Nehormonální antikoncepce - spermicidy

Od: Datum: 15.07.14 23:48 odpovědí: 3 změna: 20.07.14 19:15
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat na zkušenosti se spermicidním přípravkem Pharmatex. HA ze zdravotních důvodů brát nemůžu a jen s kondomem mám strach. Jsou lepší čípky nebo krém? Jak je to potom s orálním sexem a hygienou, protože mýdlo prý efekt této antikoncepce ruší. A co když si přípravek zavedu a partner pak do mne strčí prsty, bude to vadit nebo Tak? je mi trapné se ptát ale odpovědi potřebuji. Moc děkuji
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.07.14 13:14
avatar
Dobrý den, volila bych raději krém, z čípků nemám dobry pocit a nemusí se u krému čekat, než se rozpustí, jako čípek, a hlavně krém pak tolik neteče ;) ale záleží na vás samozřejmě. Ano, voda opravdu účinek ruší, proto je důležité vyhnout se vodě i se sebemenším množstvím mýdla minimálně dvě hodiny před aplikací. S partnerem si dělejte co chcete, je to pocit jako lubrikant, nemějte strach ;)
Ohodnoceno: 0x
 
Od: amy®
Datum: 19.07.14 21:35

Tento přípravek jsem kdysi používala ještě pod jiným názvem a v pohodě, používali jsme s kondomem. Pak se změnil název, možná i složení a když jsem ho použila minule, tak jsem měla druhý den pálení, výtok...už nikdy více, byly to čípky. Pokud to chcete zkusit, asi bych volila nějaký spermicidní krém, u čípků musíte delší dobu čekat, než se rozpustí. Po styku si pak nesmíte nějakou dobu vyplachovat pochvu...více info najdete na letáku k použití, který je na internetu ke stažení...no není to zrovna pohodlná antikoncepce, pokud budete souhlasit s omezeními, které tato metoda má, tak používat jistě můžete. Jsem pro koupit, přečíst návod, vyzkoušet a uvidíte zda u této metody zůstanete.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.07.14 19:15
avatar

Zdravím, tuto metodu jsme zrovna s přítelem zavedli, nechci už brát hormony. Voda samozřejmě účinek neruší, to je nemysl, takže klidně se po stylu můžete normálně omýt vodou - ovšem jen zevně. To, co ruší účinek Pharmatexu, je mýdlo a případný výplach pochvy, samotné omytí v žádném případě ne.

Globule účinkují 4 hodiny po styku, po tu dobu je možné se mazlit a různě, ale pro každý další styk je třeba zavést novou globuli. Orální sex je lepší před zavedením globulí nebo krému, protože je to docela hořké. A krém účinkuje ihned, kdežto u globulí se musí čekat, což může někdo brát jako nevýhodu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.