Jak bojovat s Akné?

Od: Datum: 10.07.14 16:22 odpovědí: 12 změna: 11.07.14 11:06

Dobrý den,chci se zeptat už vím že se to tady hodněkrát řešilo ale furt nevím co s tím to moje akné je čím dál víc horší a horší...děcka se mi smějí urážejí mě,ponižují mě a já jsem z toho celý špatný..holky semnou nechtějí mít nic společného..! Vyzkoušel jsem všechno od mastiček,krémů po různé prášky (Pangamin,AcneOn) a furt nic nepomáhá! Ani doktoři spíš kožní doktorka neví co s tím furt mi píše nějaké mastičky na to a furt to nezabírá a nezabírá...chci se zeptat pomohl by mi na to laser? Jsem z toho nešťastný a bojím se už chodit ven...štve mě to! Můžete mi pomoct nebo poradit? Děkujíí mnohokrát a Nashledanou

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.07.14 16:33
Věř, že se toho jen tak nezbavíš. Nicméně jdou příznaky zlepšit např. laser, ale spíše se spolehni, že se to ztratí s přibývajícím věkem, laser bude drahé řešení a nejspíše ne definitivní :) Zkus se doktorky zeptat na roaccutane, mělo by to být snad nejúčinnější řešení, ale také nemusí. Nevšímej si ostatních jen ubožák se může smát problému, co trápí většinu populace v jakémkoli rozsahu. Hlavu vzhůru u holek je potřeba mít sebedůvěru i když je to těžké :)
Ohodnoceno: 0x

Datum: 10.07.14 16:34

v pubertě to jde těžko , snad každý si tím prošel, někdo s lehčím průběhem jiný s těžším...prostě pracují hormony ... hlavně to chche dodržovat hygienu aby se to nezhoršovalo a taky trochu omezit dráždivá jídla

zda by ti pomohl laser, to bys měl konzultovat s lékařem ...to nikdo na dálku neví

Od: ivik®
Datum: 10.07.14 16:43

Je pravda, že se to zde již několikrát řešilo, zkus si v pravém rohu nahoře vyhledat dřívější příspěvky na toto téma.

Zkus k tomu všemu změnit stravování, pobyt na vzduchu venku a na slunci,sluníčko hodně pomáhá.Nejez hlavně čokoládu,tučná jídla,smažená jídla.Dodržuj čistotu ,na obličej si nesahej neumytýma rukama, kup si čistící pleťové vody s obsahem alkoholu a používej je třeba i 2x denně - ráno a večer.Zkus se třeba i objednat ke kosmetičce, ta ti pleť důkladně vyčistí a poradí, mají i dost velkou nabídku přípravků na tyto problémy.Je to běh na dlouhou trať...

Od: paw®
Datum: 10.07.14 16:49

S timto plne souhlasim. Na jine casti tela (zada) se da s uspechem pouzit na myti levne mydlo. Proste takove, ktere vysusuje. Na oblicej neni nejlepsi, dost to nici. Kdysi meli v Ikee nejaky peeling ve velkem baleni. A celkem dobre tyto mydla ma neutrogena (spot stress controll, acne controll).

Datum: 10.07.14 17:29

Marty být Tebou tak bych ses vykašlal na veškeré rady z internetu a obrátil se na specializované pracoviště při některé z nemocnic, které se léčbou akné zabývá více do hloubky aby Ti provedli důkladnější vyšetření (namátkou co si tak pamatuji třeba FN Brno - MUDr. Jarmila Rulcová, ale je jich daleko více). Měl jsem cca 10 let zpět problémy stejně jako Ty a trpěl těžkou formou akné. Taktéž jsem se zajímal o možnosti léčby, ale jelikož jsem měl tehdy osobní problémy tak jsem řešení odkládal až na něj nedošlo. Řeči typu, že se to léčit nedá jsou liché. Dá a zvláště dnes docela s velkým úspěchem. Bohužel i já jsem tenkrát narazil na ne zrovna ochotnou lékařku na kožním oddělení při naší nemocnici (Šumperk) která o problematice věděla akorát tak základy a bylo to jen řešení typu Eryfluid, Eclaran, Zynerit atd. maximálně chemický peeling. Prvně se musí vyřešit příčina, která u těžkých forem je zejména vnitřního původu a až potom se můžou řešit následky s použitím laseru. Ono to s věkem postupně bude mizet, ale popravdě mě to úplně přestalo až někdy kolem 27 roku a dnes je mi 30 let. Tyhle těžké formy není dobré nechávat jen tak jelikož se Ti postupně zhroutí psychika, budeš se bát i vycházet ven a pak budeš mít co dělat se vracet zpět do života. Takže na nic nečekej a začni to řešit, ale skutečně řešit ne jen o tom přemýšlet nebo max. jen mluvit.

Datum: 10.07.14 22:13
Léčení je jednoduché-zdravá strava. Nač do sebe cpát léky s vedlejšími účinky...

Datum: 10.07.14 22:23

Zdravá strava je taktéž důležitá a skutečně dokáže projevy zmírnit, ale bohužel na těžké formy akné ani ona není všemocná a pokud je akné hormonálního původu pak jen stěží v tomhle dokáže pomoct.

Datum: 10.07.14 22:50

No právě. Tou zdravou stravou se sklidní i hormony...Práškama si je člověk jen rozhodí.

Datum: 10.07.14 23:01

Kdyby to bylo tak jednoduché. Ale samozřejmě, že pokud věříte tomu že zdravá strava je samo spásná a vše vyřeší pak vám to vyvracet nehodlám.

Datum: 11.07.14 10:29

Správný jídelníček vyřeší všechny problémy, nejen akné. Staré jako lidstvo samo...

Od: tom*
Datum: 11.07.14 10:28

Měl jsem dlouhou dobu akné na zádech a doktorka mi radila mít se kartáčem,jednou dvakrát jsem to zkusil a nic,tak jsem se na to vykašlal..pak jsem chodil na dermabrazi a ta pomohla a zjistil jsem že pusobí stejne jak ten kartáč,tak teď 2 krát týdne drbu záda kartáčem a je to pryč akorát se vic dělaj zas na obličeji..samozřejmě má vliv strava,vzduch(jestli máte alergie je to problém protoze hur dycháte a tím vznika akne, dále má hodne vliv stres

Od: paw®
Datum: 11.07.14 11:06

Jj, podobne sem to mel. jenom sem si nedrbal zada kartacem, ale dlouhou lufou . A k tomu ten peelingovz sajrajt z Ikey nebo levne mydlo.

jidelnicek vyresi hodne, ale rikejte to nekomu v 16-18 letech, kdy si clovek uziva zivota, bez alkoholu to misty skoro nejde a kdo nepije slazene napoje (kofolu, sprite), jako by nebyl. V tomto veku se experimentuje.Na "asketicky" jidelnicek se prechazi az v mnohem vyssim veku. Teda pokud vas k omu donuti zdravi nebo presvedceni.

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.