Ořechy vyloupat nebo usušit?

Od: ® odpovědí: 4 změna:

Zdravím všechny a prosím o radu:letos se nám urodilo mnoho lískových ořechů a i vlašských.Nikdy toho tolik nebylo a tak nevím,jak s nimi zacházet:muž říká hned vyloupat a dát do sklenic,já zase nechat usušit tak,jak jsou a postupem času,až budou suché, teprve zbavit skořápky.Prosím,poraďte!Díky S.

4 odpovědi na otázku

 

 


0x

My je necháváme usušit a pak, za dlouhých zimních večerů, je teprve loupeme. Hned loupeme jen pár vlašáků, z jejichž jader je třeba stahovat slabou hořkou blánku, a baštíme je. Jsou vynikající!

 


0x
avatar clayman
Také nejdříve sušíme v nízké vrstvě, aby neplesnively.

 


0x

jak píše Strejc: vlašské ořechy usušit a louskat podle potřeby za dlouhých zimních večerů. Sušení v malé vrstvě v nízké ploché krabici s okrajem, aby se nevykutálely a několikrát denně je všechny pečlivě promíchat rukou nebo s krabicí zahrkat, aby se všechny obrátily a pohnuly a nezačaly plesnivět. Vlašské ořechy podle zkušenosti vydrží ve skořápce třeba rok. Vylouskané moc dlouho nevydrží, protože si každý kdo jde okolo misky s oříšky zobne, hrábne a za chvilku jsou snědené.

Lískové ořechy ve slupce také vydrží až do Mikuláše a nevyschnou a pak je louskání nejen pochoutka ale i zábava. Vylouskané ořechy musí být v suchu nebo jen mírném vlhku, aby nezplesnivěly, v přílišném horkém suchu vysychají.

 


0x
avatar babkazov

Určitě usušit. Známá objevila na půdě, pověšené v síťovaném pytli ořechy, kdoví kolik let staré a stále jsou dobré. Když je vyloupáte, musíte je zavařit, zamrazi a já nevím jak uchovávat a hlídat. Ve skořápkách přežijí velmi dlouho.

 

 


 

 

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]