Nemáme na nové věci

Od: odpovědí: 81 změna:

Jsme chudá rodina,musíme šetřit každou korunu.Proto jsem se rozhodla,že synovi dám donosit svoje dvoje rifle,které mi už jsou malé,ale jemu budou akorát.Problém je ten že můj syn se kterým mlatí puberta odmítá moje rifle nosit.Nemáme dost peněz ,abychom si mohli kupovat pořád nové věci a tak mi poradte jak ho přesvědčit,aby moje rifle nosil.

avatar
strejc uzavřel tuto otázku
81 odpovědí na otázku

 

 


4x
To je jasne ze to odmita nosit. Nikdo nechce nosit veci po nekom a uz vubec ne po opacnym pohlavi. Vzdit ty obchodaky mimo parizskou apod, jsou prijatelny. CaA, Newyorker, HM apod. Tam jsou i dost velky slevy. Z vlastni zkusenosti vim, ze podedeny veci jsou spise ujma na dusi. Netrapte ho.

Kdybych mu chtěla dát sukni,tak se nedivím,ale u riflí je to fuk.Navíc je škoda je vyhodit,když můžou ještě někomu posloužit.Sama jsem nosila manšestráky po bráchovi.


Nemám ani dost peněz na nákup u vietnamců.Jde jenom o zvyk.Já sama jsem nosila manšestráky po bráchovi,když jsem byla v jeho věku.3den už mi to ani nepřišlo.

Vietnamci jsou drazsi nez treba CA

 


4x
avatar babajaga

Jsem babča spořivá a v dětství /60. léta/ jsem často nosívala oblečení po dětech z příbuzenstva. Dneska už by to nikdo nechtěl. Ale vždycky jenom po holkách - sestřenicích, po klucích nikdy.

Takže zčásti bych to chápala. Kdyby ty rifle byly třeba po tátovi. Ale ne po mámě. Jak už lidé psali, dámské rifle mají jiný střih, pozná se to na první pohled a kluk v nich vypadá komicky, případně až "teple".

Když máte tak málo prostředků, nechápu Vaše ztloustnutí? To se Vy ládujete, přibíráte a děti nic? Chudí lidé jsou většinou jako proutky, pokud tam není nějaká nemoc.

A prodat je? Píšete, že jsou už vytahané, za ty Vám nikdo asi nic nedá. Pokud jste opravdu chudí, zajděte do charity. Sama jsem nedávno dávala do toho kontejneru troje rifle po manželovi. A velice pěkné. Určitě by Vám dali či velice levně /do 50 korun/ prodali.

Nebo ať si kluk najde nějakou brigádu /roznos letáků/ a koupí si za vydělané peníze nové. Ceny nejsou vysoké. Když si vzpomenu na rok 1973, kolik jsem musela sehnat bonů! To jsou dnes za hubičku.

Víte, děti umí být velice netaktní a zlé. Mohou Vašeho syna v ženských kalhotách totálně zesměšnit. I když Vám potřebujete šetřit, tohle není dobrá volba.

Jinak, přestaňte míň jíst, začněte cvičit a zase se do těch svých vytahaných kalhot vrátíte. A nebudete jimi muset oblažovat syna. *bum* Jaga.

doplněno 06.09.14 08:40:

To jsem na konec ale napsala koninu: myslela jsem: začněte míň jíst /nikoliv přestaňte/ *smich*


Ted´jsem v práci,tak můžu reagovat.Máte pravdu,že moje rifle už nikde neprodám.Dohodli jsme se na kompromisu.On bude chodit na brigády a do té doby než si vydělá bude holt v mých riflích.Však ho neubude...Ty moje rifle sunbird už má stejně na sobě,protože ty starý zaplatovaný kalhoty včera někde roztrh.A mně nepřipadá ,že by v nich vypadal komicky.Musíte vzít v uvahu že patnactiletej mladík má jinou figuru než třicetiletej chlap.Bude roznášet letáčky.

doplněno 06.09.14 09:50:

A co se týče toho ztloustnutí- to už máte věkem.Ve čtyřiceti snadněji přiberete než ve dvaceti.Nemusíte pro to ani moc dělat.

doplněno 06.09.14 10:29:

Jo,abych nezapomněla.Jedna kamoška mi říkala ,že v těch kalhotech vypadá přirozeně a že ani nejdou poznat že jsou dámské.Dneska a zítra bude roznášet létáčky a v neděli jdeme k vietnamcům pro chlapecké rifle.Ale tyhle "maminkovské"bude mít jako rezervu.

No vidíte, jak jste to vyřešila... *palec*


Ta to fakt vyřešila.Prostě ho ukecala.Chudák kluk.

 


2x
avatar martinaa

Zdravím, nemáte po ruce nějaký lepší sekáč? Dají se tam sehnat parádní věci, téměř nové (nebo spíš nošení není vidět), za dost dobré peníze, a to včetně značkových věcí.

doplněno 05.09.14 19:24:

A Vám je to možná fuk, já taky nosím chalpecké kalhoty, ale obráceně... dámské kalhoty mají jiný sed, jiný střih. Nedivte se 15letému klukovi, že nechce nosit vytahané dámské oblečení. Spolužáci a okolí umí být velmi zlí - a takový výsměch kvůli podobnému oblečení není nic příjemného, tomu věřte.

doplněno 05.09.14 19:37:

Dámské kalhoty bývají více vypasované, mají jiný střih nohavic, povětšinou nižší sed - protože holky mají holt jinou postavu. A o místě v rozkroku nemluvě - jsou prostě jinak šité.


Jaký jiný sed,střih?


Tyhlecty mají vyšší sed.Tlačit v rozkroku nebudou. Už jsem je vytahala.

doplněno 05.09.14 19:59:

Tyhle rifle doopravdy ani moc dámsky nevypadaj.Nejsem blbá abych mu dávala něco okatě dámského.Slimky bych mu nedávala.V second hondu je to fakt hrůza.Potřebuji rok aby je nosil a pak z našetřených peněz mu koupím kalhoty nové.

V sekáči se dají koupit kalhoty pro chlapce i za 45,- ale musíte hledat. Teď měli i v Lidlu kalhoty za 150,- a jsou fakt pěkné. Stačí se poohlédnout.

 


2x

nechci vás soudit milá dámo,ale já sám,bych raděj ani nejedl než nutit nosit opačný pohlaví po mě oblečení.Je tolik možností odkoupit levně po jiném chlapci,lidi dají i zdarma,sekáč jak tady píší atd.


Proboha už to stokrát opakuji.Ty rifle nejsou slimky-nevypadaj dámsky a vsekáči je to hrůza.

Ja tedy nevim odkud jste, ale nás maji v sekacich naprosto skvělý hadry. Kolikrát jsem volila nákup raději tam než větve.
doplněno 05.09.14 20:37: u nás

 


2x

Taková jednoduchá otázka a jak je hojně navštěvovaná. Dokud neuvidíme ty kalhoty na obrázku, tak těžko poradíme, i když převážná většina hlasů je, nenutit. Zkuste sem ty kalhoty vložit, třeba s pomocí kolegyň.

Také záleží, kde bydlíte, v jak velkém městě. Protože v Praze a dalších velkých městech se v sekáčích nakupuje úplně jinak, než na malém městě, kde je jeden obchod a vše je přebrané. Takže v tom Vás docela chápu.

Syn ať popřemýšlí, kde by si mohl přivydělat, není u Vás možnost nějaké brigády?

Nemáte u vzdálených příbuzných, známých možnost zdědění nějakých kalhot?

Nebo ty kalhoty koupit, nevíme tedy za kolik je máte vyhlídnuté a potom vařit jenom co dům dá, co nejúsporněji, sádlo, brambory, jablka, škvarky. Nyní jsou dýně, zelí, houby rostou. Uvařte kroupy, hrách s kysaným zelím, bramborové placky, kynuté buchty se zelím, chleba s marmeládou, povidly posypanými ořechy apod.. Vždyť i ty naše babičky za války musely vařit za skromné peníze. Příští měsíc by mohlo být lépe, říkejte si, že to jeden měsíc vydržíte.


Už budu končit paní ředitela rozhodla,že za 10 minut můžeme jít domů.Co se týče fotky to necháme na jindy.Co se týče zdědění kalhot po příbuzných není nic.Ale skusím na to jít po dobrém.Nebo si vymyslím něco jiného.Končím diskusi.Víte nemyslete,že jsem krkavčí máma,ale rodiče se semnou taky nemazlili.Prostě řekli budeš nosit kalhoty po bráchovi a hotovo.

 


1x
avatar anzionka

Kolik je synovi? Jak vypadají ty rifle, vypadají dámsky? V jakém jsou stavu?


Synovi je 15.Jsou v perfektním stavu.Dámsky ani moc nevypadaj,protože jsou vytahané a tak nehrozí,že by ho tlačily.

Nedělejte to. Může ho to fyzicky poznamenat. Nepřeháním.
Může ho to fyzicky poznamenat. Nepřeháním. Můžete, prosím, tuto pro mě překvapivou informaci o fyzickém poznamenání skrzevá nošenou textilii rozvést? Vždy jsem si myslel, že mám docela dost fantazie, ale evidentně mě nestačí na představu o tom, kterak kus hadru způsobí fyzickou újmu

 


1x

Nedivím se, že syn nechce nosit kalhoty po Vás. Píšete, že máte problém s penězi, co takhle požádat někoho, aby Vám s financemi poradil? Finance nemáte proto, že máte dluhy a platíte, popř. nestíháte splácet nebo proto, že máte špatně placené zaměstnání? Vždy se s tím dá něco dělat. Pamatuji, že dříve nebylo tolik možností co teď a rodiče také neměli moc peněz na rozhazování, nechtěl jsem věci ze sekáče, po někom ani od vietnamců. Nyní si již vydělávám relativně dost peněz a kupuji si co chci.

doplněno 05.09.14 20:17:

Jinak souhlasím s tím LIDLem, sám jsem si v Albertu koupil softshelovou bundu za 500,-, včera v LIDLu nátělníky za 79,-/ks, od jedenáctého mají v nabídce zajímavou mikinu za 390,-Kč, takže se na ní půjdu podívat. Jinak chodím nakupovat třeba do CROOPu, kde jsou často různé akce a slevy, boty jsem měl za 500,- (zlevněno z 1.200,-) a k tomu jsem si vybral mikinu za 250,- (kdy ale měli akci, že 1+1kus jen za 50%, takže mi stála jen 125,-). Dále nakupuji v New Yorkeru, kde jsem se tada trošku rozšoupnul, když jsem si tam koupil tepáky za 600,-Kč, ale jsou fakt teplé, v zimě s nimi odmetám sníh. Potom přes internet jsem si koupil za 1.800,-Kč mikinu s kožíškem, ve které je taktéž teplo a nepotřebuju ani bundu přes ní. Sice je to na začátek velká investice, ale vím, že se vyplatila. Je pravdou, že třeba džíny jsem si jednou koupil ve značekovém krámě za 2.500,-Kč a vydržely mi rok stejně jako džíny od vietnamce za 500,-Kč, takže od té doby džíny už jedině od vietnamců. Boty kupuji v prodejnách sportovních potřeb typu sportisimo apod. většinou ve slevách za 500-1.000,-Kč. Trička objednávám buďto přes internet, nebo opět v CROOPu, kde jsou za 99-500,-Kč/ks, jak jsem psal, často tam mívají různé akce.

Pokud i tak je to na Vás moc, zkuste se podívat na votocvohoz.cz (nemám osobní zkušenost, pouze jsem o tom slyšel) popř. aukro.cz (je tam všechno možné, vyjma toho i použité i nové oblečení).

doplněno 05.09.14 20:21:

Sice Vám rozumím, také jsme měli takové špatné období, rozhodně to však takto nejde, zkuste popřípadě poprosit rodiče či prarodiče, aby synovi na ty kalhoty příspěli, jako dárek k narozeninám/svátku/vánocům/nebo prostě jen tak, případně vypomohli, když je to třeba. Rodina by si měla pomáhat. Co manžel/přítel? Alimenty/sirotčí důchod apod. Když můžou dostávat peníze romové, kteří nikdy nechodili do školy, nepracovali a nikdy pracovat nebudou, tak se nestyďte a bojujte o své peníze, na které máte určitě také nárok. Popř. se nebojte požádat někoho kompetentního o radu či o pomoc. Není to ostuda.


Je to kombinace všeho možného.Ty rifle fakt nejsou špatný.Trochu jsem přibrala-no trochu moc.Potřebuji pouze rok abych toto smutné období překonala.Já jsem obětovala pro něj hodně. Mám práci i brigády.Potřebuji jenom trochu pochopení.

 


1x

Ještě mě napadla jedna, co takhle zkusit prodat ty vaše dvoje rifle někde v bazaru, či sekondhandu a za utržený peníz koupit kalhoty pro syna?


No vidíte! A mohli jsme si to říct na začátku a byl by klid.

No jako malej jsem měl ze sekáče za 50,- snad i pyžamo od značky Zara...

I když netuším jak jsou na tom sekáče dnes, jsou určo levnější akvalitnější než čínan...

A co se týče sehnat se dá 15ti letého něco v nich určitě...

A i když netuším v jakém bydlíte městě tak věřím že i na webu typu aukro, nebo bazoš či snad pekelně děsivý mimibazar...

Či jim podobné jsou schopné za almižnu dodat něco solidního...

 


0x

asi ho nepřevědčíte ,no v sekáči se koupí opravdu za pár korun a nemusí nosit vaše - zvlášť když ví že jsou dámské

 


0x

A proč jsou vám ty rifle už malé? Vyrostla jste z nich? Kluka do dámských riflích neoblékejte. Jde to na nich poznat, že jsou dámské, už jen tím, jak mají všitý zip. Vždyť by ten váš chlapec byl terčem posměchu ve škole, toto mu chcete způsobit?


Proboha copak neumíte číst?Vždyt už jsem psala že jsem přibrala.

Aha, takže vy jste už přibrala. A v čem budete chodit vy? Koupíte se nové rifle? Nebo sáhnete po starých manželových? No co, když jsou ještě pěkné, tak se dají přeci nosit, ne?


Manžela nemám.Kalhoty dostanu od kolegyně.

 


0x
avatar lidus

Vážená paní, nevyřešila jste nic a s kluka udělala blbce, tu největší socku, ano, přesně tak se na něj budou dívat jeho vrstevníci. Jako malá jsem nosila věci obnošené i má dcera věci po někom, dnes je krapet jiná doba, můžu hezké věci koupit v sekáči nebo na bazaru ale musí být opravdu jako nové, nemůžu ani čtyřletou vnučku do MŠ poslat v hadrech co je na nich poznat, že jsou jeté, nemůžu ji koupit tenisky bez značky, ty malé děti dnes ví co se nosí a tomu sociálně slabšímu to dají znát. To raděj ušetřím na jídle, tam se dá ušetřit nejvíc ale vnučce nebudu oblékat trika co mám schované po dceři jinam než na chalupě na dvůr.


Nechte tu paní už konečně na pokoji!Já ve svém okolí znám dost případů svobodných matek-samoživitelek které jsou často v existenčních problémech.Vy kteří jste to nezažili nesud´te!Nějaké pitomé rifle jsou prkotina.Hlavně aby bylo na jídlo.

Chudazeno, alias Daniel, nebudeme vás soudit, až tady přestanete měnit identity, lhát atd. Ono se to pozná, když jako zakladatelka otázky akorát změníte nick a myslíte si, že to nikdo nepozná. Pozná!

 


0x

Já to chápu. Sice nejsou peníze, ale nosit kalhoty po matce/otci (zkrátka očividně staré a použité, zřejmě nesedící) je další věc. Zkuste ušetřit na něčem jiném... Myslím, že to půjde. Člověk, i když je chudý, by se měl sám před sebou cítit důstojně. A ve věku vašeho dítěte tenhle pocit je třeba to, že nemusí nosit kalhoty po rodičích.

 


0x

neubráním se ale tohle už není normální ... to by žádná matka .. osoba racionálně uvažující nemohla řešit .. přece i kdybych na tom byl nejhůř tak 100 Kč mám a neříkejte že za 100kč se nedají sehnat kalhoty - nebudou značkové, nebudou nejlepší ale budou.

Myslim, že je to celé nějaká provokace. Autor/ka dotazu si pod jinými přezdívkami odpovídá sám/ sama, a to protichůdnými názory. :)

Souhlasím s Vámi, Ildiko, nejvíc mě pokaždé dovede rozpálit, když ze mě někdo dělá vola. A Chudá žena ho dělala z nás ze všech a pořádně.

Vím, že některé matky samoživitelky na tom nejsou právě nejlíp. Proto jsem si řekla, že se zeptám svých dětí a některých známých, zda jim někdo nevyrostl z pánských riflí. Pokud by velikost vyhovovala, "chudé ženě" bych je poslala. Dcera mi už po synovi jedny takřka nové dala. Jaký já byla vůl. *bum*

Paní je pohádkář, snad se učila u Andersena. Dělá brigádu v knihovně, má proto přístup na PC. V pátek v knihovně praskla voda, vedoucí povolala všechny pracovnice uklízet, vytírat, vynášet mokré knihy. A naše milá brigádnice, místo aby lítala s hadrem a pomáhala ostatním, seděla na počítači a řešila rifle pro syna. Za tén celý pátek sem naházela celkem 22 příspěvků, každý v rozmezí několika minut. Těch 22 příspěvků stvořila od 19,14 do 22, 11, takže co mohla při tom odvést za práci? Ta ani hadr, ani mokrou knihu nemohla vidět. Divím se, že ji vedoucí nevyhodila s tím, ať už nechodí.

Ale ono to takhle zaručeně nebylo.

I v sobotu "chudá žena" lítala v knihovně s mokrými knihami, protože se ozvala v 9,41 a pak ještě v 17, 53 pod nickem TEB.

Pracovala v knihovně i v neděli, dokonce až ve 22,36 pod nickem daniel. Pochybuji, že by vodu prasklou v pátek vytírala ještě i v noci na pondělí. *ee*

Za takovéto přesčasy by "chudá žena"mohla synovi jistě koupit rifle hned dvoje, možná by měla i na zlaté zipy v nich. Kdo dělá v knihovně celý pátek, celou sobotu a ještě v neděli takřka ve 23 hodin, určitě dostane dobře zaplaceno.

Jenže podobní vyčůránkové si sami pod sebou podříznou větev. Možná nejsem sama, kdo chtěl nějaké oblečení sehnat. Třeba i jiné rádkyně měly podobný nápad. Ale když vidím, jak nám "chudá žena" maže med kolem huby, chvíli je navíc TEB, pak zase DANIEL, protiřečí si, řekla jsem si, že NIC. Tahle žena si nic nezaslouží, žádnou pomoc, za ty svoje výmysly.

Pak jsou na tom biti ti lidé, kteří jsou na tom opravdu špatně a nelžou, jako tato paní. Protože pomáhající se pomalu zatvrdí a řeknou si: Tak a nikomu nic! Ať se snaží sami. Proto pár těch lhářek poškodí i ty slušné. Škoda. Dceři dnes zavolám, ať už žádné gatě neshání, pokud už bude něco mít, dám to do kontejneru na oblečení. Stejně jako ty, co už mi pro paní dala.

Proč já, pitomec, naletím každé prolhané ženské! *bum* Jaga.

Podle Ladina z Prahy tady byl/a ještě po 4. hodině ranní. :-D Jinak to tedy ale vůbec nemusí být žena; klidně to sem mohl psát nějaký znuděný puberťák, nebo vůbec někdo, kdo rád zkouší lidi.

 

 


0x

Noste pánské kalhoty, protože ty ženské mají jinak orientovaný zip. Tak asi když by jeho vrstevníci viděli že má ženské rifle tak by se mu smáli.

 

 

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]