Je či není alkoholik?

Od: Datum: 06.09.14 18:15 odpovědí: 23 změna: 10.09.14 09:00

Zdravim,a predem dekuji za odpovedi.. Nevim si rady..

Vsimla jsem si, ze mymu priteli pomerne hodne chutna pivo.. Pije ho kazdy den, prijde mi, ze nepije nic jineho. Po praci vypije az pet kousku behem dvou hodin, zaznamenala jsem, ze si ho nosi i do postele.. ,,pry kdyz ho nestihne vypit v kuchyni ci obavaku, tak si ho veme sebou. Nevidi na tom nic spatneho,,... kdyz se v noci probudi a nemuze dal usnout, a je v lednici jedno chlazeny, tak ho vyexuje a spi pry jako dudek..Vsimla jsem si u nej spatne spavosti, jednou - dvakrat do mesice celou noc probdi...Muze to byt spojene s timto? poranu si taky obcas da - pry aby v sobe srovnal vcerejsi piva..Kdyz je hodne napity, a jde spat - tak se po pul hodine vzbudi (ted to bude znit asi hloupe), jde na zachod jako namesicny...nevykonava potrebu do zachodu, ale kolem zachodu, jednou se mi vymocil i v loznici do rohu - v tu chvili nevnimal, byl mimo a sel zase spat..

Nadhodila jsem mu, ze se mi to nelibi, ze mi prijde, ze je alkoholik..to se mu nelibilo, tak uhodil do me ze jsem schizofrenik.. :( ten vecer sel pit do baru, kdyz jsem tam prisla, byl vcelku opily, pred sebou naliteho panaka absinta, a rikal, ze sel pit kvuli me..cestou domu byl agresivni, mlatil do zdi, do lamp, trhal kere... nadaval mi, ze jsem čup.a, ze jsem pro nej cizi,ze me uz nezna... sli jsme domu kazdy sam, uz se neozval... je to druhy den...

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.09.14 18:24

Nohy na ramena a utíkejte! Hodně rychle a hodně daleko! Alkoholik na 100%. Utíkejte, pokud máte čas a zdravý rozum a nezraněné tělo a duši. A najděte si hodného užského, který půl výplaty nepropije a bude pro vás hodným mužem a hodným tátou vašim dětem. Co se spiťarem?! .*cert*

Ohodnoceno: 7x

Datum: 06.09.14 18:27
A zametat stopy...
Ohodnoceno: 1x

Datum: 06.09.14 18:27

Pokud můžete, utíkejte a neohlížejte se.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 06.09.14 18:32

Utíkej. Je to alkoholik a navíc agresivní. Pokud zůstaneš, začne mlátit do tebe. A ty si budeš pomalu na to zvykat a sama pro sebe ho omlouvat. A možná dávat vinu sama sobě.

doplněno 06.09.14 19:05:

Rady už jsi přece dostala.

Ohodnoceno: 2x

Od: pral*
Datum: 06.09.14 18:45

Myslite?jejda, ja si furt rikam, ze to bude dobre.. ja si treba mysli, ze se ho to dotklo, ze jsem mu rekla, ze je alkoholik.. byl treba agresivni,ze mel zlost, ze jsem mu tak rekla... Ja vubec nevim co mam delat, mam ho moc rada... :(

Datum: 06.09.14 20:22

Na takovém mužském není nic moc, co by člověk mohl mít rád. Máte kliku, že mlátil jenom do zdi a že se neozývá. Snažíte se ho omlouvat, máte pocit viny, že jste mu řekla - co? Pravdu? Poslechněte ostatní rádce a rychle se s ním rozejděte. Ten už má z chlastu poškozený mozek. Nezachráníte ho a sama skončíte v pekle života s ním, jestli se od něho neodpoutáte.

Možná bude prosit, plakat, slibovat, nakonec se dozvíte, že pije kvůli Vám. Tak, abyste se cítila zodpovědná za jeho bídu a závislost a aby Vás měl vždycky po ruce, až bude mít vztek a nebude poblíž zeď.

doplněno 06.09.14 20:27:

Tak teď jsem si přečetla odkaz. Takže tady je škoda cokoli psát.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 10.09.14 09:00

Budu citovat Ladina:

"ty si budeš pomalu na to zvykat a sama pro sebe ho omlouvat"

Jo, už je to tady! Už jeho chování omlouváte. Zatím mlátí jen okolo sebe, ale jen otázka času, kdy začne i do Vás. Nevěřte tomu, že se něco zlepší. Bude to jen a jen horší. Jste na nejlepší cestě do pekel.

"...ze se ho to dotklo, ze jsem mu rekla, ze je alkoholik"

To je jeden z příznaků alkoholizmu. Nealkoholika by se to nedotklo a prostě by si o tom s Vámi promluvil. Alkoholik nikdy nepřizná, že je alkoholik a pokud to o něm někdo řekne, reaguje agresivně a jde se opít. Jinak to totiž řešit nedokáže.

Že ho máte ráda? O to je to horší. Zatněte zuby a bič a pryč! Dokud je čas.

Od: ben®
Datum: 06.09.14 18:46

Dobrý den, nějak nechápu, proč se ptáte, resp. vždyť to vidíte sama, ne? Je to agresivní ožrala, který se bez piva neobejde. Už jen ten "odér", který musí v posteli šířit musí být "rajc".

To Vám jako ženě nevadí? A kdyby občas počůral prkénko na WC, tak budiž, ale močit po bytě je snad už moc. Kdo mu domů kupuje to pivo? Zdravím!

doplněno 06.09.14 18:56:

Takže má hezký vzor u tatínka, který pije také. No, to bude ještě zajímavé. Alespoň, že nechce po Vás to pivo nosit, je soběstačný a postará se o zásoby.

doplněno 06.09.14 19:31:

Myslel jsem si, že to bude ještě zajímavé, ale z toho odkazu to vypadá, že zajímavé už to bylo.

No, ale i tak to nemá dobré řešení - kromě rozchodu.

Od: pral*
Datum: 06.09.14 18:53

Kdo mu kupuje pivo? ja urcite ne.Pracuje v zahranici s jeho otcem, vzdy si pred odjezdem delaji velke zasoby.

Od: wamp®
Datum: 06.09.14 19:24

Pokud je otec notorik,syn bude také,bez diskuzí ! To je v tomto případě nadmíru jasné ! Jsou to nerozluční,pivní kámoši.Utíííkéééj dokud je čas a než budete tři *zed*

Datum: 06.09.14 19:55

Vypadá to, že je Váš přítel na alkoholu závislý. Pokud byste uvažovala o pokračování vztahu, pak jedině pod podmínkou, že přítel podstoupí léčbu závislosti.

A nenechte se "uchlácholit", že pije kvůli Vám, kvůli někomu jinému nebo kvůli třeba problémům v práci. Závislí jsou ve vymýšlení důvodů/záminek vynelézaví, nevěřte mu. Pomůže jedině léčba a doživotní absence.

Datum: 06.09.14 20:34

On se naštval na Vás, protože jste pojmenovala jeho problém. On to jako problém asi nevidí. Nic s tím nenaděláte, dokud si sám nepřipustí, že má s alkoholem problém. A ten ničí nejen jeho, ale také váš vztah. Věřím, že ho máte ráda, ale kdyby i on měl rád Vás, začal by sám se sebou něco dělat. Takhle to nemá smysl. Máte přece navíc, než na to, abyste si nechávala nadávat, tahala ho domů z barů a uklízela po něm doma bordel. Je to agresivní hulvát, když se napije..Jemu to přijde normální, nevidí na tom nic špatného...Ale Vy sama víte, že vám tohle ničí vztah. Zničí to i Vás, když s ním budete dál a on nebude svůj problém chtít řešit...Popřemýšlejte, zda je to opravdu ten pravý partner pro Vás. Zda byste si nezasloužila lepšího. Je to Váš život..

Datum: 06.09.14 20:43

Jojo, je to alkoholik. Chcete ho i nadále? Chcete ho změnit? Myslíte si, že kvůli vám přestane pít? Jestli ano, tak hurá - dál zůstávejte v takovém vztahu a po celý život se trapte. Pokud chcete něco jiného, tak tohoto muže pusťte k vodě. A pamatujte se jednu věc, sliby alkoholiků většinou nemají žádnou váhu. Nedodrží je.

Datum: 06.09.14 20:52

Využijte toho, že se 2 dny neozval a vůbec ho nekontaktujte ! Máte jedinečnou šanci se ho zbavit !

Od: mirka1
Datum: 06.09.14 20:55

Divím, že jste to ještě nepoznala, chlap si nosí pivo i do postele, v noci jde na WC přitom stačí vyžahnout jedno cestou, ráno vstane a první jeho myšlenka je na chlast, když se vožere močí po bytě, stačí mu něco říct dělá ostudu a mlátí do všeho, to není jenom alkoholik jak vyšitý, ale agresivní alkoholik a je jen otázkou času kdy začne mlátit do vás. Dá se vydržet s člověkem, který si občas vypije, má dobrou vopici, jde si lehnout a spí, ale tohle už je moc. Vy budte ráda, že jste už pro něj cizí a že vás nezná zatím? Já být vámi, tak bych se ale hodně rychle vyratila z jeho života, aby na mě nemohl. Oni tihle vožralové to pak zkouší vás nahánět, prosit, slibovat, zapřísahat se, brečet a stejně nic nesplní. Chodí za vámi do práce a prosí, klečí na kolenou, hrají divadlo, pak se zase ožerou a nadělají zas spoustu ostudy. Lidi si na vás ukazují prstem, někdy musíte volat policajty jak jsou agresivní. Vím o čem píšu, život a agresivním alkoholikem je do slova a do písmene peklem. Ted si předtavte, když v tomhle žije dítě, jak mu je, otravuje vožralej i to dítě ve škole, v práci, všude. Pak se musíte jen modlit, aby to s ním už seklo a konečně si oddychnete.

Ohodnoceno: 4x

Od: 7tripp*
Datum: 06.09.14 21:39

Dnes alkoholik, zítra agresivní alkoholik, pozítří zadlužený agresivní alkoholik a za pár let násilný, zadlužený agresivní alkoholik...Chceš s ním sdílet jeho budoucnost?

Datum: 06.09.14 21:46

Sice mám taky rád pivo,ale nosit si do postele? V pátek sobotu nebo neděli si dám na večer při telce,no spíš u PC max 2 kousky pro chuť, ale spíš v so a v ne po obědě jedno a večer druhé,ALE!, když není nic se neděje žádný absťák nebo něco tak,prostě,OBEJDU se bez něj,nemusí být!

Na základě svých zkušeností,žel taky se závislostí,ale na nikotýnu,Od cca14 let jsem kouřil nežli jsem přestal tak bylo téměř málo i 4O cigaret denně ,proto vím jak je těžké přestat s jakoukoliv závislostí,i když jsem přetstal v podstatě ze dne na den,ale věděl jsem proč a že chci přestat kouřit! To ten váš s pivem nechce ,takže radím jako ostatní ,pryč od něj!

Datum: 07.09.14 05:38

Alkoholik je a pořádný. A navíc agresívní. Ano, alkoholici mívají často poruchy spánku, v noci mívají bludy, vidí přízraky...

Buďte ráda, že jste nějakou od něj neslízla i Vy a už se mu neozývejte. Měla jste víc štěstí, než rozumu, když se vypařil. Pokud by přišel s prosíkem, tak už nikdy to s ním nezkoušet začínat. Jinak jednou budete bázlivá vytahaná žena s modřinami a s vystrašenými dětmi za sukní. Stalo se to nejlepší, co se stát mohlo.

Zapalte za to v kostele tlustou svíčku *smich* a pokud se budete časem s někým seznamovat, snažte se tuto případnou neřest odhalit co nejdřív. Než bude pozdě. Jaga.

Ohodnoceno: 5x

Datum: 07.09.14 19:51

Alkoholik se pozná tak, že pije pravidelně. Jednoduchá definice, která vám pomůže. Pije denně? Tak je to jasné. Pokud od něj neodejdete a budete s ním dál, zkuste ho přesvědčit aby si 14 dní nedal jediné pivo. Pokud to vydrží, není to alkoholik.

Datum: 07.09.14 20:37

Já bych ten test prodloužil na půl roku.

Datum: 08.09.14 07:22

Ano, je to alkoholik. A krom toho ještě hovado a člověk, co bude házet vinu na všechny ostatní, především na tebe.

Rychle pryč, jen skutečně silný člověk dovede závislost porazit, zbytek zničí sebe, rodinu i kamarády.

doplněno 08.09.14 07:30:

Jo aha, to je ten psychopat z minula? Milá zlatá, na začátku června jsi už měla být pryč. Evidetně zůstáváš s agresivním napitým hovadem zcela dobrovolně a skutečné rady slyšet nechceš. No, každý svého štěstí strůjce.

Dokud budete sami dva, tak sis holt vybrala sama. Pokud budete jednou nedejbože tři a víc, tak budou mít děti za otce agresivního alkoholika, který pro ránu nepůjde daleko. Fajn vzor pro děti, ne? Vidět otce chcát do rohu pokoje, večně ožralýho, jak ti nadává.

Doufám, že se probereš dřív, než jim (a tím pádem celé své rodině, protože to jednou bude otec a hotovo), uděláš ze života peklo.

Od: babula
Datum: 08.09.14 08:16

Holka prchej a neber ho zpátky,píše Ti člověk,který si takového "muže"vzal a mám s ním 2 už dospělé děti.Taky jsem pořád hledala chybu v sobě,protože mi říkal,že je to kvůli mně,hledal na mně prkotiny,aby mně mohl ponižovat a agresivita se stupňovala.Pořád jsem čekala,že dostane rozum a změní se.Naopak.Až mně samy naše děti řekly,ať jdeme od něj pryč a nechtěly být doma,tak jsem se vzpamatovala a po 18 letech jsem odešla na druhý konec republiky,abychom byli co nejdál.Užila jsem si svý,byl už potom nejen agresivní,ale alkohol z něj udělal nebo už byl psychopata.Lituju,že jsem vůbec s takovým člověkem žila,že jsem to včas nepoznala-asi proto,že jsem vyrůstala ve spořádané rodině a s tímto jsem se nesetkala.Když jsme spolu chodili,takový nebyl,změnilo se to až byly děti.i když signály byly,ale já hloupá to omlouvala a tolerovala.Teď žije jako bezdomovec v nějaké boudě a je z něj troska.Kdybych nevzala rozum do hrsti a neodešla,skončila bych bůhví jak i s dětma.Naštěstí se syn ani dcera nepotatily,naopak.Jsou vystudované,mají rodiny.Občas se s ním sejdou nebo zavolají,je to táta,ale jsou z něj nešťastné,když jim předhazuje,že se o něj mají starat a že takhle žije kvůli mně-to měl za našeho manželství i jiné partnerky a po našem odchodu několik,které utekly hodně brzy a stejně viní mně s dětma a vydírá je.Prosím,utečte a nevěřte řečem,vždycky hledají chybu u druhých,jen ne u sebe a Vy jste píchla do "vosího hnízda".když jste mu řekla,že je alkoholik.

Od: anonym123
Datum: 10.09.14 00:26

tak to máte smůlu jelikož pracuji v baru tak vám s vysokou pravděpodobností právě v posteli leží regulérní alkoholik :) buď ho vymněnte za nového nebo začněte pít taky ;)

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.