Kdy nahlásit druhé těhotenství

Od: Datum: 16.12.14 16:26 odpovědí: 1 změna: 16.12.14 16:55
Chtěla bych poprosit o radu, kdy nahlásit druhé těhotenství na OSSZ, ÚP a zaměstnavateli.
Jsem momentálně na rodičovské dovolené s 15ti měsíčním synem a pobírám rodičovský příspěvek.Jsem znovu těhotná v 15tt a chci se zeptat, kdy bych to měla nahlásit zaměstnavateli a také na OSSZ a ÚP kvúli přechodu z rodičovské na mateřskou. Zřejmě je možná dost času pro nahlášení změny, ale pro jistotu se chci poradit, než se osobně vydám na úřady.
Moc děkuji.

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.12.14 16:55
avatar

Počítá-li zaměstnavatel s Vaším návratem do zaměstnání, měla byste jej o dalším těhotenství informovat tak, aby za Vás mohl včas řešit náhradu. Pokud by nástup na další MD byl před skončením první RD, stačí to zaměstnavateli oznámit, až mu budete předávat žádost o další PPM.

Na OSSZ ani na ÚP se těhotenství nehlásí. Úřady si informace zvládnou předat samy.

Dobře si propočtěte výši a délku výplaty RP, případně obojí upravte (můžete vždy po 3 měsících) tak, abyste RP dočerpala co nejblíže před vznikem nároku na další PPM. (Dávka náleží vždy na nejmladší dítě v rodině, není možný souběh RP a PPM(.

Ohodnoceno: 3x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.