Menopauza-přechod-prosím poraďte

Od: Datum: 24.07.14 12:16 odpovědí: 8 změna: 26.07.14 18:34

Dobrý den,je mi 54 let jsem v přechodu to je o.k.Ale nejvíc mě trápí ty návaly horka mě je teplo vlastně úplně pořád.Jěště,že mám delší vlasy,tak je nosím vyčesané v místnosti nesnesu zavřená okna dusím se atd...Oblečená chodím na lehko léto je teď pro mě utrpení.Prosím poraďte mi ženský na netu je spousta tablet,ale který opravdu pomohou?Máte ňákou zkušenost nebo je to šílený vedro jenom mě?Děkuji Zděnka

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: wamp®
Datum: 24.07.14 12:36
Zdravim Zdenko.Ja nejsem zastancem chemie,proc bych take mela do sebe permanentne cpat tyto hnusy...Na menopauzu,ktera neni nemoci,nybrz naprosto normalni zmena v zenskem organismu...Je treba zacit aktivne cvicit,sportovat.Velmi dobra je mj. Joga.Pak samozrejme kazdy sport,jizda na kole,plavani,turisttika,nebo i bezna chuze.Take je prioritni jidelnicek,lehka,zdrava strava dostatek tekutin.Tak se zbavite poceni.Vase telo je evidentne prekyselene...
Ohodnoceno: 0x

Datum: 24.07.14 12:48
Souhlas s Wamp;) mamka brala ze začátku Gs Merilin, to ji hodně pomohlo od navalu horka. Po nějakém čase prestala merilin uzivat a dělá vše, co píše Wamp, od stravy po lehký sport.
Ohodnoceno: 2x

Datum: 24.07.14 13:44

Ano, take souhlasim s Wamp. Strava dela strasne moc. Zkuste si najit na netu sojove vyrobky, pokud jste schopna je snist :) Soja obsahuje estrogen, ktery musime doplnovat a je to prirozenou cestou. Ale zdrava vyziva, lehka strava, ta vam opravdu pomuze. Leky neberu zadne, odmitla jsem i hormony. Zbytecne zatezuji telo a i kdyz ted mozna pomohou, za par let se tyto jedy projevi v tele jinak.

Datum: 24.07.14 15:47

Měla jsem kolegyni, jejíž sestra byla ženskou lékařkou. Kolegyně mívala snad dva roky náplast na rameni. Záviděla jsem jí, protože neměla návaly, nepadaly jí vlasy, neztloustla. Časem měnila náplasti za delší dobu a pak přestala. Trošku přibrala, ale sluší ji to. Její sestra věděla, co dělá.

doplněno 24.07.14 18:16:

Jak se jmenují, to nevím. Sestra byla gynekolog, takže něco speciálního to bylo. Gynekolog by měl vědět, co na problému v přechodu platí.

Od: zzdenka
Datum: 24.07.14 17:22

Děkuji za Vaše rady,zaujaly mě ty náplasti o jaké náplasti se jedná?Kam pujdu ke gynekologovi nebo k praktickému lékaři? A co řeknu chci náplasti ?Prosím název-děkuji

Datum: 25.07.14 16:04

Určitě na gyndu,v těch náplastech budou hormony,které se postupně uvolňují.Mě to teprve čeká,ale už brzy a rozhodně nemám v plánu to protrpět,vždyť dnes jsou to přípravky s nízými dávkami hormonů.Lékaři vědí,co dělají,každý lék má vedlejší účinky,to byste si nemohli vzít ani paralen na teplotu.

Datum: 25.07.14 23:28

Mám už to 10 let za sebou . Brala jsem10let hormonální substituční léčbu /déle ji gynekolog nedá/ a ani se mi s ní nechtělo přestat. Kromě odstranění nepříjemných příznaků uchovává po celou dobu tělo ve formě,prsa neklesají,kůže šmahem neuvadá,prostě to i zastaví urychlené stárnutí po celou dobu užívání. Když už mi je odmítl gyn. z bezpečnostního hlediska dál dávat, tak šlo moje tělo rázem "dolů".ale těch 10 let mi prodloužilo"mládí". Vždycky jsem sportovala a byla aktivní, ale v přechodu, před hormony, jsem se úplně rozsypala.Měla jsem těžký přechod,ale s hormony se to dalo zvládnout bez návalů a jiných potíží.

Datum: 26.07.14 18:34

Já jsem brala také napřed náplasti a pak SHR orálně, nešlo to jinak, měla jsem těžké stavy, po 10 letech jsem přešla na přírodní preparáty. Nejlépe se mi osvědčil MInapent Balance a Minapent se šalvějí - ten je super právě na pocení. Lze ale také pít čaj ze šalvěje, případně kontryhel coby ženskou bylinku . Fakt je ten, že klimakterium ovlivní vše, celé tělo, svaly, klouby, močový měchýř, pochvu, deprese, nespavost atd. Každá z nás musí zvážit,. do čeho chce sama jít a jak moc jí toto období narušuje život. Přeji úspěšné vyřešení!

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.