Akné po uplně celým čele

Od: odpovědí: 3 změna:

Dobrý večer, potřebuji nutně radu. Vím, že to tu bylo milionkrát, ale tak ještě jednou, snad to nebude vadit. Možná se totiž objevily další přípravky a lepší, tak se ptám. Ještě před rokem jsem měla krásné hladké čelo, jestli se sem tam objevil nějaký ten pupínek, jo ok, spíš jsem byla ráda, protože všichni měli akné a já ne (proč jsem jim to záviděla?), no nic, teď mám celý čelo vysetý pupínkama, používám makeup aknecolor, dlouho ho používám a mám pocit, že není změna k lepšímu ba i naopak. Ten aknecolor jsem používala do včera, jelikož jsem sama o sobě dost bledá s tím aknecolorem jsem vypadala jak bílé prádlo vyprané v Pervolu. Dnes jsem použila normální BB cream, a když jsem se šla vyfotit, tak jsem se zděsila, protože tam byly červené pupínky naseté po celém mém čele, lidi si ze mě už dělají srandu. Když makeup vůbec nepoužiju, tak bych snad musela nosit šátek přes čelo, protože tohle je síla. Proto se ptám, známe něco fakt záázračného, co by mě toho dokázalo zbavit? Ano já vím jsem v pubertě, v červenci jsem to poprvé v životě dostala, tak se mi bouří hormony, ale jde i o to, že já jezdim na vystupování s tancováním a chystám se na modeling, to čelo je opravdu akutní. Děkuji moc...snad nějaý krém, mastička, olejíček? proosím :)

3 odpovědi na otázku

 

 


3x
avatar megacruiser

Rozlézání akné je způsobeno problémem uvnitř, ne zvenku. Proto taky žádné "patlačky" nemůžou být skutečně účinné - neřeší příčinu problému, pouze zvenku viditelný důsledek. Pokud jsi začala menstruovat tak si uvědom, že tvoje denní spotřeba železa se tím zvýšila zhruba na dvojnásobek. Podle toho, že jsi taky bledá je jasné, že nyní trpíš jeho akutním nedostatkem. Z toho důvodu se ti oslabují játra a ty způsobují potom kožní problémy - kromě akné to bývá často i ekzém. Někdo bude oponovat, že akné přece způsobují mikroorganizmy. Ano, souhlasím. Ale ty se běžně ani zdaleka nedokážou tolik namnožit, aby způsobily problémy, imunitní systém si s nimi dokáže poradit. Současně s nedostatkem železa budeš asi i překyselená - v kyselém prostředí se bakteriím a virům taky daří a rychleji se množí.

Takže pokud se chceš akné zbavit, potřebuješ hlavně dodat tělu železo. To je složitější, než se zdá - tabletky se železem jsou nanic, železo se musí dodat v přirozené formě. Ideálně v kombinaci s vitamínem C - ale kdo by jedl třeba jáhly a česnek? Taky se musí dát pozor na spotřebu mléka a mléčných výrobků - mléko a vápník železo ničí. V čem je železo a které potraviny nejvíce překyselují, to lze najít kdekoliv na internetu - určitě se vyhni sladkostem, cukru celkově a umělým sladidlům zvlášť, ostrým jídlům a defakto veškeré chemii, která zatěžuje játra. Pokud budeš chtít hojení urychlit, kup si ještě v nějaké zdravé výživě dýňová semínka - obsahují zinek.

Celkově lze říct, že nedostatek železa je dnes hlavní příčinou zdravotních problémů populace - potichu se začíná mluvit dokonce o souvislosti mezi dlouhodobým akutním nedostatkem železa a rozvojem autoimunitních chorob.

 


2x

Upravit trošku jídelníček, nejíst čokoládu např. Někdy je lepší velice nic na obliček nepiplat. Nejste například na ty krémy nějaká alergická? Pokud se vám to zhoršilo po tom BB creamu, tak ho hoďte do koše, nebo si ho mazejte na paty nohou. Ale na obličej už ne. Sice ano, jsou na něho reklamy v televizi, ale znáte to - potřebují to prodat, tak si výrobce zaplatí reklamu, protože na to má...Mně hodně pomohl český přípravek Miraclean - zinková emulze. A obličej jsem si umývala Jaroshovým roztokem z lékárny. A nezatěžovat pokožku makeupem, spíš všeho míň, než víc.

doplněno 12.09.14 20:47:

Je to Jarishův roztok.

 


2x
avatar naufrago

Nechci tvrdit, že to pomůže každému, to je u akné vždy individální, ale já bojovala (bojuji?) s akné již 16 let. Na začátku srpna jsem dostala krém Skinoren. Po 4 týdnech používání (déle se nesmí a pozor, je to sra**a, kůže hlavně ze začátku pálí a svědí, nesmí přijít na sliznice a nesmí se dát silná vrstva) nejsem 100% bez pupínků, ale rozdíl je dost znatelný. Teď je to asi dva týdny poté, akné se maličko rozrostlo, ale dosahuje max 50% toho, co bylo předtím. Ještě dva týdny počkám a pak ho zase začnu aplikovat a věřím, že ty mrchy zahubím úplně :-D je fakt, že kdo má akné z hormonů, tak tomu to službu možná neprokáže. Účinná látka je nějaká kyselina, která zabíjí bakterie, jež akné způsobují. Ale zkusit to můžete, je volně prodejný, trochu dražší (cca 250,-), jen si dejte pozor. Přečtěte si příbalový leták, aplikujte opatrně (ne na rozškrabané pupínky, ne na rty a pozor na oči), spíše méně než více. Také hodně vysuší, ale já se snažila používat kromě něj co nejméně věcí - kdo ví, co to udělá, když se v pleti smíchají, takže je třeba vydržet. Každopádně funguje jako chemický peeling, takže žádné šupinky z vysušení nehrozí.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]