Brzo ochlupen?

Od: Datum: 15.12.14 11:40 odpovědí: 7 změna: 15.12.14 20:57

Nevím kam toto nejlépe zařadit. Holky, ostatní mamky, nemáte zkušenost s ochlupením u chlapců? Tedy svých synů? Můj krátce desetiletý poměrně rychle zarostl na stranách kolem pindi. A to tmavě. Trochu se děsí,že mu na to přijdou spolužáci na WC, je prý první z nich takto ozdoben.. Jinak je dětský, jiné známky ochlupení nemá, jen ten porost dole, občas večer vleže na bříšku mačká pindi pod sebou. Je ochlupení v 10letech běžné? Jsme bez muže v rodině tak prosímo radu zde.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.12.14 11:45
avatar

Dobrý den, je to tak hraniční, ale v normě. Aby se dalo hovořit o předčasné pubertě, nárůst ochlupení by začal ještě před 9. rokem. Pokud máte jakékoliv pochybnosti, proberte to s dětskou lékařkou, která může udělat z krve hormonální testy, případně další vyšetření, ale věřím, že to bude naprosto v pořádku.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 15.12.14 11:58
avatar

Zachvejte klid. Někdo má starosti v deseti, někdo je z opačného důvodu něšťastný ještě ve třinácti. Nakonec se všechno srovná!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cobrak*
Datum: 15.12.14 20:41

Ano, já nápř.opouštěl základní školu jako úplné holátko A maturoval jsem s takovým chmířím na bradě :-D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.12.14 11:59
avatar

Přimlouvám se za to, abyste to probrala s jeho lékařkou - třeba i nejdříve bez jeho přítomnosti. Informovat se, nic víc. Známí ve Španělsku měli jedenáctiletého, o ochlupení na intimních místech nevím :-D ale v těch 11 letech měl i náznak ochlupení na tváři (takové to chmýří pod nosem, co se klukům objevuje kolem 15). Byl i jinak vyspělý, vypadal na 14-15 a docela hodně s ním cloumaly hormony - ohledně holek, nahoty apod. Pravidelně s ním chodili na endokrinologii, opravdu se mu ty hormony trošku zbláznily dříve.

Na gymplu jsme měli spolužáka, který na tom byl podobně, jako Váš syn. Dostal "trefnou" přezdívku a celých osm let se jí nezbavil. Synovi poraďte, ať chodí do kabinky, nebo ať na záchod chodí, když tam nikdo není. Děti umí být kruté :(

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 15.12.14 13:13
avatar

V takovém případě z toho ale může udělat přednost, že on už v pubertě je a chlupy mu rostou, kdežto těm smějícím spolužákům nic a kdo ví jak to snima bude.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.12.14 13:17
avatar

Přednost se dá udělat ze všeho, co okolí považuje za odlišnost. Jen ne každý to dokáže a já bych se na to jako matka nechtěla spoléhat...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: joi
Datum: 15.12.14 20:57

V 10ti to úplně běžné není. Ale zde to nevyřešíte a hlavně to ani není třeba řešit.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.