Vynechání menstruace a otěhotnění

Od: Datum: 11.12.14 13:52 odpovědí: 4 změna: 12.12.14 07:00

Zdravím, prosím o radu a zkušenosti pokud někdo má. Brala jsem 9 let HA, po vysazení se mi neobjevila menstruace, šla jsem s tím za gynekologem, udělal mi testy na štítnou žlázu, tak bylo vše oka a hormnonální krevní testy a tam jsem měla trochu zvýšený testosteron. Nasadil znovu HA, že prej mi to pomůže, po dvou letech jsem ji vysadila a znovu opět stejný problém. Rok bez MS. Doktor mi zase chtěl napsat HA ale to už jsem odmítla, chci s přítelem miminko. Ale s přrístupem pana doktora se ho asi nedočkáme :( Jinak než jsem začla brát HA, tak menstruaci jsem měla pravidelnou. Teď přecházím k jiné gynekoložce, tak uvidím, ale bojím se, že se nic nezmění. S přítelem už zkoušíme 10 měsíců spát spolu bez ochrany a k otěhotnění stále nedošlo. A bojím se, že asi ani nedojde. :(( Máte prosím některá s tímto zkušenosti a i přesto jste otěhotněla? Nebo víte co "nastartuje" zpět menstruaci? Už jsem opravdu bezradná. Moc děkuji za názory a rady.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.12.14 14:22
avatar

Zdravím, bohužel bude trvat, než se tělo vzpamatuje z devítiletého šoku a najede na přirozený rytmus. Pokud jste krvácela během braní HA, tak to nebyla menstruace, ale jen jakási pseudomenstruace, tělo se teď musí sebrat a jak se snaží, tak to i trvá. Já dostala po dvou měsících (HA jsem vysadila po 10 letech skoro před půl rokem) vyvolávací injekci, a menses jsem zatím měla jednou. Podle doktora nic nezvyklého, když se do těla roky cpou umělé hormony, tak je prostě zmatené.

Určitě běžně za jiným gynekologem a zeptejte se na tu vyvolávací injekci, je to sice také dávka hormonů, ale jednorázová a měla by pomoci cyklus nastartovat.

doplněno 11.12.14 18:52:

Coklit - jj, psychika je taky pěkná svině, zvlášť v tomhle případě.*placni*

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 11.12.14 17:38
avatar
Jojo tohle se stává hodně ženám. Já menstruaci po vysazení HA dostávala s pravidelnou přesností ještě tři měsíce - jako kdybych ji dál brala a pak najednou šlus a nic.. Dostala jsem vyvolávací injekci, ale nic se nenastartovalo. Doktor mi napsal nějaké hormony, brala jsem je asi dva měsíce, pak jsem si je sama vysadila a neštěstí vše naskočilo.
Takže za mě změna doktora je určitě v pořádku, ale tělo opravdu potřebuje čas, aby se zase naučilo vše dělat samo. Rok není žádná DOBA - můj gynekolog říká, že když otěhotnění trvá i tři roky, tak je to v pořádku. Jen prý ženám po třicátém roku věku, které si myslí, že vysadí a otěhotní a ono to tak není, se k tomu pak prý často přidá psychika a pak je na to každý doktor krátký.
Ohodnoceno: 1x
 
Od: leyla
Datum: 11.12.14 21:21
Moc děkuji. Dnes jsem mluvila ještě s.paní doktorkou a mam si ještě měřit bazální teplotu. Kvůli ovulaci. Tak snad vše půjde dobře.
Od: tomm
Datum: 12.12.14 07:00

Já to dělal s přítelkyni bez ochrany od začátku,po dvou letech čekáme mimčo HA jsem jí zakázal.

,nechci aby moje přitelkyně po pár letech vypadala jak seschlá bába a měla zdravotní problémy ... to radši nic než HA!

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.