Ukončení prac.poměru-ochranná lhůta+mateřská

Od: Datum: 11.10.14 09:40 odpovědí: 5 změna: 12.10.14 20:34

Prosím o radu ohledně ochranné lhůty v souvislosti s mým nástupem na mateřskou dovolenou po skončení prac.poměru. Dne 31.10. mi skončí pracovní poměr na dobu určitou a 22.11. budu nastupovat na mateřskou dovolenou. Chci se zeptat jaká je ochranná lhůta po ukončení pracovního poměru v mém případě a jak mám postupovat abych nepřišla o peníze. Mám strach co se stane uplynutím pracovního poměru. Nevím zda tam není ochranná lhůta alespoň měsíc do které bych se vešla nebo zda-li před koncem pracovního poměru nemám odejít na nemocenskou do toho 22.11.? Opravdu si nevím rady a jsem z toho už zoufalá...


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.10.14 18:01
avatar

Mateřská (MD) a rodičovská (RD) dovolená ►volno, jež na péči o dítě poskytuje zaměstnavatel. Nárok na toto volno mají pouze zaměstnané ženy (rodiče). Vy budete rodičem pečujícím celodenně o dítě a pobírajícím PPM/RP.

Pokud jste v uplynulých dvou letech byla alespoň 270 kalendářních dnů účastna nemocenského pojištění, budete mít nárok na peněžitou pomoc v mateřství (PPM).

Ochranná lhůta pro nárok na PPM činí tolik kalendářních dnů, kolik trvalo poslední zaměstnání, maximálně však 180 kalendářních dnů.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: lucianka18*
Datum: 12.10.14 14:37

Děkuji za odpověď,

jen nevím co se stane ty tři týdny po skončení prac.poměru od 1.11. do nástupu na mateřskou 22.11? Zaměstnaná budu po uplynutí současného PP 5 měsíců, takže ochranná lhůta bude v pořádku, před tím jsem také nějakou dobu pracovala...jde mi vesměs o ty cca tři týdny co již nebudu zaměstnaná z důvodu uplynutí PP a ještě nebudu na mateřské? znamená to, že se nemusím obávat že bych přišla o nějaké peníze? Ještě jednou děkuji

Datum: 12.10.14 18:32
avatar

Ne, ne o PPM nepřijdete. Jenov v těch třech týdnech nebudete mít na nic nárok, ale to se dá "přežít".

Ohodnoceno: 1x
 
Od: lucianka18*
Datum: 12.10.14 19:16

Děkuji. A v případě, že bych třeba šla těsně před ukončením PP na nemocenskou na které bych byla do nástupu na mateřskou, na něco bych nárok měla? myslím tím, zda bych od v tu chvíli již bývalého zaměstnavatele něco dostala?

Děkuji ještě jednou

Datum: 12.10.14 20:34
avatar

Náhrada mzdy za nemoc od zaměstnavatele náleží jen za pracovní směny naplánované do 14. dne nemoci. Od 15. dne nemoci vyplácí nemocenské OSSZ. Nemocenské se stejně jako PPM vyplácí za kalendářní dny.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.