Do práce i když beru antibiotika

Od: Datum: 17.12.14 18:47 odpovědí: 6 změna: 18.12.14 17:48

Dobrý den,jsem doma již druhý týden ,byla jsem nemocná...brala sem antibiotika a ty mi končí v pátek přesne dva týdny. V práci si stežovaly že proč mám neschopenku ukončenou až v pátek a nejdu už do práce...taky sem se na ne mohla vykašlat a být klidne doma do konce roku, a né jit tam v sobotu jim pomáhat...to mám za všecko,sem docela naštvaná,misto aby byli rádi že jdu už v sobotu tak proč nejdu už v pátek...kdyby se ptaly..tak mám říct že sem musela nedřív dobrat antibiotika? nebo to je jedno že bych šla do práce? vedoucí mi v telefonu tvrdila že prej jakto že sem nemocná dva týdny když jeji 10 letý syn byl nemocný deset dni a šel už do školy...snad každý je nemocný jinak ne,? vubec sem nechápala co rtim chce jako říct.,uplne me vytočila


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jdwe
Datum: 17.12.14 18:51

Není vaší povinností se zpovídat, co vám je a jak vám je. Pokud máte neschopenku, tu předložte a více nic neřešte. Pamatujte si, že pomoc kolegům se nevyplácí. Hleďte předně na sebe.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 17.12.14 19:00
avatar

Já chodím do práce, když se cítím dobře, občas (když je nemoc těžší nebo delší) si dám jeden den navíc. Ale to bylo naposledy na VŠ. Tak posuďte sama, je to Vaše zdraví - kolegyně Vám v budoucnu s následky přechozeného onemocnění pomáhat nebudou. Pokud se ale již několik dní cítíte dobře, šla bych i přes antibiotika.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: faithoncemore*
Datum: 17.12.14 19:43

Opravdu nejste povinna se jim do detailu zpovídat, zda jste brala nějaké prášky, antibiotika či jiné léky, do kdy jste je brala a jak jste se který den přesně cítila. Prostě - "moje pracovní neschopnost ještě bohužel trvá. Na další kontrolu jdu tehdy a tehdy". Mimochodem - máte dokonce právo odmítnout sdělit zaměstnavateli diagnózu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.12.14 20:37
avatar

Před vánocemi každá ruka dobrá, tak na Vás tlačí. Myslím, že po dobrání antibiotik je dobré ještě pár dní se doma doležet, škoda, že Vám doktor nenapsal ještě ty dva dny. Tělo dostalo zabrat nemocí a hned člověk jde do práce, a jede na plný plyn.

No dneska se pracovník ždíme, žádné flákání. Včera jsem si pustila ten dokument francouzské televize - Upracuj se k smrti.

Musím říci, že ta druhá polovina je hodně drsná. V těch call centrech práce stresující a silný tlak, nedá se to tam až na vyjímky dlouho vydržet.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.12.14 22:10
avatar

Zdravím, sice jsem s antibiotiky sama do práce chodila, protože mě bohužel neměl kdo zastoupit a nějaké velké umírání se nekonalo, ale bylo by dobré se týden dva po dobrání antibiotik šetřit, tj. vyhýbat se větším kolektivům, odpočívat, moc nesportovat, nenamáhat se. Člověk je kvůli oslabené imunitě náchylnější a novou nemoc může chytnout jedna radost.

A jak už zde zaznělo, rozhodně nejste povinná někomu sdělovat podrobnosti o své nemoci - kdyby se ptaly, tak jste doma na doporučení lékaře a hotovo, pokud někdo bude mít kecy, nereagujte. Paní vedoucí bych klidně odvětila, že nemoc jejího syna se mnou nemá absolutně nic společného a tudíž nechápu její zlost. Nenechte se vytočit, lidi budou závidět nemocnému i ten den volna navíc, hnus.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: nikc®
Datum: 18.12.14 17:48

To jsou ti dnešní vedoucí. Měla jsem vedoucí, která se divila, že jsem nemocná, když v práci bylo rozbité topení a foukal dovnitř místo teplý vzduch, ledový vzduch z klimatizace. Bylo to v době, kdy venku bylo mínus 10 stupňů. Vedoucí mi říkala, že ona nebyla nemocná 20 let... Nemůžete brát vážně, co říkají vedoucí. Mají asi v práci spoustu práce a dělají kolegové za Vás, proto tak mluví.. Nic jinýho v tom není. Samozřejmě, že každý máme jiné tělo a jiné lékaře. Já brala taky antibiotika sice týden, ale týden předtím jsem měla být doma, podle doktorky, bez antibiotik. Nechtěla mi je dát hned. Někdo chodí s antibiotiky do práce. Ale je to riziko.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.