Viscerální tuk - vnitřní tuk na břiše

Od: Datum: 08.10.14 18:06 odpovědí: 10 změna: 11.10.14 17:43

Může mi někdo poradi, jak pomalu odstranit viscerální tuk - vnitřní tuk, který se usazuje na břiše? Přečetla jsem hodně, samá reklama - výživová poradkyně (600,- Kč za hodinu). Snažím se chodit pěšky, do schodů, plavat, měřím 160, vážím 64 kg, je mi 57 let. Jím normálně, nepřejídám se. Tuk se mi usazuje na břiše. Nemáte s tím někdo zkušenosti (vyjma různých zázračných tabletek).

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.10.14 19:40

http://www.receptynahubnuti.c…ni-brisni-tuk-skryty-zabijak/

Dodržujte tyto body a váš viscerální tuk bude klesat

Zařazujte potraviny s nízkým glykemickým indexem

Omezujte příjem brambor, kukuřice, bílé rýže, těstovin a jiných zrn, které se v těle metabolizují na cukr

Nahrazujte je bezlepkovými přílohami a těmi s nižším glykemickým indexem – jáhly, pohanka, natural rýže, quinoa, amarant, luštěniny, kroupy. I těmito přílohami se nepřejídejte. Mnoho receptů najdete na těchto stránkách – bezlepkové recepty.

Úplně vyřaďte cukr, bílou mouku, fruktózu

Jezte dostatečně výživnou stravu s velkým množstvím zeleniny. Ke každému hlavnímu jídlu zařaďte porci zeleniny. Převládat by měla ta zelená – brokolice, kapusta, saláty ...

Omezujte příjem fruktózy i z ovoce. Maximálně 2ks denně

Omezujte, nejlépe vyřaďte, příjem zpracovaných potravin, hotových a instantních jídel

Jezte dostatek kvalitních omega3 a omega9 – mořské ryby, ryby v konzervě ve vlastní šťávě, semínka a kvalitní oleje

Začněte každý den užívat 1 – 2 lžíce lněného oleje (můžete ho použít i na studenou kuchyni)

Začněte každý den užívat 3x denně lžičku mletých lněných semínek (musí být namleté nebo namixované, aby se z nich uvolnily omega3)

Zařaďte do jídelníčk tvaroh . Můžete si koupit i omega3 v tobolkách. Opatrně s omega3, pokud užíváte nějaké léky, hlavně léky na ředění krve.

Pijte čistou vodu nebo bylinkové čaje. Pitný režim neslaďte

Omezte na minimum pití alkoholu, nechte si ho jen pro výjimečné situace

Pravidelný pohyb dokáže snižovat hladinu inzulínu a tím snižovat množství viscerálního tuku.

http://dieta.vitalia.cz/clanky/brisni-tuk/

Ohodnoceno: 4x

Od: iv®
Datum: 08.10.14 20:36
Dávám bodik protože toto je první krasne ucelená dobra instruktáž, kterou jsem v poslední době četla.
Ještě bych za sebe dodala omezit sacharidy a vyřadit rychlé cukry...
Ohodnoceno: 1x

Datum: 08.10.14 21:20

Mně se to sice líbí, ale v praxi to nedokážu. Velké (i menší) množství zeleniny, zvlášť brokolice, kapusta nebo saláty, by mě zabilo. Nafouknu se strašlivě. V práci čumím za stolem do počítače denně 9 - 10 hodin a jednám s klienty, být zdutá ze zeleniny je pro mě nepřijatelné. A do toho ten lněný olej, no nevím. Mám ho doma, ale netroufám si na něho. Nebyl by tam návod pro kancelářskou krysu?

Ohodnoceno: 2x

Datum: 08.10.14 21:37
Zkuste to...sama jsem nevěřila. To co popisujete je otázkou dvou tři dnu..pak se vše upraví.

Datum: 08.10.14 21:57
A víte proč se po zelenině nafukujete? Máte zanesene střeva! Ta zelenina a ovoce je právě čistí. Střeva se tím velkým příjmem vlákniny nafukuji, zvětšují svůj objem a tím se uvolňují letité usazeniny. Kvašením samozřejmě vznikají další plyny. Ale tohle netrvá věčně, jen do te doby, nez se střeva vyčistí a starý obsah opustí tělo. Poté žádné problémy po zelenině mít nebudete, i kdyz ji budete jíst od rána do večera.
K te první odpovědi jen doplním, ze rýži, těstoviny bych nevynechával, mají dost cenných pro tělo potřebných minerálů a vysoký GI se dá snížit zeleninou bohatou přílohou a kouskem masa, ryby apod. Vláknina a bilkovina snižuje GI a reakce na inzulin neni téměř žádná. Energie se vstřebává pomalu a delší dobu. Zeleninový salát s těstovinami je mnohem zdravější nez když sníte zvlášť těstoviny a zvlášť zeleninu. Mnoho lidi si myslí, ze ji zdravě, ale neumí si to jídlo poskládat. U brambor záleží, jakým způsobem jsou upravené. Nejzdravější jsou syrové, poté uvařené na větší kusy. Voda a vláknina snižuje GI, větší kusy se delší dobu tráví. Bramborová kaše má již GI vyšší, je nutné přidat zeleninu a maso. Vůbec nejhorší jsou brambory smažené, pečené - mají nejvyšší GI, protože všechna voda je odparena, je to v podstatě koncentrovana energie jako treba u sušeného ovoce.

Datum: 11.10.14 17:43

Mám to podobně, ale přesto aspoň malý krok je možný. Rozhodně je snesitelné a zároveň snad nejúčinnější vynechat brambory, to můžete hned, a pak zaměnit bílý cukr za třtinový a přitom ho ubrat, rovněž ubrat maso. Pak také (nejlépe zkusit o víkendu) ovesné otruby (menší pol. lžíci) s trochou bílého jogurtu, super na pročištění a hlávkový salát, každou chvíli list, třeba bez zálivky, zažene všechny trávicí neduhy. No, je to s tím tukem v pase potíž, ale chce to nedat tomu pokoj a začínat každý den znovu .

Ohodnoceno: 0x

Datum: 08.10.14 21:35

Pro normálně pracujícího člověka těžko proveditelné.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 09.10.14 08:12

No to ta paní potom nebude žít ale přežívat a nedat si přílohu...to je o ničem..Bohužel ženy okolo přechodu mají ten problém skoro všechny.Tuk na břiše mají skoro všechny...To by musely asi přestat jíst..

Datum: 10.10.14 05:31

U starších žen je to, co popisujete normální. Povoluje břišní svalstvo, usazuje se tuk v okolí pasu. Jsou vyjímky, které přibraly pouze v pase. Buď to mají v genech nebo k jejich životu patří zvýšení svých tělesných aktivit v poměru k jídlu. S roky přicházejí změny v tělesných proporcích. Jestliže se s tím nesmíříte, budete žít jen pro to, abyste měla míry podle svých představ. ;) Věřte, máme to tak všechny. Roky jsou naprd! *plac*

doplněno 10.10.14 05:48:

http://www.bylinky.net/prechod.php

doplněno 10.10.14 09:47:

iv, - Po prvním přečtení jsem si to myslela také a vzpomněla jsem si na to, když jsem byla na operaci se svou psinou a vet mi řekl, že ten pes má málo pohybu, že je tlustý. Bránila jsem se, že tlustá není. Vet pravil, že pod kůží tuk nemá, ale má hodně vnitřního tuku. Že se má více běhat. ;) Vraťte se k otázce a přečtěte si předposlední větu. Paní píše, že se jí tuk usazuje na břiše. I nadpis, vnitřní tuk na břiše mi mou doměnku potvrzuje. Pravda bude uprostřed. ;) V tom odkazu si nevšímejte bylinek, ale vyjmenovaných příznaků změn v těle ženy po přechodu.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 10.10.14 09:01
To o čem pisatelka psala je visceralni tuk - vnitřní a ten je ze zdravotniho hlediska 100x horší než tuk podkozni. To neni o tom , ze se zvětší pas a vezmu si volnější svetrik. Visceralni tuk obaluje nase vnitřní orgány a ty můžou selhat. Proto je důležité proti tomu něco dělat a neříct : to je věkem tak to ma každá třetí.

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.