Užívání antikoncepce - změna času

Od: Datum: 19.10.14 17:25 odpovědí: 12 změna: 20.10.14 18:09

ahoj ženy, prosím vás, když teď bude změna času a já užívám anikoncepci v 17:00, mám si ji i po změně brát pořád v 17:00 nebo to musím posunout vzhledem ke změně času o jednu hodinu dříve, tedy v 16:00? Prosím o radu, ajk to děláte. Já se bojím, abych něco neudělala špatně a nesnížila se účinnost nebo tak :(

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: hmm
Datum: 19.10.14 17:33

a souložíte denně nebo máte i nějaké "volno"? - Samozřejmě pokud máte brát stále v 17 hod, po změně času si to posunete.. ale jestli vám bude dělat problém čas, posunete si to o tu hodinku v době sexuálního klidu :)

Ohodnoceno: 0x

Od: janasmolenakova
Datum: 19.10.14 17:44

sex máme s přítelem hlavně o víkendu, v pátek v sobotu, ale jelikož hned po změně času máme ve škole volno, nebude problém se vidět a řádit, takže nevím co s tím :D :(

Datum: 19.10.14 17:55

říkává se "jistota je kulomet" - jestli vám časový posun rozhodí zvyky, můžete využít doplňkových prostředků - třeba kondom.. na pár dnů... (samozřejmě ne jeden na pár dnů :))

Datum: 19.10.14 18:02

takže myslíte, že když to změnít na 16:00 bue vše v pohodě a není potřeba ani kondom?

Datum: 19.10.14 18:34

Ono se říkává Člověk míní a Pán Bůh mění... - chcete-li mít jistotu, pužijte kondom... pokud jste na škole, doporučil bych používat jej stále... už jsem ve svém okolí za posledních 10 let potkal min. 2 páry, co se "musely" brát...

Datum: 19.10.14 18:40

Já bych to neřešila.. Antikoncepci beru pokaždé +-1 hodina, z toho se nestřílí.

doplněno 19.10.14 18:50:

Hlavně i v příbalovém letáku, je toto zmíněno. Uvádí se tam, že pokud si antikoncepci žena vezme do 12ti hodin, nemá to vliv na snížení ochrany proti otěhotnění. Antikoncepci beru večer a několikrát do roka nejsem v tu hodinu doma a antikoncepci s sebou nenosím. Když to bylo do 12ti hodin od obvyklé doby, kdy si antikoncepci beru, nenapadlo mě se nad tím pozastavovat...

Ohodnoceno: 3x

Od: cuca®
Datum: 19.10.14 18:45

Souhlas s coklit.

Uprimne me toto nikdy nenapadlo, fakt. Beru cca ve 20 hod at je zimni nebo letni cas.

Tato otazka je zajimava,zajimalo by me kolik zen to resi?

Od: kutululu
Datum: 20.10.14 07:40

Tedy já vždycky žasnu, když vidím nějaký dotaz ohledně HA, že se dívky bojí si vzít antikoncepci i o minutu později a asi mě to začíná utvrzovat v tom, že já nejspíš budu neplodná, protože si jí beru jak se mi zachce, někdy v 18h někdy klidně až ve 23h a to už 7 let a moje běžná hodinka by měla být 21h *nevi*

Ohodnoceno: 1x

Datum: 20.10.14 09:30

Já ji nebral nikdy a taky ok :D

Manželce jsem to ale zakázal... 6 let před svatbou jsme to vydrželi bez soulože, po svatbě jsme si to nahradili (a stále plně nahrazujeme).

Zatímco máme krásné 2 kluky, její kamarádky, co používaly HA se teď v 35 letech snaží o umělé oplodnění...

To jen vsuvka... z mého života

Datum: 20.10.14 18:09

Já si taky neplánuji pořídit dítě až v 35 letech. :) HA beru zatím šest měsíců, a nikdo z rodiny neměl problém s následným otěhotněním. Nebudu brát HA v kuse 10 let určitě, miminko chci co nejdříve jak to půjde. :)

Od: pb®
Datum: 20.10.14 10:32

Ono vajíčko nedozraje ze dne na den, stejně tak jako nenaroste sliznice a nezmění se struktura cervikálního hlenu. Jestli Vás to uklidní, tak já jsem kolikrát nezapomněla o pár hodin ale i víc než o těch 12 a dítě mám na první platný pokus, takže neplodná nejsem.

Od: skye®
Datum: 20.10.14 13:22

Proboha to vůbec neřešte, berte si ve stejný čas, jak jste zvyklá. Já si třeba antikoncepci beru vždy ráno po probuzení. Ve všední dny vstávám stejně, takže i prášek si beru stejně, kolem šesté. Ale o víkendu vstávám pokaždé jinak, někdy třeba i ve dvanáct a beru si prášek až se vzbudím. Rozhodně si na to nedávám budíka. Prášky beru 10 let a těhotná jsem nebyla Samozřejmě je lepší brát si jej ve stejný čas, ale rozhodně bych neřešila plus minus hodina, dvě, tři. V návodu je většinou že pokud prášek užijete do 12 hodin od doby, kdy jste ho měla užít jako normálně, je to v pohodě a není třeba ani jiná ochrana. Samozřejmě to mohou mít prášky různě, ale já jich vystřídala několik a všechny měly do 12 hodin.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.