Kam v Brně na potrat?

Od: Datum: 17.12.14 10:58 odpovědí: 18 změna: 21.12.14 00:47

Ahoj, potřebuju poradit. O víkendu jsem se přestěhovala na Moravu do okolí Brna a zjistila, že jsem těhotná.

Chci se Vás zeptat, kam v Brně či okolí na potrat? Kde jsou milí a profesionální?

Prosím, nepište, že si mám dítě nechat a podobně.

administrátor uzavřel tuto otázku
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: hoi
Datum: 17.12.14 11:13

Jděte na potrat na gynekologii.

Od: janilka
Datum: 17.12.14 11:15

To by mě nenapadlo. Chci právě zjistit, kde je nějaká dobrá gynekologická ambulance, kde mě vezmou, i když nejsem stálá pacientka.

Od: pb®
Datum: 17.12.14 13:22

Obávám se, že na běžné ambulanci se tenhle zákrok nedělá, protože je k němu třeba narkóza a tedy předoperační vyšetření. Než se ptát na netu, zavolala bych do první nemocnice, kde mají gynekologické oddělení a ptala se tam.

Datum: 17.12.14 11:35

Jděte na Obilní trh. Tam to budete mít i s lidovým žalozpěvem pod okny. *kafe*

doplněno 17.12.14 12:41:

Pro maminu: Existují babyboxy a spousta bezdětných párů, které touží po dítěti a pro případnou adopci mají jedinou podmínku (všichni víme jakou, ale nesmíme o ní hovořit), která bohužel diskvalifikuje většinu nabízených dětí. *kafe*

Datum: 17.12.14 12:22

Jelikož nejsem z Brna tak neporadim,ale pro odpovědi nade mnou...Raději na potrat,než dítě na skládce.

doplněno 17.12.14 17:44:

Jsem už starší ročník a mám dvě děti.Na ukončení těhotenství jsem nikdy nebyla,ale kdyby jsem se byla v takové situaci někdy octla,tak bych zvolila raději přerušení,než bych celý život myslela na to,že mi někde běhá dítě a kdo ví jak se má.Toto je můj názor. mamina

Ohodnoceno: 3x

Datum: 17.12.14 13:40

To je pravda, a taky se zapomíná na to, za jakých podmínek žena otěhotněla. Znásilnění, vynucovaný sex, násilnický expřítel. Nedávno byl soud s těmi mladými vrahy, co zabili tuším spolužačku. Jedna přítelkyně odsouzeného byla těhotná a nechala si to vzít. Úplně ji chápu, mít dítě s vrahem bych taky nemohla.

doplněno 17.12.14 17:44:

Vy byste donosila dítě počaté při znásilnění nebo počaté někým, kdo Vám či jiným ubližoval? Víme o slečně houby.Znovu zmiňuji slovo "možná".

Datum: 17.12.14 17:03

Proč hned potrat? Máme možnost adopce... donošení dítěte a porod je podle mě pro tělo přirozenější než potrat

Datum: 17.12.14 13:53

Kam jste chodila k lékaři až do teď? Přece to nemůže být problém, jit k němu a on vás nasměruje. Pokud už "domů" nechcete, nemyslím si, že stačí jít do nějakého zařízení kde umělé přerušení provádí, spíš budete potřebovat gynekologa a ten vás po zjištění těhotenství a hlavně doby, někam pošle. Nemůžete, ani u nás v Brně, jen tak přijít a říct jsem těhotná, jdu na potrat tady je 6000Kč.

Interrupce (Zdroj: Medixa)

neboli umělé přerušení těhotenství je lékařský zákrok, který ukončuje těhotenství. Lze jej podstoupit pouze v odborném zařízení na základě písemné žádosti ženy a pod vedením erudovaného gynekologa. V České republice má žena právo se rozhodnout, že těhotenství nechce a jít na interrupci. Podle délky těhotenství se dělí na miniinterrupci, prováděnou do 8týdnů a interrupci, která se provádí 8-12týden, ze zdravotních důvodů do 24 týdne a v případě ohrožení života ženy kdykoli.

ZDE najdete snad všechny gynekology v Brně.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 17.12.14 15:32

Zkus třeba tady nabo tady. Neodkládej to, čas běží. Jak tak čtu,mnohým rádcům jsi udělala radost.

Od: zec
Datum: 17.12.14 15:44

Janilko, zadejte si do ´prohlížece heslo gynekologie Brno a obvolejte to, kde vás vezmou na vyšetření. Samozřejmě předem sdělte, že to spěchá. Potrat se dá dělat jen do 12 týdne od početí. Pak máte smůlu. Zákrok samozřejmě povedou až v nemocnici, Musíte mít i předoperační vyšetření (KO + srážlivost krve). To obvykle zařizuje praktický lékař. tedy neztrácejte čas a jděte někam na gyndu. Zde nic nevyřešíte. Hlavně ten plod dejte pryč, dokud je čas.

Od: iv®
Datum: 17.12.14 17:20

Zdravím. Zkuste Fakultní nemocnici v Brně. Pavilon Z. Skvělý personál. Dojdete do ambulance. Vysvětlite problém- neptaji se. Nekazou. :( Nenechte si do tohoto rozhodnutí nikym mluvit. Je to jen a jen vaše rozhodnutí. Vy s tim budete žít a Vy se s tim budete muset srovnat.
Ohodnoceno: 2x

Datum: 17.12.14 19:52

Iv to je super rada ale má malou chybičku, my v Brně nemáme jen jednu FN, měla byste upřesnit kterou máte na mysli.

Ani to Z mi nepomohlo k určení.

Od: mjmbk
Datum: 19.12.14 08:16

Na potrat nechoďte. Jsou lepší řešení. Pro radu volejte bezplatně 800 108 000 http://linkapomoci.cz/

Od: janilka
Datum: 19.12.14 21:46

Děkuji všem, kteří poradili a neměli předsudky, nemají mě za vraha a podobně.

Byla jsem v Brně v Bohunicích a na tuto nemocnici jedině chvála :)

Datum: 20.12.14 21:33

Chtěl bych napsat svůj názor. Osobně si myslím, že dítě se má narodit do rodiny, která se na něho těší, počítá s ním a a je na něj připravená. Pokud někdo tvrdí opak, je to sice jeho věc, ale myslím si, že žena má právo jít na potrat, protože je zde velká pravděpodobnost, že by se o dítě nedokázala tak dokonale a dobře postarat, jako třeba za pár let, kdy ho bude mít již plánované. I z pohledu dítěte je lepší, když nebude mít mladou nevyspělou a finančně nezapezpečenou matku, ale bude mít dokonalou mámu, která ví, co dělat, aby se mělo dobře. Je sice pravda, že je potrat vraždou, není hezký pohled na to koukat, sám jsem jich viděl několik, ale je to lepší cesta, než si dítě nechat. A je dokázané, že pokud matka dítě nechce, tak to dítě to celých devět měsíců cítí a je tím poznamenané. Je to jen můj názor, ale myslím, že jste se rozhodla naprosto správně a já jsem rád, že jste tak udělala. Ani nevíte, kolik mám zkušeností s tím, kdy přítel vyhodí 20letou matku s miminkem na ulici, zmlácenou, zakrvavenou (v lepším případě jen zmlácenou, protože často je i pobodaná) a my jí pak odvážíme do nemocnice, pak se řeší děcko, které je několik týdnů až měsíců v ústavu, protože třeba prarodiče nejsou schopni se o něho postarat, a tak čeká na vyléčení matky. Ta stáhne svoji výpověď na policii a přítel není z ničeho obviněn, protože ona se ho bojí a když se pak zase vrátí z nemocnice, tak jde zase samozřejmě k němu, protože nemá kam jít a bojí se ho. Tohle se několikrát opakuje, až z toho dítěte vyroste gangster. Bohužel, často se jedná o českou rodinu! Takže za mě jste se rozhodla správně a já Vám držím palce, ať už se tato situace nikdy neopakuje a nikdy ji už nemusíte řešit a přeju Vám, aby se Vám jedou narodilo zdravé miminko, na které se budete těšit a budete na něj připravena! ;)

Datum: 21.12.14 00:22

A všimli jste si, vážení kolegové, že tazatelka žádla, abyste nepsali své domněnky a názory, že si má dítě nechat?

Opravdu nevím, proč každému vnucujete svůj pohled na věc, i když o něj zcela prokazatelně nestojí. V jiném příspěvku jsem taktéž radila si dítě nechat, ale paní byla vdaná, už děti měla a nebyla si jistá, zda další dítě zvládne. Tady o tazatelce nevíme nic, ale už jste ji odsoudili a automaticky je špatná.

Ke každé otázce o tetování, piercingu, potratu a podobně se vždycky najdou úplně zbytečné příspěvky, které neporadí a jsou třeba v přímém rozporu s přáním tazatele, ale napsat se to prostě musí.

Ohodnoceno: 4x

Datum: 21.12.14 00:47

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.