Dobrý prášek na praní?

Od: Datum: 14.10.14 09:57 odpovědí: 17 změna: 28.10.14 13:47

Má někdo zkušenost s dobrým (ale opravdu dobrým) práškem na praní? Dnešní trh je zahlcen mnoha druhy prášků ale bohužel i šmejdů.Děkuji za rady.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.10.14 10:03

Peru v Arielu a jsem spokojen. *palec*

Ohodnoceno: 0x

Datum: 14.10.14 10:20

kapsle ARIEL pro "západní trh"...ale opravdu originál, ne napodobeniny, náhražky,...

doplněno 14.10.14 10:25:

třeba tady

http://www.rakouskezbozi.cz/

jinak při cestě do západních států, ...ale to není u nás...

doplněno 14.10.14 10:26:

mají ho i některé kamenné prodejny

Datum: 14.10.14 10:22

A ty se nechají sehnat kde? U nás?

Datum: 14.10.14 11:15

Já si nemohu pomoci, ale myslím si, že všechny osvědčené druhy: Ariel, Persil, Omo, atd. jsou dobré. O těch levnějších, ale s větší spotřebou, se zmiňovat ani nebudu. Není potřeba praní takhle prožívat. Dnešní pračky s promyšleným, delším praním vyperou dočista dočista. A taky vymáchají. Jakmile však pračku nacpete, ikdyž na váhu je to v normě, na objem je to hodně a prádlo se nepohybuje, nepřevaluje, vypere špatně a také se špatně vymáchá. Vůbec nebudu mluvit o tom, co se stane, když prádlo špatně roztřídíte. Anebo koupíte prášek na bílé a divíte se, že vám barvy zašedly, vyšeptaly se. A naopak, že nemáte svítivě bílé prádlo, když jste vypral v prášku určeném pro udržení barvy. ;) Když prádlo dobře roztřídíte, dáte správné množství a použijete správně směrovaný prášek, nastavíte správnou teplotu, budete mít vypráno dobře. Není potřeba ani dávat tolik prášku, jak požaduje výrobce. O trošku v menším množství vyperete stejně dobře. Chce to jen praxi.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 14.10.14 11:49

Zdravím, náhodou jsem u přítele narazila na tekutý prací prostředek Omino Bianco s příměsí marseilského mýdla, pere dobře a úžasně voní čistotou, žádnou umělou vůní, aviváž nepoužívám. Rodiče si ho taky rychle oblíbili.

http://obchod.santim.cz/omino…uty-praci-prostredek/d-70536/

Datum: 14.10.14 13:16

Snižovala jsem tak dlouho množství pracího prášku, až ho prakticky nepoužívám vůbec, pokud to není na vyloženě špinavé věci, či ložní, či jinak potřebné - což ze školy a kanclu nebývá. Rozdíl není žádný, jen jinak voní (respektivě nevoní, ale na vůně používám parfémy, ne prášky a aviváž ). Množství propagovaná výrobcem jsou už tuplem ujetá, a vzhledem k tomu, co lidí má kožní problémy, tak dvojnásob. Prádlo je i bez něj zcela v pohodě, košile bílé, ponožky černé, školkové tepláčky bez omáčky... stojí to za to vyzkoušet

doplněno 14.10.14 15:20:

Cesmína: různě, asi běžným způsobem, čtyřicet na košile a jemnější dětské, šedesát na klukovské spoďáry a ložní prádlo, devadesát na ručníky - aby se pročistila pračka :-D Zkoušela jsem i prát s octem, zabírá velmi pěkně, cítit po uschnutí není. Dávám relativně dlouhé programy.

Velmi mě k tomu pohnul příklad mojí babičky, která si vypěstovala slušný ekzém, který ale zmizel jen co jsem ji donutila přestat dávat ty koňské dávky pracího prášku; ona to teda ale vážně přeháněla - navíc stará pračka, možná to neměla dobře promáchnuté... ale stejně; když to jde bez toho, tak proč to tam cpát.

Datum: 14.10.14 14:40

No já používám Woolite a zdá se mi, že je to silné. Ze všeho to cítím. Dávám kalíšek na pračku.

Datum: 14.10.14 14:40

Na kolik stupňů Sargo perete? Cesmína

doplněno 14.10.14 15:30:

Díky za odpověď. Cesmína

Datum: 15.10.14 02:28

Který je nejlepší vám neřekne nikdo, nicméně jeden z top je pracá prášek z Amway, pár lidí co mají pomalu alergickoekzemickou reakci snad i po kontaktu s vodou v něm mohou prát bez následků pro své tělo, taktéž jar, snad jen do nich je reálně dostupná láhev ale hlavěn bez chemie...

Pokud se to během roku nezměnilo, stále nepoužívají chemii a vše je přírodně odbouratelné...

Třeba takový LOC (více účelové mýdlo) mužete klidně nastříkat do kytek, vyžene to mouchy, mšice ale kytka je v pohodě...a nakonec pěkně do voňava umeje tlapy i od vazelíny...

(ne, nejsem dealer...jen spokojený znajíc spoustu spokojených)

Datum: 15.10.14 07:17

Hangar, vy opravujete myčky a pračky? Nepletu se? ;)

Datum: 15.10.14 21:30

Teoreticky ano, pročpak?

Datum: 15.10.14 16:43
Plně s vámi souhlasím - prací prostředek od amway používám také. LOC využívám také na plno věcí ;) jo a občas - hlavně černé prádlo, peru ve woolite.

Datum: 15.10.14 10:48

Peru v LANZE bílé a color, snáší ji i vnučka které se pralo v Lovele , pokud je prádlo s nějakou skvrnou, používam Ariel na skvrny, jsem spokojená.

Datum: 15.10.14 19:25

Já peru v prášku pro kojence a děti Lowela. A kupodivu hezky vypera i prádlo pro dospělé. Tak mu už asi zůstanu zatím věrná.

Od: dt
Datum: 15.10.14 20:07

Dobrý večer,

mám výborné zkušenosti s jakýmkoliv pracím práškem zakoupeným v Německu, ať je klasika nebo prací gel.

Kvalita se s práškem zakoupeným u nás nedá opravdu srovnat a o ceně ani nemluvě - pereme už takto několik let a super.Určitě se ve Vašem okolí nechá sehnat - u nás v plzeňském kraji je několik obchůdků, které se specializují pouze na zboží dovezené ze SRN nebo Vám ho někdo doveze o:).

Mějte pěkný večer, zdraví dt

Od: macik*
Datum: 28.10.14 13:03

Jednou jsem četla v nějakém testu, že doporučovali prášek z Lidlu. Byl to vítěz nějakého testu. Já jsem ho teda ještě nezkoušela. Nechávám si kupovat v Německu Ariel nebo Persil. Úplně něco jiného než u nás.

Datum: 28.10.14 13:47

Už několik let si sama dělám mýdlový sliz:

http://www.ekozivot.cz/ekodom…od-na-vyrobu-mydloveho-slizu/

Napřed jsem se trochu bála, že nevypere dobře, tak jsem to zkoušela na nepříliš znečištěném prádle. Časem jsem v tom začala prát všechno. Ale občas tento mýdlový sliz prostřídám s levným a kvalitním práškem Formil z Lidlu (ten vítěz textu, viz rada kolegyně nade mnou).

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.