Oslovení ženy na ulici

Od: Datum: 15.12.14 19:08 odpovědí: 20 změna: 14.01.15 17:15

Hezký večer holky, ženy dámy :), už jste někdy byly osloveny protějškem na ulici ve věci navázání kontaktu? :D Rád bych to zkusil, ale chtěl bych znát, co si myslíte, když Vás tak někdo jen tak na ulici osloví a chce vézt konverzaci? Jak na to? Čímpak vás zaujmout? Copak sledujete? Povídejte o zkušenostech, těším se na smysluplné odpovědi ...

Cílová skupina do 30 let.

P.S.: Chtěl bych to zkusit, oslovit neznámou ženu jen tak na ulici, tak proto jsem založil tohle téma :)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.12.14 19:23
V životě se mi stalo asi 3x, že mě nějaký muž oslovil na ulici. U dvou mužů šlo o docela přidrzlé chování. To mi vadí a tak jsem nijak nereagovala. Ale pak jsem byla oslovena v obchodě sympatickým mužem a působil spíš nesměle a bylo vidět, že z toho není ve své kůži. S ním jsem si začala povídat a už jsme spolu sedm let manželé. Takže za mě říkám na oslovení na ulici, proč ne. Záleží na způsobu.
Ohodnoceno: 5x

Datum: 15.12.14 19:30

Zdravím. :)

Dle mého si každá žena přeje, aby ji někdo oslovil na ulici. Jestli je ale ochotná v rozhovoru pokračovat, to nevím. Spíše ne. Mně osobně to přijde roztomilé, ale nevím jistě, jak bych se zachovala. Nejspíš by záleželo na tom, jestli by mi byl dotyčný sympatický a také jestli dobře vypadá. Určitě hned nepožadujte telefoní číslo ani hned nevybalte pozvání na rande. To je příliš hrubé. Snažte se zapůsobit, ukázat, co ve Vás je, zeptat se na její zájmy, říct jí, proč jste ji vlastně zastavil. Smějte se, nebuďte slizský ani dotěrný, držte si ženu od těla. Vyhýbejte se fyzickému kontaktu.

Snad jsem Vám aspoň trochu poradila. :) Hodně štěstí.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 15.12.14 22:35

Nesouhlasím: Většina žen si nepřeje být na ulici kýmkoliv jakkoliv obtěžována. Tedy ani oslovena ...

Butterfly, neměla byste podle sebe soudit/odhadovat ostatní.

–––

Hoummy, teď si vyberte: Butterfly by Vaše oslovení uvítala (přišlo by jí roztomilé), já bych Vás odkázala do patřičných mezí ...

Asi Vám nezbyde, než to zkoušet a doufat, že natrefíte na "typ Butterfly" ...

Datum: 15.12.14 22:58

Kde berete tu jistotu, že většina žen si nepřeje být na ulici kýmkoliv jakkoliv obtěžováná, tedy ani oslovena? Dělala jste snad nějaký průzkum? Chce-li se vás někdo chce zeptat třeba na cestu k ulici, či poliklinice, děláte hluchou? Osloví-li mně někdo: dobrý den, prosím vás můžete mi poradit atd., vždy ráda pomohu a neberu to jako obtěžování, spěchám-li zrovna na autobus, omluvím se, že spěchám.

Myslím, že oslovení na ulici není žádný prohřešek. Hoummy, líbí-li se vám nějaká slečna, klidně ji na ulici oslovte a sám uvidíte její reakci. Co se může stát? Nanejvýš vás odkáže do patřičných mezí a vy můžete být v klídku, že za to nestála. Hlavně nezačněte tím, vy se mi líbíte, nebo nedala byste mi své číslo!

Ohodnoceno: 1x

Datum: 15.12.14 23:03

Tam, kde Butterfly bere opak ... Dotaz na cestu ani prosbu o pomoc nepovažuji za obtěžování ...

doplněno 15.12.14 23:39:

Magdalen, to je jen hraní se slovíčky. Z dotazu je jasné, oč tazateli asi jde. Takové oslovení (byť by bylo zdvořilé) už je podle mne nevhodným obtěžováním.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 15.12.14 23:33

Pak tedy nevím, jak poznáte předem, zda jde o pomoc, či obtěžování. A jsme zajedno, slušné oslovení na ulici není nic špatného.

Datum: 15.12.14 20:25

V téhle době dost těžký úkol - oslovit ženu na ulici. Protože hned ta první věta musí být natolik zřetelná, aby jí došlo, že jí nechcete prodat ani kreditní kartu, ani životní pojištění - to pokud budete působit sebevědomě; a že jí nechcete prodat ani nějaký tklivý příběh - to pokud byste se rozhodl působit zádumčivě.

To máte oproti mužům ze "starých časů" sakra těžší.

(Vybavuje se mi sebevědomý chlapec, který mně a mojí kolegyni zastoupil na chodníku cestu a řekl "Já vás trochu zdražím, dámy" a já ve stejné přesladké intonaci, kterou použil on, odvětila "Nezdržíte" a opravdu jsme ani nezpomalily v chůzi, musel uhnout).

Takže jaká by ta první věta měla být? Třeba: "Slečno, dal jsem si závazek, že dneska na ulici oslovím pěknou a sympatickou dívku; máte něco proti tomu, aby muži plnili své závazky?"

Ohodnoceno: 2x

Datum: 15.12.14 20:31

Ženu, či slečnu, můžete oslovit kdykoliv a kdekoliv. Protože jsem člověk veselý, oslovuji ženy třeba u váhy v Kauflandu s tím, že jim najdu na váze to, co pracně hledají. Nebo třeba jen mrknu na pomeranče, které potěžkává nějaká dáma, optám se, zda jsou dost dobrý, což jí udělá radost, a je hovor zapředen. Jde to i ve frontě k pokladně, To jsme se zase postavili, co? A než se dostaneme na řadu, popovídáme si... Možností je nekonečtá spousta. Ale jedno je jisté. Nesnažte se okolí nějak zaujmout! Chovejte se přirozeně!

Datum: 15.12.14 20:40

Když ji oslovíte s bankovkou na čele, jistě ráda začne hovořit

Od: donkarel*
Datum: 15.12.14 22:59

Nejlepší je asi oslovovat na zastávce, v metru, prostě někde kde vidíte, že nikam nespěchá. Jinak si myslím, že záleží dost člověk od člověka...

Datum: 16.12.14 14:58

Tezko rici...Zalezi opravdu na situaci, nalade atd...Za me..nez jsem mela male deti, manzela, tak jsem to zazivala a pocity z toho spise prijemne, ale dotycny me musel upoutat, musel mit sve osobni kouzlo, ktere me zaujmulo, nebo jeho humor, musela fungovat pritazlivost atd... V opacnem pripade jsem vzdy milou, slusnou formou nasla vymluvu...Nicmene si myslim, ze lina huba hole nestesti a radeji zkusit nez nezkusit a byt i pripraven i na pripadne odmitnuti,ale i tak zkusit.. Urcite netlacit na pilu, nevnucovat se,byt mily, zdvorily, slusny...

Datum: 03.01.15 23:04

To máte těžké, hoummy. Jsou lidé, kteří se ráno probudí s úsměvem, který jim vydrží celý den, a lidé, kteří jsou nerudní už při probuzení. Prostě...já jsem dáma a ty jsi co? Takový je zřejmě rozdíl mezi butterfly a ivzez, s tím nic nenaděláme. Tak klidně oslovujte a nebojte se. Když budete slušný a nevtíravý, tak budete potkávat jen ženy-butterfly. Prostě, některé ženy jsou Ženy, některé jen občanky. Ale i ty chtějí žít. Takže...úsměv!

Datum: 03.01.15 23:47

Těch originálních oslovení bylo tak málo, že si je skoro všechny pamatuji a mám na ně hezkou vzpomínku. "My se známe, ne?", "Slečno, nešla byste na skleničku?" prosím vynechte. To mne asi štvalo nejvíc. :-D

Pamatuji seznámení mé spolužačky s jejím manželem na ulici, sbalil ji na to, jestli by mu nedělala model na kreslení, že potřebuje krásnou tvář s copem a tak málo žen dnes nosí cop. To bylo originální a slavilo úspěch.

Jinak se mi líbí to, co psal strejc, sámoška je výborné loviště už proto, že tam muži působí tak zranitelně a bezradně. Můžete tedy zahrát i obrácenou roli ztraceného chlapce v moři jogurtů a jablek. .-D

Od: rexona*
Datum: 03.01.15 23:57

Viděla jsem pořad, kde to testovali. Kluk oslovoval holky na ulici, a měl asi 50ti procentní úspěch, který šel často až k tel. číslu. Myslím, že za 4 hodiny měl 10 tel. čísel.

Datum: 13.01.15 21:31

Pro mě je to narušení soukromí,vadí mi to i barech a na zábavách.Pokud je to někdo koho znám od vidění z práce nebo pravidelně dojíždíme autobusem atd.prostě člověk co znám od vidění,tak bych to ještě zkousla,ale spíš ne...ani bych nevěděla o čem mluvit,moc byste ze mě nedostal,kromě zdvořilého úsměvu a nic víc.

Datum: 14.01.15 09:06

Myslím si, že právě taneční zábavy jsou od toho,aby se rozvinula konverzace a aby se mladí navzájem seznámili. Proto nechápu, že Vám to, Lucie, vadí. Na zábavách se prima popovídá s někým vtipným, koho jsem třeba ani neznala. Stačila třeba "šátečková", kde se páry tvořily podle čísel na šátečcích. Nebo tance, v nichž se partneři vyměňují.

V takovém případě, když mi byl někdo osudem přidělen *smich*, netvářila jsem se jako stará učitelka ručních prací, ale i s neznámým popovídala, zavtipkovala. Nebylo z toho nikdy nic víc, ani jsem o tom neuvažovala, ale přece se nebudu tvářit jako kakabus.

Zábava či ples mi připadá pro seznámení daleko příhodnější, než někoho oslovovat na ulici. Na zábavě to přímo k tomu patří - tančit s dívkami a konverzovat. Proto si klidně vyberte takovou, která se Vám líbí. Vyzvěte ji k tanci, bavte ji. A uvidíte, třeba už je zadaná, třeba se Vám podaří. Na ulici někoho oslovovat se mi nelíbí, připadá mi to společensky nevhodné. Leda, že by vás chtěl pán upozornit třeba na to, že máte rozepnutou kabelku. Jaga.

I já se seznámila se svým manželem na plese. V prosinci to bylo už 42 let a v říjnu oslavíme 40 let manželství. A kdybychom oba na ten ples nešli a tam se nebavili, kdoví, zda bych nakonec nezůstala na ocet! *haha* A ještě větší neštěstí by to bylo pro mého muže - O CO BY PŘIŠEL!

Datum: 14.01.15 17:12

Určitě je rozdíl o jakou zábavu jde...dnes už jsou zábavy ve stylu kapela a alkohol a pokud vyrazíme se známými (nebo kamarádkami)se bavit,chceme se bavit spolu,protože se nevidíme denně.Pokud nám do toho někdo "vleze" tak si ani nepokecáme a pokud to nebude opravdu sympaťak(takových je málo)tak nás bude oblbovat stejnýma kecama jako plno dalších před ním.

Datum: 14.01.15 13:13

ahoj, taky přidám svou zkušenost - když jsem byla mladší a atraktivnější, kluci mě občas na ulici oslovili, ale pokud bylo zjevné, že jim jde jen o seznámení, odmítala jsem kontakt - asi se mi to zdálo tehdy jako nedůvěryhodný způsob seznámení, už nevím... nicméně, když mě někdo oslovil s nějakou prosbou o pomoc, nikdy jsem neodmítla - od toho byste se mohl odpíchnout, dát dívce/ženě najevo, že vám pomohla a že byste jí to rád nějak oplatil, že je vám s ní hezky a rád byste pokračoval... důležité je podle mě nejdřív navázat kontakt, nechat jí, aby si vás trošku oťukala, až pak navrhnout pokračování...

Datum: 14.01.15 13:27

Hodně smutný, když musíš "opruzovat" slečny na ulici! To nemáš ve svém okolí, práci atd. dost slečen, které malinko znáte? Nebo se zkus seznámit přes známé, při svém koníčku atd.. Je toho moc.

Ale jestli jsi tragéd na kterého se holka neusměje jak je rok dlouhej, tak počítej s tím, že akorát ty slečny na ulici na...š!

doplněno 14.01.15 17:28:

další věc je ta, že pokud byste takto začal nabalovat mojí slečnu, pak bych jistě zapomněl na slušné vychování :)

Datum: 14.01.15 17:15

*palec* pokud by nechtěl radu či pomoc,tak by mě jen urazil svou drzostí a přišlo by mi to úchylné.No prostě nevěřím na romantické filmykde oslovování na ulici funguje a je jim to příjemné.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.