Vynechání menstruace

Od: Datum: 30.09.14 20:28 odpovědí: 2 změna: 30.09.14 21:16
Dobrý večer,
nemám nikoho, komu bych se zatím mohla svěřit a proto píšu veřejně na poradnu, snad mi někdo poradí :(.
Přesně před týdnem jsem měla dostat menstruaci, ale ta nikde. Už je to 37 den po předchozí, což už je pro mě celkem dlouho a nikdy se mi za ty dva roky nestalo, že by se zpozdila o takovou dobu (průměrně jsem jí vždy měla po 29-30 dnech, max. 32). Těhotná být nemůžu, přítele nemám a pohlavní styk jsem neměla. Asi před dvěma týdny (15 den) jsem asi 4 dny po sobě v normálním výtoku našla krev. Ale jen takovou malou příměs, nic víc. Normální menstruace to nebyla.
Pořád nadtím teď přemýšlím, jakou můžu mít nemoc a co mi je :(. Nemyslím si, že je to normální. Hlavně nechci jít na gynekologii, nechce se mi o tom s mamkou mluvit. Stydím se :(.

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.09.14 21:03
avatar
Tohle se bez lékařské prohlídky neobejde. Pokud je ti více než 15 let, maminka o návštěvě gynekologa nemusí vědět. Klidně jí to ale řekni. Je to žena stejně jako ty, takže ti může pomoct a odpovědět na všechno, co tě zajímá.
Stejně se lékařské prohlídce nevyhneš. I preventivní pravidelné prohlídky jsou velmi důležité. Tak jako jdeš k zubaři s bolavým zubem a na chirurgii se zlomenou nohou, tak na ženské ústrojí je gynekolog. Za svůj život ho navštívíš nesčetněkrát a spousta žen se svým ženským lékařem nebo lékařkou, má přátelské vztahy a chodí si tam popovídat ;)
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 30.09.14 21:16
avatar

Ale to nemusíte hnedka myslit na nemoc. Než se menstruační cyklus usadí, tak to někdy trvá. A vy ho máte teprve dva roky. Čas od času se objeví takový výkyv v délce trvání menstruace. Například ze stresu, z prochladnutí, z nadměrné fyzické zátěže (nesportujete nějak moc?)... Taky jsem to tak mívala, panikařila, co mi je a nakonec menzes dorazila. Ale mamce své byste to měla povědět. A s ní byste měla pak konzultovat další postup. Anebo si zkuste koupit kontryhelovou nať na čaj, nebo porcovaný a zkuste pít toto. Je dobrý na ženské problémy. A i kdybyste musela zajít k ženskému lékaři, nic hrozného vás tam nečeká. Nebojte se. Ono je dobré být pod kontrolou.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.