Jak se zbavit černých teček?

Od: Datum: 07.07.14 17:56 odpovědí: 2 změna: 08.07.14 06:45

myslím, že nadpis hovoří za vše:) nemáte nějaké návrhy? mám černé tečky na nose i vedle nosu a na bradě:/


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: host*
Datum: 07.07.14 18:22

Pokud to jsou černé tečky hlaviček tuku v pórech (ne pihy), není dobré je hmoždit mačkáním rukama. U některých částečně pomáhá občasné vypocení v sauně nebo páře, lepší řešení je svěřit se do rukou specializované kosmetičky. Mají na to své metody, zaručeně hygienické prostředí i používané nástroje.

Někde se podle informací na webu používají malé mačkací nástroje s dírkou uprostřed, asi jako maličká kulatá lžička velikosti hrachu s dírkou uprostřed a držátkem, která se přitiskne na kůži a mírným tlakem vytlačí přebytečný tuk s černou hlavičkou (black head) z kůže ven.

Někde se podle toho, jak to vypadá, používá silnostěnná zřejmě PVC trubička o průměru asi pět až osm milimetrů s vnitřním průměrem asi tak dva až tři milimetry (odhadované podle záběrů na youtube). Ne tenkostěnná, aby se neprotlačila kůži a nepoškodila ji. Má pouze přitlačit kůži kolem tukového kamedonu tak, aby tento vylezl ven. Jsou to nezaručené informace, lepší je se párkrát v týdnu pořádně zpotit prací nebo sportem a pak se umýt vlažnou vodou a vhodným nedráždivým mýdlem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.07.14 06:45

Zdravím.Raději si zajděte do kosmetického salónu.Tam Vám odborně poradí a vyčistí ucpané póry.Případně nabídnou i mast na tento problém.Sama si můžete s vymačkáváním uškodit.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.