Potrat ve 4 mesici?

Od: Datum: 04.09.14 11:56 odpovědí: 16 změna: 21.09.14 20:34

Jsem v dost spatne situaci, do ktere spatne clovek ze dne na den a uz nevim kudy kam. Pokud mi nekdo napise i do posty budu rada. Proism zadne moralizovani, nevite jak se citim. Kdyby existoval nejaky doktor ktery by provadle potrat i ve 4 mesici nebo zda nejake ty rady jako sezeni v horke vode a podobne muzu jeste ve 4 mesici zapricinit potrat. Predem diky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ria®
Datum: 04.09.14 12:10
avatar

Dobrý den, bojím se, že pokud je plod vpořádku, tak je na potrat pozdě, nešlo by mimino donosit a dát k adopci? :( Je to strašná situace, to chápu, ale ten mrňous je v tom nejvíc v nevině..

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 04.09.14 12:12
avatar

Myslím si své, ale moralizovat nebudu. Uvědomte si ale, jak velké je dítě ve 4. měsíci. Už to není nějaký shluk buněk, už je to prostě človíček.

Když jste to neudělala dřív, když ještě byla možnost, proč teď? Mimo nechtěného dítěte byste závažně mohla ohrozit i vlastní život. Je mi smutno, když někdo uvažuje o nechtěném dítěti jako Vy. Když ho necháte žít a dobře ho vychováte, uvidíte, že jednou budete ráda, ža ho máte. Navíc, ve 4. měsíci už interrupci provést nelze.

Každá situace, i ta nejhorší,má pokaždé nějaké řešení.Máte jistě rodiče, sourozence, v neposlední řadě by Vám měl pomoci i ten, kdo se o dítě přičinil. A uvidíte, za pár let si řeknete, co jste to tady psala za blbosti. Jaga.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 04.09.14 12:17

berry. Domnívám se, že na potrat je již pozdě. Přistoupilo by se k němu jedině v prípadě, že dítě by nebylo v pořádku ( a to ještě jen v některých případech). Nezkoušej žádné "babské rady". Mohla bys ublížit sama sobě. Nejspíš Ti nezbyde, než dítě donosit a ihned ho dát k adopci.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 04.09.14 12:18
avatar

Nedělejte to, uškodíte si ani nevíte jak. Zkuste dítě donosit, dát k adopci nebo do bejbyboxu, dobře si to rozmyslete, myslím, že až mimčo uvidíte, budou všechny starosti nepodstatné. Řešte špatnou situaci na sociálce, žádejte o doplatek na bydlení, hmotnou nouzi, promluvte si s rodiči., neštřete otce dítěte- bude platit výživné. Zkuste svůj problém, proč dítě nemůžete mít, popsat, určitě se řešení najde. Určitě se najde i spousta dobrých lidí, co pomůžou s jednoduchou výbavičkou, hračkami.

Ohodnoceno: 5x
 
Datum: 04.09.14 12:49
avatar

Berry, pokud Vaše těhotenství probíhá v pořádku, jste zdravá Vy i mimino, pak nezkoumejte, co udělat proto, aby se nenarodilo. Mohla byste si poškodit zdraví atd...Ani já nechci nijak moralizovat. Ale jistě se najdou jiné možnosti, jak situaci řešit. Píšete, že jste se ocitla ve špatné situaci. Co to znamená? Otec dítěte Vás v tom nechal samotnou? Rodiče odmítají přijmout fakt, že jste těhotná? Jste bez prostředků a bojíte se, že se sama nezvládnete postarat o dítě? Ptám se jen proto, že jsem toto také ve své rodině řešila a vím, že se řešení vždycky našlo a že to jde, když se chce...Jste asi hodně mladá odhaduji, ale když už se to stalo, přijměte ten fakt, že už se s tím nedá nic dělat, že budete mít mimino a je jen na Vás, zda mu budete chtít být matkou a vychovávat ho, i kdybyste se s tím měla hodně poprat. Teď se cítíte možná bezmocná, bezradná, ale věřte, že to řešení má...Asi to není rada, kterou jste očekávala, já vím. Klidně ji ignorujte, nebo popřemýšlejte nad tím, co jste napsala trošku hlouběji...Je spousta žen, které si mimino přejí a nepodaří se jim ho donosit. Ne nadarmo se říká o těhotných ženách, že jsou v naději..Nikdy člověk neví, co ho čeká a co se může stát. A možná by Vás to pak mrzelo víc, než si teď myslíte, kdybyste o mimino třeba přišla. Buďte silná, už jste na to dva a ono se všechno vyřeší, nebojte. Možná Vám můj příspěvek nepomůže, ale určitě neublíží, když si jej přečtete a trošku se nad vším ještě zamyslíte. Nerozhodujete už jen o svém životě, tak držím palce, ať to dobře dopadne pro Vás i pro toho maličkého...

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 04.09.14 13:33
avatar

Nebudu moralizovat, ale pamatujete si jednu věc. Psychika ženy po potratu taky není nic moc, můžete trpět depresemi. Budete mít výčitky po celý život. To dítě, které čekáte, je už hotový človíček, jen roste...

Ohodnoceno: 1x
 
Od: paw®
Datum: 04.09.14 13:48

Zdravim. v CR legalne potrat ve 4. mesici udelat nejde. Mozna nekde ve svete, ale tam take pochybuju o legalite zasahu. At uz ilegalni potrat u nas nebo v zahranici, tak si ho necha pripadny andelickar adekvatne zaplatit.

Asi nejsnazsi reseni je dite donosit a pak dat do babyboxu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vlastnizkuseno
Datum: 04.09.14 17:01

Zkuste vydržet. Třeba to nakonec vyjde všechno jinak a budete ráda , že ho máte. Mám známou co na studiich měla známost, letmou a otěhotněla. Pořád otálela, pak byl ten, taky 4měsíc, kdy si říkala , to nedám, nemám nic, ani podporu rodičů. Tak ho nabídla k adopci s tím, že ho po porodu vezmou jiný rodiče. Pak porodila, mimčo zabrečelo, a už ho nedala. Dnes má krásné manželství, milujícího manžela a ten kluk má 25let . Našla si bezva chlapa i jako svobodná mamka, školu nedodělala, ale má rodinu a mají i další dítě.

Všechno ji najednou začalo vycházet)) V porodnici už byla na odstavení mlíčka, měla obvázané prsníky, brala léky a byla u nich psycholožka, páč nedokázala to svoje mimčo dát. Přišla domů i s miminkem...sousedka jí dala kočárek, další oblečky, její maminka vyměkla a najednou vše bylo jinak.

Vydržte, není vše tak zlé jak se zdá. Tá známá, to jsem byla já...

doplněno 04.09.14 18:24:

Vítze, nepsalo se mi to lehce, málo kdo tohle o mě ví... vlastně jenom manžel...

Je zvláštní doba a já si říkala, že to štěstí, které potkalo mně, že vše dopadlo na poslední vteřiny jinak a skvěle, jsem dlužna oplatit.

Nikdy neodmítnu bezdomovce, když požádá o peníze, je jeho věc jak s penězma ode mě naloží, důležitá je moje pohnutka -pmoct.

Když jsem přišla domů, no domů , k mamince, která mi říkala-dej dítě k adopci, potěšíš jiné a doděláš školu, tak jsem na prahu stála s miminem, které mělo nemocniční košilku, a i peřinku z porodnicem s příslibem navrácení. Tenkrát to šlo. A malej kopal a brečel, přes veškerou snahu lékařů jsem i tak měla mlíko))takže jesm plně kojila rok. Po roku okamžitě do opráce, jinak bych to nedala. Hlídal kfo v rodině mohl , páč jsem si tak ten svůj batůžek radosti zamilovala, že do jeslí jsem ho nechtěla dát, raději pobrečela po rodině a udělala plán na záchranu mého dítěte. Otce jsem neuvedla, proste ne. vše jsem si vyboxovala vlastní pací a vyškemráním času na hlídání od rodiny. Raději jsem měla pocit studu, než se ho vzdát.

Proto nedejte se, zkuste všechno a jestli potřebujete výbavičku napište sem, něco se najde , mi matky si musíme a taky chceme pomáhat! Potřebujete hlídání? Napište, držte se, život nekončí jedným těhotenstvím, naopak otvírá vám možnost být jiná a být více pro jiné!

doplněno 04.09.14 18:34:

Chtěla jsem udělat korekci chyb v příspěvku -DOPLNIT-,ale jaksi to nešlo, tak snad to přelouskáte, přečtete.Podstatou je, aby tazatelka napsala , o co konkrétně jde, co se děje, co schází? Jsme civilizovaná společnost lidí a umíme si pomoct, kde jsou ty doby kdy se dítě odložilo v klášteře a zazvonilo se na zvonec...Od té doby uplynul kus času!

Já přišla z porodnice s dítětem v jejich košilce, v jejich peřince a každý mi najednou pomohl... A dnes má syn slušnou práci, školu. Má rodinné zazemí, má podporu v nás, milujeme ho.

Ohodnoceno: 7x
 
Datum: 04.09.14 17:15

Teda já dnes žasnu. Žádné moralizování, žádné odsuzování tazatelky. Jen samé rady plné pochopení. Děkuji.*slunce*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.09.14 19:58
avatar

Sebod ono stačí když si uvědomíš, že jeden den je hej a další ouvej, odsoudí tě ti co se zatím mají jen dobře, my co už víme, že nic není definitivní už nesoudíme.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ria®
Datum: 04.09.14 18:53
avatar

krásné odpovědi :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.09.14 20:47
avatar

Zdravím. Potrat Vám udělají pouze do 12 týdne těhotenství ;)

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: ajany
Datum: 14.09.14 22:48

Ahoj, mně je 41 a jsem zrovna podruhé těhotná. A opět těsně před rozchodem, takže to vypadá, že budu opět sama. Je mi bídně a rozhoduju se jít k psychiatrovi pro nějaký šetrný antidepresiva, abych zvládala propady, který mívám, protože je hrozý opět sama na dítě bez babiček, peněz atd. Každý ti radí ať se obrátíš na blízké, ale kdyby to šlo, tak to asi uděláš viď. Já taky nemám v nikom zastání. Ale svoji současnou dceru miluju a zvládnu i to další. Mám jen 1+1, všechno starý, ale hlavní je, že když dítě onemocní tak na léky a doktora mám a věci se dají sehnat levně v sekáči. Kolo a větší věci kupuju na Bazoši. A jestli nemáš ani kde bydlet, tak proč nezkusíš azylák? Ty problémy asi máš, ale můžou být přechodný, kdežto jít na potrat už nevrátíš a strašilo by tě to do smrti. A až budeš jednou stará, třeba se o tebe to bejbi postará. Drž se!

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ferenc*
Datum: 15.09.14 19:13

Je mi líto,ale už je pozdě.Pravděpodobně to nechtěné těhotenství vzešlo z nechtěného sexu,protože jinak si nedovedu představit situaci kdyby matka odmítala svoje dítě,proto chápu že si nepřejete žadné moralizování.Kdo to nezažil,nemá právo odsuzovat.Přesto vám budu muset doporučit dítě donosit-věc zašla až příliš daleko.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: kockomilka
Datum: 21.09.14 20:31

V ČR to legálně nejde, ale v Holandsku a ve Velké Británii až do 22. nebo 24. týdne těhotenství, nevím přesně... problém je samozřejmě v ceně, kolem 50 000 kč, takže jedině v případě že ta "dost špatná situace" je jiného než finančního rázu... jinak v GB hradí potraty pojišťovna, takže technicky vzato by bylo možné tam okamžitě odcestovat za prací v nějakém skladu apod. (tam berou i bez jazyka), dostat britské číslo zdravotního pojištění a jít na potrat, ale to by stejně bylo až dalece v pátém měsíci, nebude to organizačně triviální věc (ale vím, že Polky tohle dělají - pokud umíte polsky, tak bych se paradoxně ptala právě Polek, u kterých je potrat zakázaný).

Sezením v horké vodě se nedá nic zkazit, ale patrně to bude k ničemu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kockomilka
Datum: 21.09.14 20:34

Dále je potrat ve druhém trimestru legální na Ukrajině, tam je ale myslím potřeba mít vízum. Opět, jenom vím že tam jezdí Polky (do Lvova a podobných měst). Tam to bude jistě cenově někde úplně jinde, ale opět, nějaké detaily o tom nevím... zeptat se Ukrajinců, zeptat se Polek.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.