Jak vyčistit stříbrný řetízek

Od: Datum: 13.08.14 21:40 odpovědí: 13 změna: 14.08.14 14:05

Zdravím,

rádkyně ( rádcové ) ,poradte prosím, jak vyčistit stříbrný řetízek. pár dnů jsem ho nosila a je dost zčernalý. vyštrachala jsem doma starou vatičku na čištění stříbra, ale vyleštila se jen vnější strana článků, zevnitř zůstaly tmavé a řetízek pořád nevypadá pěkně. Máte zkušenost s nějakým účinnějším prostředkem? díky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: fiona
Datum: 13.08.14 21:48
Ahoj.. Dej si do hrnicku alobal do nej vloz retizek posypej kypricim praskem a zalij horkou vodou
Ohodnoceno: 1x

Datum: 14.08.14 14:05

jop, takto sem vycistil a pravidelne cistim veskere stribro. *palec*

Ohodnoceno: 0x

Datum: 13.08.14 21:50

Zkusila jsem čistit stříbro zubní pastou. Doma jsem našla akorát paradontax zubní pastu a šlo to. Prstýnek byl pak krásně lesklý. Akorát, že mi pak spadl do sifonu umyvadla, jelikož já hloupá jsem nedala špunt do umyvadla. Tak prstýnek se sice leskne, ale v sifonu. A kdoví, jestli tam ještě je. Neumím ho odtamtud vylovit.

Od: jat
Datum: 13.08.14 22:21

eulálie odšroubujte uzavírací misku (bouli) na spodku sifonu nad kýblem - vyteče trochu vody a prstýnek by měl být na dně misky.

Datum: 14.08.14 08:55

Děkuji za radu, Jat, zkusím to

Datum: 13.08.14 22:26

Udělala jsem dobrou zkušenost s receptem, který jsem našla na netu - vyčistit řetízek navlhšenou solí, do níž "namáčíte" kartáček na zuby. Nic s alobalem - těch postupů je všude spousta, ale mně se to neosvědčilo, stříbro bylo takové jako zašedlé. Ale stačila hromádka kuchyňské soli, zakápnout vodou, ho hmoty namočit kartáček a čistit. Řetízek byl krásně třpytivý.

Od: fiona
Datum: 13.08.14 22:45
U alobalu staci dat jen do toho nechat chvilku pusobit a nemusite se s tim vubec drhnout. :) vycistila jsem tak spoustu retizku

Od: meart*
Datum: 14.08.14 08:48
Kupte cistic stribra a postupujte dle navodu

Datum: 14.08.14 09:12

Já je čistím tak,že to nechám povařit ve slané vodě a pak to přejedu zubní pastou a je to lepší něž nové (y)

Datum: 14.08.14 10:05

Skoro bych řekla, že není důležité čím, ale čím :-D

Tedy: kartáčkem na zuby. Jestli solí, pastou nebo spešl čističem, je pak už skoro jedno

Datum: 14.08.14 10:34

Další možnost je nechat si ho v klenotnictví, případně v optice, vyčistit ultrazvukem. Když uděláte hezké oči, tak by to v té optice mohlo být i zdarma :)

Od: rigelka
Datum: 14.08.14 14:01

u nas v optice je optička o hodně mladší a hezčí než já )

Od: rigelka
Datum: 14.08.14 14:03

díky vám všem za rady, vyzkoušela jsem zatím tu sůl a řetízek jak nový :)

příště mám ještě hodně na výběr

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.