Jak moc kazí počítač oči?

Od: Datum: 07.09.14 10:42 odpovědí: 6 změna: 08.09.14 00:33

Ahoj,jdu do 9.třídy základní školy. Po tom bych chtěla jít střední školu s oborem informační technologie. Teda nevím jestli to nemám dát do rubriky "Počítače a příslušenství",ale týká se to vzhledu.Vše okolo nových věcí s počítačem,programem a tak,mi nedělá problém a baví mě to.Tak bych to asi ráda dělala i v budoucnu.Ale taky mi záleží jak vypadám.Na obličeji mám několik znamínek,vypadá obtloustlejší a bojím se,že kdybych vlastně strávila obrovskou část svýho života na počítači,ovlivní to můj zrak.To bych se už vážně nenáviděla.Za žádnou cenu nechci nosit brýle.Do teď jsem žádný problémy s očima neměla a vše dobře vidím.Samozřejmě jestli jsem se s něčím narodila tak se to holt stane,ale zajímalo by mě jak moc to ovlivňuje obrazovka od počítače? Může mi to oči zkazit? Dívala jsem se na internetu a je to tak 50/50..tak se chci zeptat Vás,třeba máte někdo zkušenosti nebo o tom něco víte.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 07.09.14 11:03
avatar

Dobrý den, pokud dodržíte normální vzdálenost od obrazovky, tak PC trvale oči nepoškodí.

Ovšem, mohou být dočasně unavené, oči mohou pálit a slzet. Trvalé poškození vyloučila i má oční lékařka. To stejné platí i pro sledování TV. Zdravím!

Ohodnoceno: 1x
 
Od: host*
Datum: 07.09.14 11:14

Víc než oči trpí celá postava, toporně sedící před monitorem s rukama na klávesnici. Chce to pohyb a možnost dívat se očima nejen na obrazovku, ale i kolem sebe. Ženy (i muži), v některých povoláních pracují s počítačem dlouhá léta vsedě a pohledem upřeným na obrazovku (účetnictví, mzdy, administrativa, bezpečnostní dohled kamerovým systémem, apod.) ale v jiných povoláních je počítač používaný méně často, například lékaři a sestry ve zdravotnictví, úředníci, prodavači atd.

Technici v IT bývají specialisté, kteří v mládí prosedí spoustu času u monitoru, programují, tvoří, ale jen tak do třiceti let, pak nastupuje nová, chytřejší, neopotřebovanější generace a ti starší spíš vedou pracovní skupiny, organizují, jsou specialisté, nebo se věnují údržbě systémů, správcovství a tam je to spíš na klídek v bačkorách a zkušenosti vedoucích.

Co se zraku týče, chce to mít soudnost a nekoukat do toho od rána do večera a chodit do přírody a dívat se kolem sebe a hlavně do dálky, cvičit si zrak. A hlavně nešilhat celé hodiny na maličké displeje tabletů nebo mobilních telefonů. Profesionálové v IT nebo v povoláních, kde se hodně dívá na obrazovku, mívají velký přehledný displej 19" a větší, s dobrým rozlišením.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 07.09.14 12:16
avatar
Pokud budete dodrzovat vse co se ma, tak se bat nemusite a v nejhorsim jsou tu kontaktni cocky.
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 07.09.14 12:48
avatar

Taková základní obrana očí spočívá v optimálním jasu monitoru (ani málo, ani moc), aby se v něm nic neodráželo (třeba okno, to oči nerady), mrkat (joo, na to si člověk vzpomene, co! - tak brát v úvahu, že při pocitu suchých očí jsou dobré nějaké jemné zvlhčující kapky), nepracovat v zakouřeném prostoru a pozor na klimatizaci; a prý počítat. Znám pár věrohodných lidí, kteří na tu metodu nedají dopustit, tak dám dál: jednou, lépe dvakrát denně, a ideálně i někdy během práce, tak zvednout hlavu od monitoru, najít si nějakou šikovnou zeď, či jen tak do prostoru, a "kreslit" tam očima čísla od jedné do dvaceti. Mechanismus působení mi jasný není, ale pomáhá to prý jako prevence krátkozrakosti, a údajně ji to může i vyléčit (mmm, některé druhy možná jo)

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 07.09.14 23:52
avatar

Při čtení knih, sledování monitoru cvičit oči - po určité době hledět do dáli, pokud není okno tak i do zdí ( ale jako do nekonečna). Při dlouhé práci na klavesnici a s myší - podložky pod zápěstí, aby zápěstí nebylo vyvrácené nahoru. Hrozí vznik karpálního tunelu.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 08.09.14 00:33
avatar

Do počítače koukám defakto 25 let, někdy třeba přes 12 hodin denně a oči v pohodě, brýle nepotřebuji. Oči se nekazí díváním se, ale jejich výživou a vnějším prostředím. Proto taky někteří lidé špatně viděli už ve středověku, nebo i za dob před naším letopočtem. Pokud budeš denně chlastat 10x kafe s cukrem nebo colu, k tomu jen samé mléčné výrobky a blivajzy plné umělých sladidel, konzervantů, barviv, dochucovadel, mimo jiné budeš i špatně vidět. A klidně můžeš celý život makat venku. K tomu si třeba taky mnoho IT pracovníků škodí chemikáliemi ve vzduchu - často přízemním ozonem který se tvoří v některých počítačích a monitorech nebo různými jedy z plastů. Pokud jsou i kuřáci, mají problémy jisté, protože dehet škodí i jemným cévám v očích. Špatné oči taky nejsou dědičné - pokud se to tak zdá, je to způsobeno nějakými špatnými návyky napříč rodinou.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.