Ořechy vyloupat nebo usušit?

Od: Datum: 15.09.14 05:11 odpovědí: 4 změna: 15.09.14 15:54

Zdravím všechny a prosím o radu:letos se nám urodilo mnoho lískových ořechů a i vlašských.Nikdy toho tolik nebylo a tak nevím,jak s nimi zacházet:muž říká hned vyloupat a dát do sklenic,já zase nechat usušit tak,jak jsou a postupem času,až budou suché, teprve zbavit skořápky.Prosím,poraďte!Díky S.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.09.14 05:39
avatar

My je necháváme usušit a pak, za dlouhých zimních večerů, je teprve loupeme. Hned loupeme jen pár vlašáků, z jejichž jader je třeba stahovat slabou hořkou blánku, a baštíme je. Jsou vynikající!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.09.14 05:52
avatar
Také nejdříve sušíme v nízké vrstvě, aby neplesnively.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: host*
Datum: 15.09.14 06:27

jak píše Strejc: vlašské ořechy usušit a louskat podle potřeby za dlouhých zimních večerů. Sušení v malé vrstvě v nízké ploché krabici s okrajem, aby se nevykutálely a několikrát denně je všechny pečlivě promíchat rukou nebo s krabicí zahrkat, aby se všechny obrátily a pohnuly a nezačaly plesnivět. Vlašské ořechy podle zkušenosti vydrží ve skořápce třeba rok. Vylouskané moc dlouho nevydrží, protože si každý kdo jde okolo misky s oříšky zobne, hrábne a za chvilku jsou snědené.

Lískové ořechy ve slupce také vydrží až do Mikuláše a nevyschnou a pak je louskání nejen pochoutka ale i zábava. Vylouskané ořechy musí být v suchu nebo jen mírném vlhku, aby nezplesnivěly, v přílišném horkém suchu vysychají.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.09.14 15:54
avatar

Určitě usušit. Známá objevila na půdě, pověšené v síťovaném pytli ořechy, kdoví kolik let staré a stále jsou dobré. Když je vyloupáte, musíte je zavařit, zamrazi a já nevím jak uchovávat a hlídat. Ve skořápkách přežijí velmi dlouho.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.