Zavarovani v troube

Od: Datum: 20.10.14 11:14 odpovědí: 6 změna: 20.10.14 12:49
ahoj budu zavarovat hrusky a chtela bych to zavarit v troube (nemam horkovzduch) poradi mi nekdo na kolik stupnu a kolik min dik
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.10.14 11:40

Zavařování (sterilace) v klasické elektrické troubě

Troubu nejprve předhřejeme na 80-90 °C, na horní i spodní topení. Naplněné sklenice stavíme na dno trouby na suchý plech. Sklenice můžeme podložit nepotřebnou mokrou utěrkou. Někdo nestaví sklenice na suchý plech, ale na plech s vodou. Zavařovačky nesmějí být poskládány na husto vedle sebe, ale musejí mít mezi sebou rozestupy, aby mezi těmito mezerami mohl proudit volně vzduch a ohřívání bylo stejnoměrné. Po vložení ovoce v dobře uzavřených sklenicích sterilujeme stejnou dobu, jako podle receptur na zavařování v klasickém zavařovacím hrnci.

Více zde: http://www.receptyonline.cz/zavarovani-v-troube--491.html

doplněno 20.10.14 12:02:

Jojo, máme to vyzkoušený, ale už to moc neděláme. Pokud dodržíte těch 80°C, není žádný problém. Pozor na spěch, pokud budete pospíchat a do začátku půjdete s vyšší teplotou, hrozí připečení gumového těsnění...

Ohodnoceno: 2x

Datum: 20.10.14 11:55

zajimalo by me jestli to ma nekdo vyzkouseny?

doplněno 20.10.14 12:06:

takze na 80 stupnu a delsi dobu to sterilizovat? ja to budu skouset poprve

Datum: 20.10.14 12:06

já tedy hrušky nezavařuji a nikdy se mi nezlazily. Povařím je ve vodě s cukrem dám do sklenic uzavřu a ihned obrátím a nechám vychladnout. A je to.

Jinak zavařuji jiné věci v troubě na pekáči - na něj postavím sklenice s ovocem , naliji vodu kousek pod okraj a zapnu na 180st , když voda začne vřít nechám cca 15 minut , pak sklenic vyjmu obrátím a nechám vychladnout

doplněno 20.10.14 12:07:

nikdy se mi žádné těsnění nepřipeklo

Datum: 20.10.14 12:09

davate je kousek od sebe? aby nebyly na tesno a naky hadr pod ne? bude mi na to stacit plech ktery je vyskoky cca 5cm misto pekace tam se totiz tech flasek moc nevejde

Datum: 20.10.14 12:36

nedávám hadr a stavím je tak,aby se nedotýkaly ... to bude stačit tolik vody

Datum: 20.10.14 12:49

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.