Má kouření cigaret vliv na kvalitu vlasů?

Od: Datum: 18.09.14 16:52 odpovědí: 8 změna: 19.09.14 11:52

Dobrý den,
myslíte si, že kouření má vliv na kvalitu vlasů? Trápí mě stav mých vlasů, chtěla bych mít krásnou, dlouhatánskou hřívu, ale ta pořád ne a ne narůst :( Přemýšlím tedy, co je toho příčinou. Nějaké to procento možná tvoří genetika, mám je už od mala jemné, ale ne řídké, husté tak normálně, průměrně. Jenže v určité délce - cca v úrovni lopatek se mi vždy jakoby zaseknou a v tomto bodě ztrácej na síle, slábnou, lámou se a jako by se jejich růst rapidně zpomalil. Samozřejmě vím, že vlasy rostou z vlasové pokožky, teoreticky by tedy měly růst pořád stejně rychle, ale stejně se v té úrovni lopatek vždy něco pokazí. Také se mi poměrně rychle třepí konečky, většinou už pár dní po zastřižení,
Nevím kde je chyba..Používám kvalitní vlasovou kosmetiku, dokonce i produkty a doplňky stravy na podporu růstu a kvality vlasů z lékárny, na doporučení dermatoložky, o vlasy se starám pravidelně podle rad kadeřnice... Slyšela jsem pár názorů, že to může být způsobeno tím, že jsem silná kuřačka (krabička cigaret na den). Myslíte, že to může být tím? Jenže například moje teta kouří už téměř 30 let, skoro 2 krabičky denně a vlasy vždy měla a i teď v jejím věku má krásné, silné, velmi dlouhé. Dvě mé kamarádky, které už také nějaký ten rok kouří tu krabičku denně jako já, mají také dlouhé, krásné a husté vlasy.
Co jiného ještě může snižovat kvalitu vlasů? Stresové období nyní nemám, řekla bych, že se stravuji celkem zdravě a vyváženě, pitný režim se snažím dodržovat, tak už vážně nevím :(


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.09.14 17:41
Ohodnoceno: 1x
 
Od: kuracka
Datum: 18.09.14 17:45

Děkuji za odkaz, článek jsem přelouskala ...ale pořád mi nejde do hlavy, že některé kuřačky, třeba ještě silnější než já (viz. má teta) mají vlasy krásné, dlouhé a zdravé, jak je to možné? :(

Datum: 18.09.14 17:50
avatar

Protože každý člověk je jiný, jinak odolný. Někdo umře na rakovinu z kouření za 5 let, druhý se dožije ve zdraví devadesátky. A tak je to i s vlasy. Vám to dělá problémy, deseti jiným ne.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: kuracka
Datum: 18.09.14 19:29

To je možné, ale já nevím na 100%, zda je v tom hlavní příčinou ta genetika. Kouřím od šestnácti let, a do té doby jsem nijak extra po dlouhých vlasech netoužila, nosila jsem většinou mikádo, max. pár cm pod ramena, nikdy jsem je něměla delší, protože jsem nechtěla. V raném dětství jsem nosila vlasy na krátko. Po dlouhých vlasech jsem začala toužit až v 18 letech, takže ani nevím, zda by mi ty vlasy začaly stagnovat v oblasti lopatek i v období, kdy jsem ještě někouřila.

Datum: 18.09.14 18:22
avatar

Buďte v klidu.Dcera je nekuřačka a má to taky tak.Je to dáno geneticky.mamina

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.09.14 07:23
avatar

Myslím si, že kouření má negativní vliv na všechno. Zažloutlé nepěkné zuby, povadlá pleť, třepivé vlasy, hlas jako cirkulárka. V mládí to není ještě natolik markantní, ale v pozdějším věku je každá kouřící dáma jako vyčouzená bambitka. A ten smrad okolo. Z úst, z oblečení. Nepomůže ani Chanel č. 5.

Proto si každá musí vybrat - buď pěkná voňavá dívka s pěknou pletí a lesklými vlasy, nebo treska vysušená.

Mně navíc vadí i ta cena - kdysi krabička za 6 - 8 korun, dneska 70 - 90. A ještě si číst ty hrozivé nápisy na krabičkách.

Je to každého věc, i Vaše, a nebudu do toho žvanit, ale opravdu člověk s přehledem nekouří. Zvláště pak ženy. Jaga.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 19.09.14 09:17
avatar
;)
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.09.14 11:52

Že by mělo kouření vliv na vlasy ,tak to asi ne.Ale pokud máte vlasy jemné odjakžina,,máte to v genech,Vlasy každému dorostou do určité délky a pak se zastaví růst a vlasy padají a mění se. Pokud se lámou,dejte si olejový oblad.Jde o vlasy suché tedy.Parně vám vysoce kvalitní vlasy jaké chcete nenarostou. Dejte si raději vlasy krátné dělá to, že jich je víc.Dneska má každá holka delší vlasy a i nesluší každé.Malá vzrůstem holka k té se dlouhé vlasy nehodí.Nechodte moc na slunce,,vlasy vysychjí a třepí se a lámou,,Nevěřte tomu,že kadeřnice mají vědomosti na tohle.Není doktor,,jde o co největší útratu...jsem bývalá kadeřnice ,ale chodila jsem 3 roky do učení..ne jako dneska to sfouknou za 3 měsíce.Takové rychlokvašky vám hřívu neudělají... Nic ve zlém ,ale je to tak..

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.