Zvýšený cholesterol

Od: Datum: 15.10.14 20:01 odpovědí: 7 změna: 18.10.14 12:17

Dobrý večer,

potřebovala bych poradit - při vyšetření krve mi byl zjištěna zvýšená hodnota cholesterolu v krvi - 6,2.

Docela mě to překvapilo, nikdy jsem podobné hodnoty neměla, snažím se jíst docela zdravě, hodně zeleniny a ovoce, ořechy a podobně.Léčím se se sníženou činností šť.žlázy, beru tablety každý den.

V nedávné době jsme měli docela starosti v rodině a tak jsem se chtěla zeptat, zda můj problém nemůže pramenit ze stresu.

Také bych uvítala radu, jestli existuje spolehlivý potravinový doplněk, ketrý by zabral - nerada bych užívala léky, pokud to půjde.

Díly moc za Vaše odpovědi.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.10.14 20:38

Zvýšený cholesterol je jen strašák lékařů na obyčejné lidi. Oni potřebují, aby jsme se báli. Poslechněte si, co k tomu říká Dr. Hnízdil v knize Jak vyrobit pacienta.

Mě zjistili celkový cholesterol 7,9 mmol/l a nutili mě zobat Suprelip 200.

Zahodil jsem to, a upravilo se to samo, bez jejich "medikace".

Dejte si denně decku bílého a nedejte se zmanipulovat felčarskou propagandou.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 16.10.14 13:54

,,Podle mne .doktoři jak si neví rady tak za všem ůže stres a páteř a chudému řekne ztloustni a silnějšímu zhubni,shodit

Ohodnoceno: 0x

Datum: 16.10.14 15:06

Je to jenom babská a údajně účinná rada -med a skořice.Cesmína

Datum: 16.10.14 16:29

mě doktorka řekla, že hodnoty 6 a méně jsou bezproblémové. Problémy prý nastanou až kolem čísla 10 a jsou i takoví, co mají 14. Ti už doživotně vegetují na prášcích a na dietě.

Vy jste dvě desetinky nad bezproblémovou hodnotou.

Proto vám radím : nestresujte se kvůli tomu, nekupujte žádné potravinové doplňky a neberte žádné pilule. Vyčkejte pár měsíců a nechejte si cholesterol změřit ještě jednou.

A jestli se chcete zeptat kolik cholesterolu mám já, pak 3,17. Moje lékařka mi naordinovala vajíčka natvrdo a tučné uzené.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 17.10.14 07:29

Hladina cholesterolu se mění. Není stabilní. Nejspíše je to funkcí zažívání. Někdo jí samé bůčky a cholesterol nemá a někdo žije na vodě a zvýšený cholesterol má. Brávala jsem Sortis a stresovala se. Teď beru atorvastatim a neprožívám to. Pokaždé mi naměřili něco jiného, ikdyž dietu až zas tak nedržím, ale bůčky nejím. Na odběry chodím dost často a ani nevím, kolik mám. Jen se zeptám jak to vypadá a když slyším, že to jde, tak jsem v klidu a když slyším, že je zvýšený pak nešílím, ale chvíli jsem vzornější, než normálně. ;) Revmatolog zakazuje to, internista tohle, cévař tamto, warfarin něco jiného. Umřela bych hlady, kdybych to poctivě dodržovala.

Od: isteron
Datum: 17.10.14 10:08

Datum: 18.10.14 12:17

To přece ví každý že jsou dva ne?

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.