Jak se zbavit oparů?

Od: Datum: 01.07.14 16:31 odpovědí: 21 změna: 10.07.14 23:29

Dobrý den. Nemá někdo zaručenej trik jak se zbavit rychle oparu na puse? Vždy se mi ze sluníčka udělá opar a já pak nemůžu chodit ani ven aby se to nezhoršilo. :(

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.07.14 16:33

Já si nemůžu vynachválit náplasti compeed - používám jedině ty "noční", nejsou sice úplně neviditelné, ale vydrží i déle než den. Opravdu hojí a hlavně si tu infekci nikam neroznesete.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 01.07.14 17:15

Souhlas*placni*, Compeed jsou super. Ještě doporučím gel na opary Viru - Merz, krásně hojí na rozdíl od Vectaviru a podobných je průhledný.

Ohodnoceno: 0x

Od: mmm*
Datum: 01.07.14 20:36

mě teď hodně pomohl Hemagel

Datum: 02.07.14 00:23

Bude vám to asi hnusné, ale mně to opravdu zabírá už 20 let. Poradila mně to švagrová. Nanést na rašící opar malíčkem maz s ucha. Opar zaschne, zbyde jen trochu suché kůže, která jde lehce odrolit.

Od: rapo
Datum: 02.07.14 00:24

Tak až někdo vymyslí, jak se rychle zbavit oparu, bude to podle mě na Nobelovku Já s nimi válčím celý život. Jak ucítím na horním rtu povědomé šimrání, vím, že do dvou hodin budu mít opar jak třešeň... A na dva týdny mám vystaráno - nejdříve tak dva dny velký tekutinou nalitý bolestivý puchýř, který posléze praskne, pak strup, který celé dny pozvolna mizí, pak jizva, která také velice pozvolna mizí. Prostě hnus. Už jsem také vyzkoušela ledacos. Asi nejlepší je Zovirax, jenže ten je zaprvé pěkně drahý, zadruhé ho musíte mít čerstvý, protože velice rychle ztrácí účinnost (mám opar cca 2x do roka, což by znamenalo vlastně co opar to nový Zovirax) a zatřetí při rychlosti, jakou mi opar od toho prvotního šimrání naskočí by to znamenalo vlastně nosit Zovirax neustále u sebe (kvůli dvěma "akcím" ročně). On je totiž nejúčinnější právě hned při tom prvním šimrání, jak vyskočí ten megapuchýř, tak už nenadělám nic. Z celoživotních pokusů mi nakonec nejlépe (a nejlevněji) vyšla homeopatie.

Hemagel je super, ale je to mastička na rány, to tak spíš na zhojení onoho prasklého puchýře či pozdějšího strupu. Maz z ucha je stará známá věc, pochopitelně jsem též zkusila, ale bez valného výsledku.

Budu tady s napětím čekat na jakékoli tipy ;)

Datum: 02.07.14 00:42

Nobelovku má asi švagrová, ale už zemřela. Opary máte 2x do roka, já měla snad každý měsíc a někdy i 2x. V nose a dokonce i na tváři. Po zkušenosti, kdy mi lékaři dali mast na ten koláč oparů na tváři, přes noc to vyrašilo, mezi půchýřky to mokvalo, příšerně to štípalo, svědilo a pálilo a já to vyrašený odškubávala, pod tím holý maso. Od tý doby jsem už nikdy žádnou mastičku nepoužila. Fakt zabírá maz z ucha a když umíte poznat, kdy ta mrška začíná rašit, zajde dřív, než stačí vůbec začít rašit.

Datum: 02.07.14 00:50

Ty bláho, upřímně lituju. To si s mými dvěma opary ročně fakt mohu pískat. V posledních letech už to ani dvakrát ročně není, maximálně jednou, byť náladu mi to spolehlivě zkazí vždy. Ale jsou horší věci, tohle fakt neřeším. Tak úspěšný boj

Od: rosalin
Datum: 03.07.14 22:43

Zkuste koloidní stříbro, užívat po lžičkách několikrát denně i potírat.

Nebo MMS. döstane se ve zdravé výživě.

Zbavuje to virů.

Od: hdo
Datum: 02.07.14 00:27

Opar se vám neudělá ze sluníčka, ale z toho, že jste nemocná. Začněte se léčit - jděte nechat vyšetřit na ORL a imonulogii a jděte si nechat prohlédnout i chrup.

Datum: 02.07.14 00:55

A tohle je samozřejmé také pravda.

Datum: 02.07.14 00:55

Opar způsobuje vir, který má člověk v těle a nejde ho nijak odstranit. Vyraší různě: z leknutí, ze sluníčka, oslabení organizmu, při teplotě a bůh ví ještě kdy. Je ale nepřenosný, pouze geneticky. Takže třeba líbáním se nikdo nenekazí!

Datum: 02.07.14 09:26

No jasně, je to tak. Ovšem to, co onen spící virus oparu vyprovokuje k aktivitě (třeba nějaká infekce či viróza) už přenosné je, třeba právě líbáním. Takže při líbání se se sice nenakazím vlastním oparem, ale ve finále to stejně dopadne tak, že "líbala jsem se a teď mám opar." To jen pro doplnění.

Datum: 02.07.14 11:57

Ten virus nemusí mít v těle každý, takže se nakazit dá. Krom toho herpes umí občas nepříjemně zmutovat a pak to stojí za to. Nepomůže, že máte svůj virus, cizák se prosadí.

doplněno 02.07.14 12:09:

V případě, že někdo mívá obtížnější průběh, lékař předepíše Herpesin tablety. Ale je dobré ho mít i "pro příště". Pokud se nasadí hned na počátku, zabírá výborně.

Datum: 03.07.14 13:56

Opar se velmi nakažlivý a přenáší se kontaktem - takže především líbáním, spolčnou rtěnkou, balzámem na rty, ručníkem na obličej.

Datum: 10.07.14 23:29

Co já jsem vyčetla o oparech, tak je to dáno genetikou a není to přenosné. Nevím, zda je to pravda, ale přenosnost jsem si mohla po 40 letech manželství ověřit. Manžel nikdy opar neměl. Nemají ho ani mé dvě děti, tak věřím informaci, že není přenosný. Má matka na opary trpěla, jsme 4 sourozenci a mám je pouze já. Zajímalo by mně, zda se dá nějak vir, který je příčinou oparu, nějakým rozborem v těle zjistit. Neví někdo?

Datum: 04.07.14 18:15

Dobrý den, zkoušela jsem všechno možné. Vectaviry, compeed.. Ale vždy se udělá ten hnusný puchýř. Známý mi poradil alpu a potírat co nejdřív, už když cítím to svědění, a nejčastěji co to jde. Hned se to místo vysušuje a většinou ani nevylezl.

Od: ruze®
Datum: 08.07.14 00:25

Na opary moc netrpím,měla jsem je snad 4--5x v životě,ale jak ucítím,,šimrání na rtu nebo v koutku rtů-po návštěvě restaurace ,potírám zelenou alpou,ve které se mi louhuje cca 40-50 hřebíčků-koření.Opar se mi nevyhodí,mám to vyzkoušené.Používím skoro na vše,na štípance,škrábance ,malé ranky,namožené svaly...nenahraditelný pomocník v domácnosti a druhý mám i v práci.

Datum: 08.07.14 06:51

Dobrý den.Trpěl jsem často na opary i prodělal hrozný pásový opar.

Hodně mi pomáhal přípravek od Barny´s-HerpeNorm™. Koupíte v lékárně.Vyzkoušejte a uvidíte.

Datum: 08.07.14 07:48

Dobry den, doporucuji hlavne rychlost, ja masticku na opar nosim vzdy u sebe treba do prace, protoze pri rychle aplikaci hned co zacne svedeni opar ani nevyleze. Kdyz ji dam uz na opar, tak to moc nepomaha. JInak doporucuji zinek, ten urychluje lecbu

Datum: 10.07.14 12:19

Nedostatek vitaminu B, jezte pangamin a pokud se vám udělá opar, kupte si vodičku Florsamin, napustte Florsaminem vatovou tyčinku do uší a několikrát denně ji chvíli držte na oparu, naprosto výborné a rychlé hojení

Od: veric*
Datum: 10.07.14 21:51

Trpím na opary jako bláááázen :). Náplasti, mastičky a jiné serepetičky jsou vyhozené peníze. Nejlepší je slivovice, alpa(francovka). Bohužel to pomůže jen pokud to použijete hned při prvním projevu(svědění). Ven bych se určitě nebála chodit, pokud je to až tak drastické běžte na kožní a paní doktorka Vám napíše antibiotika.

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.