Nosíte pravou kůži, kožešinu...?

Od: Datum: 26.10.14 11:27 odpovědí: 34 změna: 09.11.14 20:55

Zdravím, zajímal by mě Váš názor na nošení pravé kožešiny, kůže a podobně.

Sama přispěji svým názorem: Podle mě je to nechutné. Chápu, že zvířata musíme jíst, člověk je všežravec, má k tomu uzpůsobený chrup, a ačkoliv už existuje spousta náhrad masa, která tělu poskytnou to, co poskytuje i běžné maso, veganem či vegetariánem bych já být nemohla. Sebekriticky přiznávám, že jsem jednak jedlík, takže některým pokrmům stěžka odolávám, a jednak i kdybych opravdu moc chtěla, ve školní jídelně se tenhle trend moc nepodporuje, takže bych si spíš já sama uškodila, protože bych maso vynechávala ... i když bych měla dobrý pocit, že nejsem "vrahoun". Ano, mohla bych si pak k večeři doma něco vegetariánského udělat, atd., ale to by zas bylo až moc složitý, vaří totiž mamka, a kdybych se tam s ní pak měla střídat, čekat, než se udělá, atd., no to radši fakt ne. :D

Co se týká ale pravých kožichů, já jsem tím úplně znechucená. Někteří z Vás mi mohou napsat, že jsem děcko, nechápu módu, že je lepší, když se pak to zvíře využije "celé" a ne jen k jídlu, ale to tu nikomu neni ani trochu proti srsti, že to, co nosej na hlavě, mohlo někde běhat? Že to žilo? To se Vám nehnusí, že víte, že to zvíře možná mělo mladé a Vy ho nosíte na hlavě, jako kdyby to byla nějaká okrasa? Nechci urazit ty, co to dělají, ale spíš bych chtěla slyšet Váš názor na věc, protože já když si představím ty roztomilý králičí oči, chce se mi zvracet, že má někdo z králíka čepici - když existuje tolik o dost levnějších, hezčích a hlavně méně zvrhlých a perverzních náhrad! :) Jak jsem psala, s jídlem to chápu, ne vždy je možné utrpení zvířat předcházet úplně, nemusí být čas, podmínky, ale sakra, vždyť nekoupit si kabát ze živýho tvora je tak strašně jednoduchý...

A to se radši ani nebudu vyjadřovat k oblečení, co mají "něco" ze zvířátka, které neni ani k jídlu, tudíž se zabilo jen pro ten kus hadru...

Čekám na Vše názory. :) Prosím, neurážejte - mě ani jiné. Jen se slušně vyjádřete, co si myslíte, že je lešpí

1) zabít pro maso a dál dát tomu tvorečku svoboru

2) zabít pro maso a z tělíčka toho zvířátka vyrobit čepici...

Děkuju moc:) Snažte se prosím odůvodňovat, proč si zrovna (ne)kupujete pravou kožešinu, proč je to tak lepší, jaký máte z vlastního počínání pocit, ..

Děkuju všem za Vaše názory.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.10.14 11:34
avatar

Zdravím, maso jím a nosím kožené věci (boty a bundu), pracovní a zimní boty neznám lepší, než kožené. Pokud se prase nebo jiné zvíře (jelen atd.) porazí pro maso, proč kůži vyhodit.

Ovšem kožešinu bych si na sebe nevzala. Lidi, co nosí norky, činčily a vzácnější kožešiny zvířat, která jsou zabita pouze pro výrobu snobského oblečení, jsou pro mě nepochopitelná hovada.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: fionka
Datum: 26.10.14 11:38

Děkuji za názor.

V tom druhém souhlasím, k prvnímu bych napsala odpověď na Vaši jakoby "otázku" - já bych kůži vyhodila právě z toho důvodu, že by mi bylo nepříjemné nosit něco, co bylo živé. :) Nicméně Vás "nebuzeruju", jen podotýkám, Hezký den! :)

Datum: 26.10.14 16:13
avatar

Mělo by se ti příčit spíše

"jíst to, co bylo živé" ...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 26.10.14 11:37
avatar

Maso jím a mám ráda. Mé děti a mí vnukové rozlišují pojem jídlo a hračka. A chodíme všichni v kožených botách. Ty z bakelitu od Vietnamců jsou akorát na léčení plísně ze zpocených nohou v neprodyšném materiálu. ;)

Ohodnoceno: 2x
 
Od: fionka
Datum: 26.10.14 11:40

Ale boty nemusí být přece jen kožené, aby byly kvalitní, ne? :)

Děkuju za názor. :)

Datum: 26.10.14 16:11
avatar

Za nejkvalitnější materiály považuji materiály přírodní – včetně kůže. Z méně kvalitního materiálu nevyrobíš opravdu kvalitní boty (kvalita se neměří jen tím, jestli/za jak dlouho se rozpadnou).

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 26.10.14 11:38
avatar

souhlasím,v 21.stol.přece není možné,aby se lidstvo neposunulo.V dnešní době umíme vyrobit vše ,náhražky všeho,nové technologie,nano vlákna...tak proč cíleně zabíjet zvířata?ale bohužel lidé jsou velmi zaostalí ve spoustě názorů a bojí se zkoušet nové věci a ochránci zvířat jsou vystaveni posměchu.Tak by to nemělo být.Zachraňujeme kdejaké postižené dítě,přispíváme na postižené co by příroda nechala zhynout a ke zvířatům nemáme úctu a pomoci se taky moc nemají.Lidé pro udržení svého druhu udělá vše,ale zvířata jsou všem ukradeny.

Ohodnoceno: 4x
 
Od: fionka
Datum: 26.10.14 11:44

Přesně, berete mi slova z pusy.

Přitom lidé, resp. někteří lidé, by se od zvířat mohli mnohé přiučit, když vidím, jak se nějaká opička láskyplně stará o svoje opičátko, zatímco nějaká lidská ženská odhodila děcko do kontejneru, nezbývá nic jiného než kroutit hlavou nad tím, kde to žijeme a v jaké jsme dimenzi... O.o

Datum: 26.10.14 11:52
avatar

Nejde o tom mluvit se všemi,ale opravdu mi vadí jak lidé přispívají na postižené děti(a je to proti přírodě některé udržovat při životě)lidé sbírají vršky,brečí u zpráv...a na zahradě zabíjí kočce koťata,protože kastrace je pro ně drahá.

Bohužel lidé jsou snobové a potrpí si na pozlátko,co o nich řeknou druzí,škrti a lakomci pokud jde o investici do zvířat.Proč se nezbírají vršky pro útulky?Jedině začít už u dětí,výchovou...ale dnes je pro spoustu rodičů důležitější barevný domek se zahrádkou a když se jim tam vys...e kočka tak přemýšlí jak se jí zbavit ,než jak jí tam udržet a starat se o ní.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 26.10.14 11:55
avatar

Nerada ti beru iluze, ale pokud zvířecí matka cítí, že mládě by zřejmě nepřežilo nebo má nějaký problém, tak ho sama zakousne, viz vlci, medvědi aj. Jiná zvířata se o mláďata nestarají vůbec. Takže to není zrovna ideální argument.;).

Lucie - zcela souhlasím, hnusí se mi lidi, co jdou topit a umlátit koťata, protože přece nebudou dávat tolik peněz za kastraci, když je to "jen" kočka.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 26.10.14 12:04
avatar

Uvědomujete si, že všechny náhražky, o kterých přemýšlíte, musí být z něčeho a také někde vyrobeny. Ať se jedná o jídlo nebo oděv. Musí se z něčeho získat surovina a vybudovat průmysl, který dá materiálu potřebnou funkci. A co životní prostředí?! Napadlo vás to někdy:

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 26.10.14 12:17
avatar

to už by bylo asi na delší debatu,kdyby byl jen potřebný průmysl kolem nás,tak proč né,ale dnes se vyrábí tolik nepotřebných věcí a náhražek potravin adt.že by se měly rušit spíše ty zavedené.(proč jsou třeba továrny na rachejtle,proč se vyrábí ty levné barevné sodovky v petkách,proč jsou obchody plné textilu...kdo to kupuje,kdo to pijé,jí?Spíš by se chtělo zamyslet nad stávající situací proč se obklopujem tolika věcma co nejsou potřebny k životu.Dokud se lidé nenaučí,že lepší je málo a kvalitně než hodně a nezdravě,tak se sotva dobereme odpovědi.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: paw®
Datum: 26.10.14 13:17

S timto souhlasim do posledniho slova.

Kozene boty nebo rukavice - nic lepsiho pro praci zatim nevymysleli. To same treba konske sedlo. Umite si jej predstavit z plastu?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.10.14 13:34

Není nad persiánovou čepici.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fionka
Datum: 26.10.14 14:43

Tak jestli je to jako jen vlna, co naroste nová, tak ačkoliv bych to sama nenosila, nemám s tím problém. :)

Od: uska®
Datum: 26.10.14 13:46

pro tazatelku - když řeknete A, tak musíte říci i B. Já také jiné než kožené boty neuznávám, tak vás prosím o konkrétní odpověď.

Jaké boty mám nosit místo kožených, aby kvalita a funkčnost byla stejná? Píšete, že jsou náhražky, tak prosím o konkrétní odpověď, abych se poučila a nemusela kupovat kožené boty. Děkuji.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fionka
Datum: 26.10.14 14:41

Co botky ze syntetických materiálů? Nevím, jestli v čem jsou kožené boty tak úžasné, že by se tímhle nedaly nahradit. Já nemám boty kožené ani jedny, přitom nemám potřebuju kupovat každý rok jiné - a když ano, fakt to není z důvodu, že by se mi ty staré rozpadly. :)

Samozřejmě nevim, k čemu je potřebujete, já většinou na celodenní tůry někam na konec světa nechodím :D ale myslím, že pro pocit, že na nohách nemáte něco, co žilo, je určitě lepší si koupit nějaké ze syntetických materiálů.. :)

Datum: 26.10.14 15:16
avatar

Pracovní boty, co používají třeba u přítele na firmě, jsou kožené. Na podzim a v zimě se jim výdrží, pohodlností nebo prodyšností žádná syntetika nevyrovná. To samé mým zimním koženým botám.

Jakákoli náhražka se nikdy nevyrovná kvalitní kožené obuvi, což ti řekne většina manuálních pracantů, co dělají v zimě a marastu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.10.14 17:30
avatar

Člověk zatím nedokázal vyrobit žádný materiál,který se rovná přírodnímu!Navíc ty kožené jsou z obnovitelných zdrojů na rozdíl od vixlajvantu - syntetických materiálů!

doplněno 26.10.14 19:16: Martino,teď jste mne překvapila,žel nemůžu Vám dát další bod tak alespoň *palec*Jen doplním ,mám ještě staré vojenské kanady-z kvalitní hovězí usně- jak černé /"záklaďácké/ tak i hnědé /lehčí -"důstojnické"/Klidně v nich vydržím celou šichtu v mokru,blátě,ale v jiných třeba klasických gumácích neee navíc ani jiné nekožené do "marastu ani neznám!
Ohodnoceno: 0x
 
Od: merkur
Datum: 26.10.14 13:59

K situaci, kdy se zvíře chová výlučně pro kožešinu se vyjadřovat nebudu. Levitovat nad tím nemá moc smysl. Pokud se týče třeba zmíněného králíka..Pokud jej zabiji pro maso, považoval bych téměř za "hřích" vyhodit kožešinu jen tak do koše. Tomu zvířátku je to tak jako tak jedno a mě to poslouží na zimu. To, že existuje množství syntetik a náhražek kůže, je možná pravda ale pravé kožešině se nevyrovná stále nic a to ani zdaleka. Pokud byste si o tom něco načetla, tak víte.

Dnešní doba je plná přecitlivělých holčiček ale i chlapečků jako vy. Z toho si nic nedělejte. U nás na vesnici je běžné zabít králíka, stáhnout z kůže a nepozvracet se u toho. Je to chápáno, jako přirozený života běh. Dnešní děti jedí masíčko, papají jako vy, chutná jim náramě. Pak si pustí jůťůb z jatek a mají pocit, že musí zachránit "svět", který tu existuje ovšem i bez nich už tisíce let. Některé věci v životě, se musíš prostě naučit brát takové, jaké jsou. Nejsou ideální - to život nikdy nebude ale prostě jsou. Čím dříve to pochopíte, tím lépe pro vás.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: fionka
Datum: 26.10.14 14:21

Děkuju, že jste zparadoval/a celou mou situaci. Já nemám potřebu zachraňovat svět, jen jsem chtěla zjistit, jestli je tu někdo další, komu příjde nechutné nosit na vlastním těle živýho (teď už teda mrtvého) tvora. O žádnou poučku o životě jsem se neprosila. A dělat si srandu z toho, že v dnenší době jsou lidi na zvířata přecitlivělí, mi taky nepřijde moc nutné. Osobně si ale mylsím, že je to dobře, že jsou. ;)

Datum: 26.10.14 14:53
avatar

Je spousta lidi co jim prijde nechutne nosit kozene veci na lidech. Ale jsou to lidi, co ani to maso neji Ty jsi zvlastni pripad. Maso k jidlu ti nevadi, vadi ti ze se kuze zvirat da pouzit jako osaceni.

A ty tve boty ze syntetickych materialu? Myslis opravdu ze se jima daji nahradit kozene boty? No kvalitou, vydrzi, pohodlnosti, myslim ze nikoliv.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fionka
Datum: 26.10.14 15:44
Ja jen chtěla znát názory ostatních na nošení zvířat no...tak pardon za to. Proč maso jim, je napsaný nahoře, není v mých možnostech jist vegetAriánsky. V jídelně nic takového není a večeři děla mamka a ta by kvůli mne vázne nezačla vařit jinak. A abych nejedlá ani náhražku masa ani maso, to by bylo nezdravé:)) ale je mi nepříjemné nosit proste něco co chodilo po zemi a ted chodím po zemi ja s tim na nohách nebo rukách atd...
Od: jumba
Datum: 26.10.14 15:22

Jím maso, protože je to normální. Beru to tak, že je to jídlo. Boty potřebuji, abych nechodil bos. V létě bych boty nepotřeboval. Ale neřeším, zda je to pravá kůže, či něco jiného. Koupím si to, co se mi líbí a aby to dobře posloužilo. Jsem úpně normální. Nenormální mi příjde, když někdo začne ječet, pomlouvat, nadávat tomu, kdo jí maso, nosí na sobě pravou kůži atd. Kožich nenosím, ani nějakou chlupatou čepici, protože se mi to nelíbí. Ale nevidím v tom žádné živé zvíře. Netečou mi slzy, že zase nějaké zvíře muselo zemřít, aby nějaká ženská měla kožich, kožené boty. Prostě se nepitvám, zda je to pravé nebo nepravé. Co to zvíře muselo vytrpět, abych se mohl nadlábnout. Je to možná tím, že na vesnici se většinou chovají zvířata na výkrm. Kožky se dají do výkupny, z prasete si to odnese řezník. Tady žádné dítě nebrečí nad stahováním králika, zabití kačeny, krůty atd.

Přitom mám zvířata rád. Jen nesnáším, když někdo úmyslně týrá zvíře. Třeba, že mu nedá najíst, tluče, kope psa, mlátí koně. To bych takového člověka zmlátil také. To mi vadí, né zda mám na talíři chudinku husu, která nám chodila po dvorku.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 26.10.14 17:14
avatar

Maso nejím, protože mi nechutná. Byla bych ráda, kdyby byla skutečnost taková, že se zabije to, co se sní - jako ve středověku. Rodina měla kravku, porazili ji a z ní se najedli. Dnes se zabíjí ve velkém a pro zisk, spousta masa končí nespotřebována - a to mi vadí.

Kůže? Zrovna nedávno jsem si kupovala novou koženkovou bundu, ta stará se začala po roce a něco drolit. Přemýšlela jsem nad tím, jestli není lepší koupit jednu koženou, kterou budu moct nosit pořád, protože kůže vydrží. Co je lepší, zahlcovat planetu jednou za rok nebo dva odpadem, který se dost blbě rozkládá, nebo "obětovat" zvíře? To samé pásky, ty koženkové jsou po roce na odpis, kožené jsem letos "zdědila" po ségře, po x letech nošení... takže kdyby místo 10 koženkových byla jedna kožená, tak jsem pro kůži. Prostě a jednoduše, problém není zabíjení zvířat. Problém je PLÝTVÁNÍ. Když zabiju zvíře a vyrobím z něj věc, kterou někdo nosí pár měsíců a pak chce další/jinou, tak je něco špatně. Kdyby se zabil králík a z něj se vyrobila čepice, která někomu poslouží celý život, tak proč proboha ne... ale jednou za rok nová, to už je moc velké množství králíků.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 26.10.14 18:45
avatar

mám boty z Riekeru a není tam nápis echt leader,tak nevím z čeho jsou a přiznám se ani mě to nezajíma.Na tržnici nenakupuji a obdivuji lidi co tam kupují boty,přece jenom chodidla nás nosí denně,tak proč je devastovat.Spousta firem vyrábí z jiných materiálů,protože kůže je drahá.Nohy se mi nepotí a neznám nikoho pro koho je pravá kůže pohodlnější.Pokud jde o kabelky a bundy,nikdy bych do pravé nešla.Nejen morálně,že s tím nesouhlasím,ale i prakticky(kůže je těžká a drahá)

Beru,že pokud se zpracuje kůže z jatečních zvířat tak proč jí nevyužít.A teď ruku na srdce příznivci pravé kůže.Poznáte pravou od náhražky?Hm...umíte to bez nápisu a ceny?A kdo si kupuje pravé kožené,když většina konzumního světa chodí v teniskách či trek botách,koukejte kolem sebe a uvidíte.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.10.14 18:49
avatar

Lucie, pravá kůže se pozná. Podle struktury, na omak, podle vůně. A jak jsem psala, na vycházky po městě nebo do kanclu je jedno, jestli jsou boty kožené. Ale v zápřahu, zimě a marastu je oceníte (kamarádka pošťačka by mohla vyprávět). Kůže se natvaruje podle každé nohy a drží, to Vám žádná napodobenina neudělá.

doplněno 26.10.14 19:01:

To máte pravdu:) Dnes aby člověk sakra pečlivě vybíral, co a jak.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.10.14 18:55
avatar

vůně je sporná,ale pozná se když se lehce přejede hřebetem ruky...já to vím,ale kolik zastánců pravých kožených výrobků tohle pozná a to nemůžu říct ani já,že bych si byla jistá pokaždé.Třeba lidé ani neví co nosí,jen si to myslí.Dnes jsou kvalitní falsifikáty všeho.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.10.14 07:48
avatar

Ještě si myslím, že by lidé měli rozlišovat, co je hračka a co jídlo. Co je zvířátko-hračka a co je zvíře-maso. Fionko, poklikejte si a podívejte se, jak a čím se přikrmují maličké děti, když se přestávají kojit. Kdy je potřeba do stravy přidávat maso, které je nutné k vývoji mozku. Moc by mě zajímalo, jestli risknete, že špatnou stravou pro své dítě zapřičiníte to, že se mu správně mozek nevyvine, protože si ošklivíte věci živočišného původu. :-D Myslím si, že velkými požadavky na věci (oblečení, elektronika, modní doplňky, kosmetika) nadělá člověk světu více škody, než tím, že jí maso a obléká se do kůží.

doplněno 27.10.14 11:29:

Olikokoli, máte pravdu, špatně jsem se vyjádřila. Mazlík není hračkou. Napsala jsem to tak blbě, protože s nadsázkou říkávám, že co nutně nepotřebuji k životu, to je hračka. Živý tvor opravdu není na hraní.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 27.10.14 08:01
avatar

Žádné zvíře není hračka a žádné zvíře není maso. Zvíře je živý tvor, a stejně jako člověk je součástí přírody. V přírodě existuje jistý koloběh, kdy si rostliny si berou živiny z půdy, a spasou je býložravci, býložravce snědí masožravci a všežravci, a ti se po smrti rozloží do půdy, aby ji tak obohatili o organickou složku. Je to přirozený koloběh, a každá jeho složka je důležitá a nenahraditelná. Člověk patří do té kolonky všežravců, takže sice sní kravičku, ale po smrti se v půdě rozloží a obohatí půdu o živiny.

PS: hospodářským zvířatům chovaných pro maso, se z evolučního hlediska daří nejlépe. Kdyby lidi nejedli krávy, tak by šlo nejspíš o ohrožený druh ;)

Ale kožešiny a další výrobky, které jsou udělány ze zvířat, která byla kvůli tomuto zabita (norci, krokodýli atd.), neuznávám a je to prasárna.

Ohodnoceno: 2x
 

 

Datum: 27.10.14 15:19
avatar

Celá tato polemika je zbytečná. Ale vidím, že máte určité dilema. Tedy zabíjet zvíře kvůli tomu, že se nám k něčemu hodí. Vám například vůbec nevadí, nebo nevadí natolik zabíjení zvířat, která jsou podle Vás určena k jídlu, protože říkáte, že jste na maso zvyklá a že není možné změnit jídelníček kvůli Vaší mamince, nebo nějaké kantyně. Promiňte, ale to se m i vůbec nezdá. Když má někdo čepici z králíka na hlavě, nebo celý kabát, Vy vidíte ta králičí očička. Ale když jíte jeho maso, ty jeho očička Vám na mysli nevytanou? Nebo prasečí a telecí a tak dál...?

A zamyslela jste se někdy nad faktem, že zvířata jsou masakrována kvůli masu v nesrovnatelném množství s tím, které by bylo potřeba pouze pro jiné upotřebení. Kožich si každý den nekupujete, ani čepice, ani kabelku, ani boty a tak dál, ale maso, nebo masné výrobky jíte každý den, že ano ! A teď si to vynásobte kolik lidí na této planetě maso a masné výrobky jí denně, kolik zvířat by bylo ušetřeno, kdybychom jejich maso ani tuk nejedli, pouze by se pěstovaly určité druhy, které by byli využity jinak, než na jídlo. Nemyslíte, že by jich bylo zachráněno mnohem víc.

A co se Vaší otázky týče, je NAPROSTO NESROZUMITELNÁ . Cituji: "Zabít pro maso a dát tomu tvorečku svobodu?" Nebo : "Zabít pro maso a vyrobit z toho tvorečka čepici".

Zajímalo by mne, jak tvorečka napřed zabijete, sníte jeho maso a pak mu dáte svobodu...? To myslíte tvorečkovu duši? Nekoupila si náhodou nějaká Vaše kamarádka hezkou čepici, kterou si třeba zrovna nemůžete také koupit?

Ohodnoceno: 2x
 
Od: uva
Datum: 27.10.14 16:38

Ačkoliv chco být zástancem názoru, že co potřebuji se zabije a sním ))a ne velkovýkrmna atb...-převoz-naskladnit kastrace...-převoz-zabít...-převoz-zamrazit,zachladit následně neprodat vše a po ukončení té absolutní možné trvanlivosti vyhodit---prostě zabít na sklad s tím, že se to možná udá, to mi nevyhovuje. ---jenomže jak tohleto ošetřit))Boty jsou i z trávy, pánské-léto , zima. Dámské-léto, možná podzim...

Pak mě zarazil výrobek jedné tzv. aktivistky proti vyházování plastů v přírodě, především těch malinkatých, co ptáci zezobnou...a následně kvůli tomu uhynou. Myšlenka krásná, výrobek byla brašna na vodu, výsledek , efekt ..no prostě místo aby šáhla po přírodních produktech, jak by nakupující toho výrobku čekal, tak se dočkal ve výrobku kůže...a hesla zachráníme zvířata...))

Proto vyhledávám vajíčka ne od nosnic v klecích, proto když si chci dopřát maso hledám jinde...nemusím mít maso naplněno atb každý den, zeptejte e dedů a babiček, ale hledám kvalitu odchovu, ne velkomnožírnu, velkojatka...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.11.14 22:25
avatar
Zdravím, kožené boty a bundy nosím. Pokud se zvíře zabije na maso, tak už je prostě podle mě lepší ho využít celé. Měla jsem doma pár kozichu, kvalitních a drahých, ale ani jeden jsem si nekoupila a ani jsem je neměla nikdy na sobě, hned jsem je davala pryč, to už já totiž nesnesu;)
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.11.14 20:55
avatar

Koženou bundu nosím, kožené boty nosím, neznám lepší materiál, maso jím ráda, kožich žádný nevlastním jelikož nekradu, klidně bych měla i dva, čepici mám z mývala ale nikdy jsem ji nenosila ráda, ne proto že je z mývala ale někdo ji dost blbě ušil. Zvířata mám ráda, vlastního psa bych nesnědla a z vlastní kočky si neudělala ledviňák.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.