,že jdu z wc,hned hlasitě káral : " co děláš furt na tom wc " ...přitom jsem šla jen na malou a to denně,protože bylo horko a museli jsme doplňovat tekutiny ale na ní se neodvážil.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.12.14 23:06

Ahoj. Leničko, základní chyba je ve výběru kolektivu. S ženskýma to prostě takhle funguje. Když se ti povede, se dostat mezi chlapy, budeš mít nejspíše vyhráno. Ti si tě budou hýčkat. Příklady jsou.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.