Operace šedého zákalu

Od: Datum: 20.10.14 20:20 odpovědí: 15 změna: 02.11.14 17:35

Ahoj nemohla jsem nikde najít, zda se tady někde diskuzuje o očních vadách. Nenajde se mezi Vámi někdo, kdo podstoupil operaci šedého zákalu? Já jsem už byla na předběžném schůzce a vyšetření, ale nevím co si mám o tom myslet. Hlavně nemáte někdo zkušenosti s nějakou dobrou klinikou někde na Moravě? Nejlépe třeba Brno, Jihlava.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.10.14 07:26
avatar

Oční klinika Gemini http://www.firmy.cz/Prvni-pom…cni-kliniky/kraj-zlinsky/zlin má pobočku u nás, v Ostravě. Znám snad 5 lidí, kteří operaci zákalu na této klinice podstoupili naprosto a úžasně v pohodě. Dokonce jednu známou, když se něco v Ostravě stalo, převáželi do Zlína. Byla nadšená.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 21.10.14 09:57
avatar
Obě oči mám operované už 9/10 let.
Operace samotná ( http://cs.m.wikipedia.org/wiki/Fakoemulzifikace ) trvala 25 minut, bezbolestná, jen tupý tlak, snesitelný. Půl hodiny po už jsem šoféroval. Bez problémů.
Dokonce mi nabízeli korekci krátkozrakosti, vložení silnější umělé čočky, nebylo by třeba brýle.
Stálo to nějakou korunku, stálo to ale za to!
Vem čert prachy, do hrobu si je nevezmu.
A svět je opět krásný...
Dělaly to zlaté ruce v Košicích.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.11.14 11:56

U nás je to zadarmo na FN v Porubě,,,,pokud se jedná o šedý zákal i všichni mí známí...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.10.14 11:45
avatar

Osibní zkušenost zatím nemám, ale známí, kterří joperaci již podstoupili, si ji velice chválí. Ale byly by to jen informace z druhé ruky, a jsou tu i ohlasy z ruky první. Takže jen to, že za výbornou kliniku na Moravě je pokládán Zlín. (V googlu jsem našel tento odkaz .)

doplněno 21.10.14 13:08:

Znad ještě doplním, že zatím zkušenost nemám, ale jsem objednaný na únor na Vinohrady. (Ne že bych chtěl čekat na zimu, ale oni mají tak dlouhé termíny.) Mně ovšem řekli, že operace bude ambulantní, ale domů pojedu se zavázaným okem a koukad budu až pozdeji, ale brzo. A rovnou mi řekl, že dioptrie na dálu (pravda, mám malé) při operaci zkorigují.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.10.14 12:38

Tamara,,jen běžte,já jsem také chtěla jít,ale měla jsem nález na srdci ,,ale tď již mohu,tak půjdu.Slyším jen chválu.Každý se bojí oči jsou oči,ale půkdu --přehazovat si brýle je nepříjemné.Počkám na zimu..Moje známé kamarádky byly a nemohou se vynachválit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: teraaa*
Datum: 25.10.14 09:37

Nebyla jsem konkrétně na operaci šedého zákalu, ale byla jsem na té klinice oftal na laserové operaci :) A operace mi pomohla, ale ten šedý zákal, to je podle mne trošku vážnější no :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.10.14 10:20
avatar

No operace šedého zákalu je dnes rutinní operace. Samozřeimě vždy se může něco stát, i když je to jen miniinvasivní zákrok: taky si mohu na schodech podvrknout kotník, upadnout, zlomit si krček a umřít. Ale nebojím se toho.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 01.11.14 21:17

Co toje ta oftal operace,,,děkuji

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ruze®
Datum: 31.10.14 23:27
avatar

Mi několik lidí doporučilo včetně mé oční lékařky LEXUS v Ostravě na Stodolní ulici,chystám se tam leden-únor,ač ,,mladá,, ) už se mi jedno oko taky ,,zakalilo.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: babusa
Datum: 01.11.14 12:29

Jen jsem se chtěla zeptat těch,co na operaci byli nebo šedý zákal mají-jak jste to poznali?Můj muž půjde také na tuto operaci,jeden den jedno oko,za týden druhé a přišli mu na to při prohlídce u oční lék.,kam ho poslala diabetoložka,protože se léčí s cukrovkou .A on mi tvrdí,že na sobě nic nepoznal,že vidí normálně jako vžycky a brýle používá jen někdy na blízko,jinak vidí dobře.Je možné,že to na sobě nepozná?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.11.14 13:43
avatar

mne tam poslala moje oční - měla jsem pocit, že stále vidím špatně, i když zkoušela různé dioptrie, cylindry apod. - tak mě poslala do nemocnice, kde to vyhodnotili jako šedý zákal a šla jsem na operaci...

oni tvrdí, že je lepší jít na operaci co nejdřív, tak je možné, že váš muž zatím špatně nevidí, ale zákal už tam je...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.11.14 06:57
avatar

Já si myslím, že až bude mít pán po operaci a bude dobře vidět, že si uvědomí, jaký je to rozdíl a sám se bude divit, proč to neodhalil sám :-D

Ohodnoceno: 0x
 
Od: babusa
Datum: 02.11.14 07:18

Díky za odpovědi,na operaci jde zítra,tak jsem taky zvědavá co řekne potom,jestli je to rozdíl.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.11.14 09:08
avatar

Lexus v Ostravě je super.Byla jsem tam na operaci se zákalem i moje maminka.Zaměstnanci jsou příjemní a zbytečně Vás nenutí do různých drahých čoček. mamina

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 02.11.14 17:35

Moje mama byla v Brne v Geminy.Jen i musela vybrat bryle na dalku nebo na blizko.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.