Prvni menstruace - dospelost?

Od: Datum: 10.07.14 10:29 odpovědí: 6 změna: 10.07.14 14:52
Ahoj, když holka dostane svoji první menstruaci, bude se chovat v něčem dospěleji, nebo ne? Je vyspělejší? Nebo je to jenom u někoho? Bude poté i vypadat dospeleji? Přeci se z holčičky stane žena. :) děkuji
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 10.07.14 10:44
avatar

Dobrý den, já bych to asi přirovnal k maturitě, o které se říká, že je to zkouška z dospělosti.

Jenže, je to jen možnost státi se dospělým a řada lidí se tak neprojevuje. U těch děvčat to bude podobné - ženská už je a možná není. Záleží na úhlu pohledu (nebo zákonech), od kdy se stává ženou (a pro jaký "účel" to má být) a na její psychické vyspělosti a chování. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mmm*
Datum: 10.07.14 11:03

Sice je to už pár desítek let co jsem si toto prožila, ale ve svým okolí a rodině jsem taky pár holek měla. Mě to potkalo v necelých 12 letech a jediný co si vybavuju bylo, že mi nebylo dobře a říkala jsem si, že toto se mi teda nelíbí. Že bych se stala dospělejší, tak to vůbec. Když jsem to časem / už v dospělosti / viděla u jiných holek, tak mě pokaždé napadlo, že to příroda zařídíla špatně. Děti mají být děti a ne menstruovat. Optimální věk bych viděla tak kolem 15 let.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lmgify
Datum: 10.07.14 14:52

Priroda to zaridila dobre. Ono by to normalne bylo asi opravdu kolem tech 15 let, jenze moderni clovek se prožral až k těch 12 letům. Prostě dostatek příjmu vysokoenergetické stravy údajně dělá svoje a posunul vývoj těla o pár let dopředu.

Také je nutne si uvedomit, že to, že se koukame na 15 lete jako na děti, je dáno stavem naší společnosti, kde bez nutnosti získáváni znalostí až do věku někam kolem 19-25 let, nemůže pak ten jedinec ve společnosti prakticky vůbec fungovat. Porovnejte to se stavem před nějakými 100 let a pak s dobou před 500 lety a pochopíte, kam s tím oddalováním vstupu do dospělosti mířím.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pohadka
Datum: 10.07.14 11:11

Jestli se bude chovat dospěleji nebo ne vůbec nezáleží na tom, jestli má menstruaci. Je spousta dospělých lidí, co se sami nechovají jako dospělý :) Při menstruaci se spíš ženy chovají podrážděně a přecitlivěle :D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.07.14 11:15
avatar

Zdravím, první menses je spíš psychická, než fyzická změna. Slečna si uvědomí, že už není malá holčička, takže se možná začne chovat dospěleji, s čímž mohou souviset i dospělejší úpravy zevnějšku. Že by ale slečna úderem mensesu náhle v řádu dní začala být psychicky a fyzicky vyspělejší, to fakt ne:)

A žena se stává ze slečny až po prvním styku.;).

doplněno 10.07.14 16:20:

Pb, ať to nazvete, jak chcete, prvním stykem se fyziologicky z panny stává žena. Ovšem souhlasím, že v 15 etech je poněkud brzo.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pb®
Datum: 10.07.14 14:31
Nevím, ale 15ti letou cácorku bych tedy ženou nenazvala, i kdyby nakrásně vyšukávala od rána do večera. To není o tom, co dělá se svým tělem, ale co má v hlavě.
avatar
Upozornění od sys ladinpraha 10. 07. 2014 16:52:01
Ale no tak. Čeština má přece tolik hezčích výrazů.
Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.