Zhoršují trika z umělých vláken pocení?

Od: Datum: 07.12.14 13:47 odpovědí: 3 změna: 10.12.14 16:58

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na jednu věc. Jak je to v skutečnosti s oblečením, které obsahuje umělý vlákna, třeba akryl, viskóza, polyester atd? Hodně jsem slyšela že v triku které je kromě bavlny vyrobeno taky z polyesteru se člověk víc potí nebo že umělý vlákna pot zardžují a pak víc zapáchají. Je to pravda? Synovi jsem přes internet před dvěma týdny objednávala trika s dlouhým rukávem a zjistila jsem, že dvě mají na štítku napsáno 80% bavlna a 20% polyester, další které je takové elastické že obepne postavu je vyrobeno z 90% mikropolyester a 10% elastan. Jinak vypadají pohodlně a syn (13 let) si nějak nestěžuje. Jakou výhodu a nevýhodu mají podle vás takové trika nebo i jiné oblečení, ktoré je vyrobeno taky v kombinaci s umělými vlákny? Vím, že třeba oblečení na sport je vyrobeno spíš z polyesteru prý kvůli odvádění potu, tak jsem z toho trochu dezorientována

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: host
Datum: 07.12.14 15:45

Například tak zvané funkční prádlo, které přiléhá těsně na tělo má za účel odvést pot z povrchu těla. Pot se tvoří zcela samozřejmě jako součást fyziologických projevů lidského organismu v závislosti na vykonávané činnosti, pohybu. Funční prádlo z Jitexu má složení například u trička s krátkým rukávem materiál: 65% modal, 35% polypropylen nebo nátělník bez rukávů 100% polypropylen. Odvádějí pot do vyšší vrstvy, například do bavlněného trička, kde se odpaří do prostoru nebo vyšších vrstev oblečení a hlavně nestudí na těle.

Košile nebo bundy celé z umělých vláken jsou neprodyšné, pamětníci si vzpomenou na dederonové košile (DDR - německá demokratická republika) a podobné košile, šusťákové bundy a pláště a dívčí silonové šaty do tanečních, které byly úplně neprodyšné a strašně se v tom potilo. Ale nemuselo se to žehlit.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 10.12.14 07:37

To je to, že nikdy nevíme jak se bude umělina chovat. Někdy, je jen příměsí k bavlně troška a pot nesaje. Někdy je jí hodně a je to v pohodě. Nevím, jestli je to typem tkaní nebo čím, ale je to tak. ;) Velice dobrou zkušenost máme, celá rodina a kamarádky, s bambusovým vláknem ve tkanině, pletenině. Ručníky, prostěradla, trička, ponožky, spodní prádlo, tkaná látka, vložky do bot. Skvělé!

Ohodnoceno: 1x

Datum: 10.12.14 16:58

Zdravím, uměliny nenosím, jednak se člověk více potí - takže ano, protože jste v tom jak v igelitu, a jednak i víc smrdí. Polyester nemám ráda. Bavlna je prostě bavlna, ovšem pro mne pouze co se obyčejných triček nebo prádla týče. Na sport jsou daleko lepší funčkní materiály, zimní věci bývají z polyesteru/nylonu apod. běžně.

A samozřejmě znám spoustu lidí, kterým polyester nevadí:) Takže odzkoušet a když bude sedět, proč ne.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.