Ocelový prsten nečerná?

Od: Datum: 15.11.14 08:56 odpovědí: 5 změna: 15.11.14 12:45

Ahoj,

zčerná ocelový prsten nebo ne? Díky za odpověď.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.11.14 09:07

No prsten z chirurgické oceli je barevně stálý, neoxiduje, nečerná.

Jiná věc je jeho tvrdost. To může být samozřejmě výhoda, jen velmi těžko ho poškodíte, na druhou stranu, pokud vám v něm například ztloustne prst, tak ho nepřeštípnete (coé je jinak poslední záchrana v takovýchto případech u zlata nebo stříbra), sundáte ho snad jedině rozbrušovačkou.

doplněno 15.11.14 09:25:

Anebo a la dejavu. To je opravdu pěkné a v životě jsem o tom neslyšel. (Pravda, se mnou to nikdy tak daleko nedošlo, zatím mi vždy stačilo naslinit prst.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 15.11.14 09:13

Ocelový prsten opravdu nečerná. Jinak ke kolegovi:

Geniální trik na sundání narvaného prstýnku na oteklém prstu, často využívaný i sestrami ve špitálech:

doplněno 15.11.14 09:24:

Chirurgická ocel se liší od obyč. ocele, např. nerezaví.

Ohodnoceno: 2x

Od: luluu
Datum: 15.11.14 09:21

je rozdíl mezi obyčejnou ocelí a chirurgickou? nebo nevím, když prsten stojí 150,-, tak aby mi opravdu nezčernal..

Datum: 15.11.14 09:28

Pokud je to nerez ocel (chirurgická), tak ta svoji barvu nemění.

Na druhou stranu manželka má prsten z běžné oceli černěné po kovářsku v oleji a tam naopak se to černění ošoupává a prsten získává původní šedou ocelovou barvu.

Ohodnoceno: 1x

Od: babusa
Datum: 15.11.14 12:45

Nosím prstýnky z chirurgické oceli několik roků a nečernají,jsou pořád stejné.

Ohodnoceno: 0x

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.