Jaké děláte náplně do lineckých košíčků?

Od: Datum: 12.12.14 15:40 odpovědí: 7 změna: 15.12.14 11:00

Mám upečených 40 lineckých košíčků.Dělávám každý rok stejnou náplň,ale letos bych udělala 20 košíčků jak jsem zvyklá a zbytek s jinou náplní.

Dělávám tuto náplň: 100 g mletých ořechů,3 lžíce mléka,asi 50 g sušeného ovoce-dávám nadrobno sušené meruňky,brusinky,ale může i kandované nebo nemusí vůbec žádné-1 lžíce medu,2 lžíce rumu,1 lžička nebo podle chuti cukru moučky.V kastrůlku ohřeju mlíko s medem,aby se rozpustil,odstavím a vmíchám všechno ostatní.Po vychlazení dávám do košíčků na dno trochu marmelády,nejlepší je rybízová,ale je to jedno jaká,na to tu nádivku do zarovnání košíčků.Nahoru rozmatlám čokoládovou polevu a doprostřed kousek ořechu nebo co mně napadne,nemusí nic,když už nemáte.I rozinka může být.

Tak to jsou košíčky po mém a Vás kuchařinky prosím o vyzkoušenou jinou náplň,případně kdy ji plnit.To moje může už teď.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.12.14 16:39

Jenom z hlavy, nejsem doma. Svaříte šlehačku, přidáte pomleté vlaš. ořechy, trochu rumu a na zahuštění nadrcené dětské piškoty, podle chuti přisladit moučkovým cukrem.

Potom již klasika, košíčky naplnit, ponořit špičky do polevy a nahoru mandli nebo vlaš. oříšek na ozdobení.

Ohodnoceno: 2x

Od: ceszovatel
Datum: 13.12.14 04:52

Do košíčků jsem dával máslový krém (víc nastavit pudingem, aby nebyl moc tučný).Do krému libovolné ovoce a přelít želatinou (nemusí být). Přeji dobrou chuť.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 13.12.14 08:42

Uvařím ze salka karamel a po vychladnutí vyšlehám s jednou kostkou másla.Plním košíčky a polévám čokoládou.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 15.12.14 09:38

Dobrý den.Uvařím necelý půl litr mléka s 1sáčkem pudinku/ banánový nebo vanilkový/,po vychladnutí vmíchám 1Heru nebo Zlatou Hanou /ta je chuťově lepší/ a podle chuti přidám cukr.Zdobícím sáčkem nastříkám krém do košíčků a na něj buďto mandarinku a jahodu nebo mandarinku a ananas/kompoty/.

Ohodnoceno: 0x

Od: myse®
Datum: 15.12.14 10:48

já jsem letos "vyměkla" a půlku naplnila Nutellou a půlku brusinkovou marmeládou jen "do rovna" a nahoru položila vykrojený a upečený "tvar" z lineckého těsta (hvězdičku nebo srdíčko)

Vypadá to, že budou chutnat!

Od: babusa
Datum: 15.12.14 11:00

Díky za odpovědi všem,něco si vyberu,akorát nemůžu ohodnotit všechny odpovědi,protože tak jak chodily,jsem už odfajkovávala a na všechny to nejde.Nutelou jsem naplnila dortíčky z lineckého těsta a nahoru rozpustila bílou čokoládu a "dozdobila" tmavou,ťukance tmavou a špejlí dělala vzorky.

Datum: 15.12.14 10:55

já dělala převčírem - máslo cukr, ušlehala pak vmíchala všechny drobky co byly z rozlámaného cukroví a trochu rumu . Na dno košíčků jsem dala 2 kostičky kompotovaného ananasu na to ten krém

některé jsem přelila polevou a navrch dala lískový ořech a jiné nechala bez polevy a dala vlašský ořech - jsou moc dobré manžel už testoval , tím ananasem jsou šťavnaté .

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.