Jak vylepsit buřtguláš

Od: Datum: 02.11.14 14:13 odpovědí: 10 změna: 02.11.14 22:08

Dobrý den,chtěla bych se zeptat nevíte někdo jak vylepšit nebo znevšednit buřtguláš? děkuji za rady

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.11.14 14:19

nevím jestli zrovna tohle chcete slyšet, ale kvalitní uzeninou, která obsahuje více masa než škrobů s vodou. Trocha pálivé papriky tomu dodá pikatnosti, pokud o to stojíte :)

Ohodnoceno: 3x

Datum: 02.11.14 14:36

Nakrájet k buřtům a bramborám trochu papriky a oloupaných rajčat.

Někdy přidám lžičku povidel - chuťově nijak nevadí a dodají nádhernou barvu šťávě.

doplněno 02.11.14 14:37:

Vyklopit do guláše plechovku pikantních fazolí.

Ohodnoceno: 2x

Od: mili*
Datum: 02.11.14 15:24

To bude pak kanonáda jak ohnostroj na Silvestra!

Ohodnoceno: 0x

Datum: 02.11.14 16:23

No bóže :-D

Od: wamp®
Datum: 02.11.14 15:22

Buřtguláš je vždy velice pikantní,pokud použijete kvalitní uzeniny a kvalitní brambory.Ještě někdy přidám i malinko zeleninky,aby to bylo barevnější a zdravější ;) Samozřejmě i červenou papriku a kostku masoxu. A nezapomeňte,hodně cibule,ta dodává tu správnou a nejlepší chuť.Jo,ještě česnek,alespoň 4-5 stroužků.

Datum: 02.11.14 15:28
Dilema stará mnoho století...
Pamatuji povídku o tom, jak voják vařil polévku ze sekery.
Kdo ji nezná, tomu doporučím kuchařské umění pejska a kočičky od pana Čapka.
Třeba také systém pokus - omyl.
Fantazie, nebo co zrovna chladnička obsahuje.
doplněno 02.11.14 16:03: Jethro, 100 bodů!
Já je dělám s cibulí a kozími rohy. Téměř rozříznu, vložím plátek cibule a kousek papriky. Vyskládám 10 kousků do jenského skla, zaleji černým pivem a kečupem, promíchá se samo. Mezi to ještě cibuli, a cibuli a ...
Nejlepší jsou ty do polovičky venku. Bezva opečené...
Bože, už vím, co bude na večeři! Díky, jdu utírat sliny z monitoru.

Datum: 02.11.14 15:35
Ohodnoceno: 3x

Datum: 02.11.14 17:12

Jak vylepšit nevím ale napíšu vám jak ho dělám já. 30dkg Godhaje, velká cibule, 2 stroučky česneku - orestovat na sádle (oleji), velká lžíce koření Vitana maďarský guláš, velká lžíce sladké papriky, na kostičky brambory -zavřu papiňák a jak vaří za 10min vypnu, dochutím solí, majoránka, přidám 1 konzervu fazole v tomatě nebo fazole v čili, zahustím hl. moukou s vodou, povařím. HOTOVO. Nebo místo fazolí přidám lečo (1/2l sklenička) + velkou lžíci rajčatového protlaku. Do obou variant někdy dávám MASOX hovězí 1 kostku. Vařím ho na dva dny a jak říkají strávníci, mám malý hrnec.

doplněno 02.11.14 17:13:

Hejkálku, jsem doma sama ale toto jdu hned vyzkoušet, už slintám. Pivo mám jen Kozla, černé není, snad to nebude vadit.

doplněno 02.11.14 18:35:

Hejkálku bylo to moooc dobré, hlavně ta cibule, piva jsem nedala moc a štekáčky otočila, byly krásně opečené. Mělo to jednu chybu, chleba mám od pátku, čerstvý to by teprve byla mňamka.

doplněno 02.11.14 19:22:

Ale fuj, no tak jsem se uklepla, já říkala hned, že 2 min. na opravy je málo.

Datum: 02.11.14 19:03

"štekáčky"

ty se asi dělají z pejsků, ne?

Od: ju®
Datum: 02.11.14 22:08

Prosté čím víc masa/hovězího, vepřového/ dáte tím bude buřt guláš lepší, pokud vynecháte špekáčky, bude naprosto skvělý, aneb jak říkaval můj dědeček z ho... bič sice upleteš ale nezapráskáš si s ním, pokud chcete vylepšovat jídlo tzv. nouzovku / doma prostě nic jiného než cibule, uzenina , brambory a koření není/ tak se to zřejmě nepodaří...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.