Antibiotika nedobraná

Od: Datum: 05.12.14 10:05 odpovědí: 9 změna: 08.12.14 10:58

ahoj prosím vás mám brát antibiotika,jenže je to tak strašne hnusný ty prášky že se me chtelo zvracet když sme to mela zpolknout,beru i jiné prášky proti horečce, pozná nejak doktor že sem nedobrala ty antibiotika? dekuju moc


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.12.14 10:10
avatar

a co vám vlastně je? proč nenapíšete na jakou diagnózu to máte a jaká ATB vám předepsal?

vyřazením ATB, pokud byla správně indikována, si koledujete, že se nevyléčíte

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.12.14 10:10
avatar

doktor to pozná v případě, že se vám nemoc vrátí. Nedobrat antibiotika je špatné, vychováte další bacily, které jsou škodlivější než ty původní. Nevím jaká máte antibiotika resp na jak dlouho. Pokud máte např 5denní, tak je dobrte určitě všechny. Pokud 14 denní ta bych ty poslední 2 dny už třeba neřešil, pokud bych si byl jistý, že jsem zdravý.

Na netu se dá najít moře informací a často to vyznívá že nutnost dobrat antibiotika je mýtus.

Samozřejmě to nejhorší je nedobrat antibiotika v době kdy ještě nemoc není pryč. Ta se pak vrátí o to silnější!

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 05.12.14 10:27
avatar
Jestli je ti po těch práškách blbě pak je rozumnější říct doktorovi že po nich zvracíš a svědi tě kůže, než je nedobrat.On ti napíše jiné. Protože to pochopí tak že na ně máš asi alergii. To že tě kůže nesvědí ti nikdo nedokáže.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.12.14 10:39
avatar

doktor to možná nepozná, ale tvoje bacily ano. Pokud to nevíš, tak antibiotika nejsou aspirin. Fungují tak, že zpomalí množení bacilů a tím dají čas tvému tělíčku, aby si vytvořilo protilátky a bacily vyhubilo samo. Kdo antibiotika nedobírá, ten si pěstuje si bacily, na které antibiotika špatně zabírají. V tom případě ti přeji mnoho zdaru a aspoň trochu inteligence do hlavy.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.12.14 18:02
avatar

Antibiotika se berou během jídla nebo po jídle, protože zatěžují trávící soustavu a muhou způsobit nevolnost, někdy i velmi silnou nevolnost a zvracení. Někdy se stane, že antibiotika nesednou a musí se vyměnit, to je potřeba konzultovat s lékařem - nejlépe hned zítra, antibiotika ti jednoduše vymění a budeš brát jiné.

Je však nutné antibiotika (vyměněná), dobrat, protože infekce v těle stále je a antibiotika účinkují v těle ještě týden až dva po dobrání, a po celou tu dobu bojují s infekcí. Předčasným vysazením se snižuje šance na správné vyléčení a nemoc se může vrátit v horší podobě.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.12.14 20:11
avatar

kup si k antibiotikům nějaká probiotika!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.12.14 13:32
avatar

- já bych si nedovolila nedobrat antibiotika ! A nevím, co na těch prášcích může být tak strašného - leda byste měla alergii - ale o tom byste se měla poradit s lékařem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.12.14 15:09
avatar

Některé antibiotika prostě člověku nesednou, může být přecitlivělý na nějakou obsaženou látku i bez alergenních příznaků. Křeče, závratě, silný průjem nebo zvracení - to je několik příznaků, že atb "nesedla".

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.12.14 10:58

Bohužel mnoho lidí antibiotika nedobírá do konce, kdy už se cítí zdraví a přiznejme si upřímně, že ono si tělo ve velké části případů poradí s těmi organismy na konci nemoci už samo. V menší částí případů se nemoc vrátí a s těžším průběhem.

V okamžiku, kdy už si myslíte, že vám nic není, tak to ještě není pravda. Infekce stále probíhá, nicméně ve slabší formě. Pokud nedoberete antibiotika, zůstávají na světě mikroorganismy, které se s lékem setkaly a postupem času si vytvoří vůči léku odolnost. V současnosti zde máme kmeny odolné vůči běžným lékům a je stále těžší vůči nim bojovat. Jak se říká - jsou stále o krok napřed.

Nedobíráním antibiotik možná neuškodíte sama sobě, přispějete však tím, že někdy v budoucnu i vaší vinou budou někde umírat lidé kvůli neexistenci účinných antibiotik.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.