Adopce miminka

Od: Datum: 01.09.14 20:04 odpovědí: 6 změna: 02.09.14 16:18

Dobrý den,chtěla bych se zeptat,s maželem jsme se rozhodli o adopci miminka, už jsme se dívali jak to asi probíhá, úřady,sepsat životopis návštěvy k nám domů ale presto, jak adptovat miminko ano miminko aby to vyšlo? Chceme pouze zdravé dítě a aby bylo býle né rumun ani nic jiného dalo by se říci klasický čech, kluk nebo holka je jedno,napsala jsem pouze zdravé a "české" i když to pouze není je to mnoho, no prostě co a jak aby nám to vyšlo? A jak udělat aby potom s úřady vyšlo to že až bude mít 2 roky chceme, aby neslo naše příjmení a byly bychom něco jako byologičtí rodiče i když geny to nebudou naše tak jak mnoho dalšího!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: xixi*
Datum: 01.09.14 20:11

Bílé zdravé dítě, miminko, vhodné k adopci se bude těžko hledat. Takových moc není. Ale to vám všechno řeknou, až se budete o adopci oficiálně zajímat. Jděte do toho, budu držet palce, ať uděláte některému z dětí radost z nové rodiny.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.09.14 05:37
avatar
Skoro vsichni chteji zdrave a bile dite. Mozna budete dele cekat, ale co jsem videl u lidi co si vzali tmave dite, tak se cekani vyplati.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.09.14 06:45

My jsme s manželkou chtěli jsme miminko max. do půl roku které si vypipláme sami a měli jsme úplně stejné podmínky jako vy... Čekali jsme 6 let.Skončilo to dvouměsíčním kouskem. U druhé žádosti jsme už trošku požadavky zredukovali a musím přiznat,že jsme i malinko zariskovali,takže tam jsme čekali asi 2 roky na jeden a půl letou princeznu. Ale vyplatilo se to.Kluk má letos 13 let, holka 9 let, jsme spokojení a radost máme s obou dětí. Změna příjmení ve dvou letech věku dítěte nebyl na úřadech žádný problém. Bylo to otázkou několika málo týdnů.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lmgify
Datum: 02.09.14 07:24

6 let? *sok* Co trva tak dlouho?

Kdyz si vezmu, ze v dobe, kdy jste si zažádali o miminko, se jeho rodiče s velkou pravděpodobností ještě ani neznali ...

Je málo dětí (zdravých, bílých) k adopci? Je hodně lidí, kteří chtějí adoptovat? Trvá byrokracie tak dlouho? Nebo v čem je problém?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.09.14 08:50

A to byl kluk ještě podpultovka Protože paní která znala manželku od mala tak pracovala na odboru péče o dítě a myslím si že to možná i malinko popostrčila.Dětí jsou plné ústavy,stačí se tam zajet podívat ale asi hlavní problém je byrokracie a to,že matce dítěte umístěného v kojeňáku nebo dětském domově stačí aby jednou za nějakou dobu dítě navštívila,tím projeví jako že zájem a dítě prostě k adopci dát nemůžou.Přesně to se nám stalo.Když jsme si jeli přes celou republiku pro holčinu,stalo se takové malé faux pas...na chodbě v děcáku jsme se málem srazili s biologickou matkou.Náhodou zrovna po několika měsících přijela na zdvořilostní návštěvu.Blbá náhoda ale to,že to tyhle "matky" dělají jen z vychcanosti je samozřejmně všem jasné ale je to prostě tak.Další problém je i množství párů kteří mají problémy a nemůžou mít vlastní děti normální cestou,umělé oplodnění neklapne a jediným řešením je adopce.Takových lidí je u nás čím dál víc.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.09.14 16:18
avatar

Ano, zdravých bílých dětí je málo a žadatelů moc.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.