Zhubnu s tímto jídelníčkem a cvičením?

Od: Datum: 22.10.14 09:12 odpovědí: 8 změna: 28.10.14 15:48

Dobrý den,

dala jsem si cíl - shodit cca 4 - 5 kilo do Vánoc a dalších 5 - 7 do léta. Je mi 22 let, mám co hubnout, ale nejsem obézní - 10 kilo by mi stačilo k úplné spokojenosti. Plus chci samozřejmě zpevnit a vytvarovat postavu.

Cvičím Jillian Michaels - 30 day shred, ob den se jdu alespoň na půl hodiny projít a až si mé svaly zvyknouu na cvičení a nebudou tak bolet, chci přidat pár dní v týdnu půl hodinu na elipticalu.

Snídaně: ovesné vločky + polotučné mléko + trocha rozinek + banán / jogurt (když snídám hodně brzo...)

Svačina: jablko - když mám 1. verzi snídaně / celozrnné pečivo + šunka + sýr - když snídám pouze jogurt

Oběd: Klasické jídlo, doma vařené, tam se neomezuji

Svačina: jablko / kousek pečiva se sýrem

Večeře: když mám velký hlad, tak 2 vejce se šunkou (připravená bez tuků) + zelenina + kousek pečiva, když mám malý hlad, pouze zelenina

Piju jen vodu z kohoutku nebo neslazený čaj, přestala jsem jíst sladkosti, ale občas zhřeším a nějaký zákusek si dám.

Je reálné tímto způsobem zhubnout?

Ráda bych se do toho fakt dala, ale pokud dělám nějaké chyby, radši bych je odstranila hned teď, zpočátku.

Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: kecerad
Datum: 22.10.14 09:17

Moc se v tom nevyznám, ale myslím si, že by to to zas tak špatné být nemuselo. Rozhodně bych ale nedávala k večeři jen zeleninu, chtělo by to alespoň sýr k tomu (např. mozzarellu) apod. nebo zelen. salát s kuř. masem. Prostě mi to přijde málo, slyšela jsem to i od nějaké výživ. poradkyně, a to i když nemáte hlad. Jen zeleninu si můžete dát třeba, když vás popadne hlad či chuť na jídlo, v 11 hodin večer. Hlavně na to netlačit a nespěchat, obvykle se to nevyplatí.

Zdravím.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 22.10.14 09:25
avatar

jo, to by mohlo fungovat, hlavně vydržet, pokud budete k tomu cvičit, neměl by být problém, pokud byste měla hlad (třeba v důsledku cvičení), tak musíte něco dalšího vřadit - hlad je znamení pro tělo, že bude hůř a začne ukládat tuky i z toho mála co pozříte, hlavně žádný alkohol, bílé pečivo, kafe, sladkosti, ale to Vy dobře víte, nezapomínejte na přísun minerálů, no tak ať se daří

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.10.14 16:49
avatar

Abyste zhubla trvale, je potřeba změnit životosprávu a trvale ji držet. Tedy ne jen si říct, že na několik měsíců budete zdravě jíst a cvičit a pak konec. Věřte že až toho necháte, kila se vrátí.

Ohodnoceno: 4x
 
Od: bezec
Datum: 22.10.14 17:12

Pokud bude dost vytrvalostního pohybu tak je to OK.

Procházky - čím delší tím lepší, hodně pomůže přidat ruce (nordic walking) a zvlnit terén (na kopec). Nejlíp se mi hubne na běžkách, polodenní - celodenní výlety.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.10.14 18:31
avatar

On je také důležitý denní příjem kJ.Doporučuje se pro pozvolné hubnutí asi 6000 kJ denně.Klidně si dejte i pár sušenek ,ale hlídejte si kJ. Tímhle stylem plus procházky a občasné cvičení jsem loni 18 kg zhubla.Chce to trpělivost.Cesmína

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.10.14 19:47
avatar

Já si myslím, že nejdůležitější je přestat na jídlo myslet. Prostě jíst opravdu jen když máte hlad jíst pomalu a skončit v momentě, kdy se cítíte nasycená. A to bez ohledu na to, co máte na talíři. Tím myslím to, že když si naložíte tři plátky šunky, klidně jeden nedojíst. Ze zkušeností kolem sebe, jsem vypozorovala, že když se mé kamarádky snažily zhubnout, neustále o tom mluvily. Co která sní a v kterou dobu a výsledek byl, že nehubly a já dostala vynadáno, že se mi to kecá, když všechno spálím. Ale já vím, že to pravda není. Jde fakt o to, aby se Váš žaludek zmenšil - stáhl a za chvíli ani na to jídlo nebudete mít chuť a přestanete myslet na to, co smíte sníst ke svačině a tak dál. Já mám děsně ráda kvalitní čokoládové bonbony. Kdysi jsem si je mohla koupit, bylo to v jiné zemi. A dokázala jsem si třeba jeden bonbón rozkrojit na tři kousky, dala na talířek a ty tři kousky měla třeba na dvě hodiny. Samozřejmě, že bych spucla celou krabičku za půl hodiny, tak byly dobré a milovala jsem je. Ale dokázala jsem si to odřeknout. Zkuste pomalu ubírat na jídle. Nedojídat co máte na talíři. Zprvu to bude hodně těžké, ale až uvidíte jak jde váha dolů, vzpomete si na mne. Pohyb samozřejmě nevylučuji, ale nestačí to. Je to o jídle, věřte mi.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mariepolakova
Datum: 26.10.14 20:16

Myslím, že je určitě důležité cvičit. A ohledně jídelníčku si myslím, že stojí za to zajít za odborníkem. Přesně vám řekne, co a v jakých dávkách jíst.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.10.14 15:48
avatar

Přidám jednu zkušenost. Nepotřebuji ani hubnout, ale musela jsem ze zdravotních důvodů vynechat pšeničný lepek a po třech dnech šly špeky dolů, tedy objem. Ani ne tak váha jako taková, jen zřejmě se začala měnit skladba.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.