Nemám ráda děti, proč?

Od: Datum: 22.06.14 20:01 odpovědí: 32 změna: 12.05.15 09:37

proč nemám ráda děti? je nějaký důvod? a změní se to?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.06.14 20:02

Záleží na věku. Možná tě přepadnou mateřské pudy a budeš děti milovat.

Ohodnoceno: 0x

Od: betaraybill*
Datum: 22.06.14 20:04

Normálka já haranty přímo nesnáším ať už mimina nebo hlavně ty odrostlejší fakany

Ohodnoceno: 3x

Datum: 22.06.14 20:09

Nezlobte se, ale Váš "výlev" odpovídá tak věku 16 let, a to by e mohlo ještě srovnat.

Ohodnoceno: 2x

Od: olla
Datum: 10.05.15 21:04

děti jsem nesnášela už jako malá. Nejspíš proto, že mi rodiče v mých 8 letech nadělili dvojčata, která jsem měla povětšinu dne na starosti já. Bylo to přímo zoufalé a já začala upřímně nesnášet všechny uvřískané, ječící haranty a v 15 letech jsem odešla raději na školu na druhý konec republiky. Sice jsem ještě neměla představu o svém dalším životě, ale jedno mi bylo jasné - nikdy žádný děti. Vůbec si ale nepřipadám divná nebo jako nějaký vyvrhel. Neumím šišlat kamarádkám do kočárku a rozplývat se nad tím, že jejich bejbátko poprvé vyrobilo šišku do nočníku nebo se nepobryndalo při krmení. Tyhle věci jdou mimo mě a protože mám manžela se stejnými názory, je nám oběma fajn. Máme dva psy a dětičky ani omylem.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 22.06.14 20:10

Těžko říct. Nemít rád(a) děti jistě není zločin, ačkoliv dětní lidé tvrdí, že ano. Osobně mám k dětem vlažný vztah...k těm hodným a hlavně tichým. Hlučné děti mně vadí, stejně jako jejich lhostejní rodiče. Zda se to někdy změní, nedokážu odpovědět. U mě už asi ne, váš případ je mnohem otevřenější. *nevi*

Ohodnoceno: 3x

Od: hop®
Datum: 22.06.14 20:10

Je to HLAVNĚ o věku. Vašem, i těch dětí. A názor na tyto vztahy se u většiny lidí časem mění...

doplněno 22.06.14 20:11:

Osobně mám rád děti, které už se nepokakávají a s kterými lze rozumně komunikovat. Navíc mám rád cizí děti, ty se dají "vrátit"...

Ohodnoceno: 4x

Datum: 22.06.14 20:25
Hope rozumně komunikovat můžeš jen s těmi malými, protože čím jsou starší cca 13-20 let, tak s těmi rozumná komunikace neexistuje. Časem se s nima domluvis znovu, ale to uz nejsou děti, ale dospělí a rozumově vyspělí lidi.

Datum: 22.06.14 20:20

Může se to změnit, ale nemusí. Nejsme všichni stejní. Každý vnímá a cítí věci jinak. Někdo nemá rád děti, jiný zase zvířata, někdo nemá rád lidi..Každý proto má svůj vlastní důvod, proč si vypěstuje averzi vůči něčemu, nebo někomu. Proč nemáte ráda děti Vy, víte jen Vy sama. Rozčilují Vás, nemáte k nim žádný vztah, nemáte s nimi trpělivost...? Důvodů může být několik. Jen čas ukáže, zda Vám to zůstane, nebo se to změní věkem...

Datum: 22.06.14 20:37

Spousta lidi je na tom jako vy. Zmenit se to muze, ale nemusi. Ja se domnivam, ze je to zpusob, jakym se priroda/civilizace vyrovnava s prelidnenim. Rodi se cim dal vice lidi, kteri nestoji o to se dale rozmnozovat.

Od: zdenkakv*
Datum: 22.06.14 20:58

Když nemáš ráda děti no tak je to konstatování faktu a je zbytečné se ptát proč. Má to určitě nějakou historii, zkušenost z rodiny nebo blízkých. Dnes se z výchovy dětí dělá věda, ale problém bych viděla v mezilidských vztazích hlavně rodičů, ve škole se nesmí na děti křiknout. Když se vozí v kočáru, tak to je radost, ale pak ... děs a hrůza, puberta, dospělé děti, které se stávají pijavicema svých blízkých ... zeptejte se odborníků.

Ohodnoceno: 4x

Od: olaf71*
Datum: 22.06.14 21:05

já většinou nemám rád cizí děti a nezmění se to

Od: pb®
Datum: 22.06.14 22:33
Řekla bych, že poměrně dost lidí nemá rádo cizí děti. Ale u svých vlastních zapracují hormony a ty zbožňuje.

Datum: 23.06.14 06:24

Taky děti nemusím a ani v budoucnu nechci,je to hrozná představa nasadit si taková pouta.Ale u mě to bude spíš psychikou z dětství,navíc nemám na děti cit,pozoruji to i v neteří,prostě si s dětmi neumím hrát,dělat na ně ťuťu ňuňu,otravují mě když na mě pořád mluví,křičí a dělají bordel atd běti prostě nevnímám jako děti ale spíš jako dospělí kteří mě ale prostě nechápou :) tak jako nechápu já je a to se nezmění a ani změnu nechci a i kdyby se pohled na věc změnil tak ho prostě budu ovlivňovat,je mi 26

Datum: 23.06.14 06:40

Možná je to tím, že vidíš, jak v dnešní době dětičky s rodiči či učiteli cvičí. Dokud měl pan učitel na katedře rákosku a taťka se nebál odepnout pásek, děti poslouchaly a měly respekt. Dneska si množí fracíčci dělají, co chtějí a když to vidíš, možná proto Ti vadí a nemáš je ráda.

Časem se to jistě změní. Většina žen, když dospěje určitého věku, po dítěti /dětech/ touží. Až na sobecké vyjímky. Ale uvědom si, že kdyby Tví rodiče měli stejný názor, ty bys tady do Poradny dneska nepsala.

Je to prostě reprodukce, život kráčí dál a je na nás, abychom po sobě zanechali slušné a vychované potomky. Je to mnohdy těžké, ale vyplatí se to. Ne jich naflákat 8 - 10 jako cikáni, stačí klidně dvě, ale pracovat na nich. Aby z nich něco bylo a rodiče se za ně nemuseli stydět. Jaga.

Datum: 23.06.14 09:38

Proč sobecké vyjímky?Tomu nenarozenému dítěti je to přece jedno že "neni" protože prostě neni,a myslíte že by se něco vážného stalo když by tazatelka nenapsala do poradny když by nebyla? Prostě by nebyla,trochu to nechápu,navíc nechápu proč by mělo být dítě poviností...Jistotu že se o nás ve stáří postará nemá nikdo a i když dítě vychováte muže z něj vyrust feťák který stejně nic nedokáže...

Datum: 23.06.14 11:59

Pro Mases: ano chápu Vaše slova. Dítě není povinností a na stará kolena se v dnešní mizerné době o nás nikdo nepostará. Jako tomu bylo dřív. Já jsem už 4 roky doma, opustila jsem slušnou práci kvůli dementní 89 leté tchyni. A koukám jí dosloužit tak, aby netrpěla újmu. Uvařím jí, upeču buchty, peru na ni, spravuji. Včera mi zase roztrhla celou cíchu, naštěstí ve švu. Prostě pořád něco.

Až moje dcera půjde do důchodu, bude jí 70 let a bude ráda, když se postará sama o sebe. Mně by bylo v té době 93. Pěkně jsme si to v té republice pohnojili. Už přestává platit úcta ke stáří. A mnoho lidí za to ani nemůže. Než se starat o své blízké přestárlé, raději musí vydělávat, aby se sami jakž takž udrželi. Což chápu a nikomu to nemám za zlé.

Ale pokud jste dobře četl, píšu tam, že je lepší vychovat 2 děti dobře, dát jim morální základ a dobré vychování, než naflákat 10 potomků a nemít o ně zájem. Vím, z dítěte, které vychováváte, Vám klidně může vyrůst feťák, to Vám neberu, ale pokud má dítě dobrý základ a dobrý vzor v rodičích, mělo by se dílo podařit. A v to věřím. Mám 2 děti a vychovala jsem je dobře. Stydět se za ně nemusím. Asi se o mě ve stáří nepostarají, díky tomu, že budou makat až do vysokého věku. Ale s tím se musím smířit a počítat s tím. Nejsem sama, kdo takto dopadne. Jaga..

Od: ben®
Datum: 23.06.14 06:42

Dobrý den, pokud má někdo důvod, proč nemá rád děti a zároveň je aktivně neplodí, tak je to jeho názor a jeho věc. Navíc se to může i změnit. Náš sociální systém z toho sice radost nemá, ale to je zase jeho problém - povinnost to ještě stále není. Myslím, že daleko horší je, když někdo děti aktivně a značně plodí a potom jim není schopen tu lásku dát. Plodí jedince, kteří jsou postiženi bezcitností a mají z toho celoživotní trauma. Zdravím!

Datum: 23.06.14 11:11

Ptáš se "a změní se to?". A co chceš? Chceš je mít ráda nebo ne? V té otázce cítím jakoby smutek nad tím, jak to právě je.

Spíš bych to napsal: "Chtěla bych mít ráda děti a nejde to". Není to tak?

Pokud je to tak, tak nemá cenu se do něčeho nutit. Cítím to trochu podobně. Vadí mi hlučné děti, které rodiče nechávají lítat třeba v restauraci mezi stoly, vadí mi řvoucí děti v letadle, vlaku atd. Vadí mi děti, které skáčou do řeči dospělým.

A někdy mi je líto, že nejsem ten děda, který si s vnoučaty hraje a nedej bože si je vezme k sobě. Prostě to taky neumím. Možná časem, v důchodu, ale osobně o tom pochybuji.

Od: karelmarinec*
Datum: 25.06.14 17:40

Á, další výrobek podivného zdravotnictví.

Pokud je u dotyčné averze na děti, tak to znamená, že někdo v ní zlikvidoval faktor Matka a v té chvíli je lepší nad dětmi nepřemýšlet, brát je jako něco, co existuje, ale nemusím to mít doma...

Faktor Matka je důležitý a pokud dojde k jeho poškození, či dokonce zničení, je žena dítěti nebezpečná. Někdy smrtelně.

Faktor Matka úspěšně likviduje úchylné ,,zdravotnictví" a vlastně ono je plně zodpovědné za všechny děti, které zabily ženy, které tyto děti porodily, protože ,,zdravotnictví" je k tomu naprogramovalo, kdy žena byla první obětí a dítě výslednou.

To je známo už 40 let...

Od: lotus*
Datum: 25.06.14 19:15

Změní se to, až budeš mít vlastní. Taky jsem to tak měla, teď mám zlatý synovce a beru děti úplně jinak.

Od: rozinka
Datum: 27.06.14 14:11

Sama mám dvě děti a v podstatě jsou to jediné dvě děti, které mám opravdu ráda. Většina ostatních dětí mi leze na nervy. Nesnáším drzé, rozmazlené a ukřičené děti.

Myslím si, že na tom, že nemáte ráda děti není nic zvláštního, až budete mít svoje, tak to budou jediné děti, které budete milovat a to snad stačí.

Nikde není psáno, že musíte mít ráda všechny děti na světě. Od toho mají své rodiče.

Takže hlavu vzhůru.

Od: hyu
Datum: 05.09.14 23:03

Děcka jsou pro mě nejotravnější věci na světě, vždy jsem je nesnášel, ale doufal jsem, že až budu mít svoje, tak se to změní, ale bohužel nezměnilo.. Mám 4letýho kluka a vůbec mě to nebaví. Člověk se musí pořád jen rozčilovat: tohle nedělej, pozor ať to nerozbiješ, pozor ať tam nespadněš, nekopej do toho, nešlapej do toho, netahej za to, jez, neškrabej si ten stroupek... atd.. Jsou neskutečně hlučné, ječí když se jim něco nelíbí, ječí když mají radost, pořád žvaní, pusu zavře jen když spí, odmlouvá, když po nich něco chceš, musíš to říkat desetkrát, když chce něco děcko, musí to být hned. Pořád otravují s nějakýma nesmyslama, dětskej svět je opravdu otravnej. Opravdu mě tohle nebaví, teď už vím, že já jsem ten typ, který měl zůstat bezdětný. No ale co už teď.. Ale jedno vím zcela jistě, druhé dítě nechci ani omylem a uvažuji o tom, že se nechám sterilizovat, protože, kdyby manželka přišla s tím, že je těhotná, tak to bych už fakt nedal. (jen tak mimochodem: ano vím, že jsem byl taky dítě. A taky vím, že většina lidí vůbec nedokáže pobrat fakt, že můžou existovat lidi, kteří děti nesnáší.)

Datum: 06.09.14 10:37

Tak snad pro malého chudáčka lepší, kdybyste se rozvedl a maminka si našla člověka, pro kterého klučík nebude obtížný hmyz. Musí být super vyrůstat s někým, pro koho jsem otravná a zbytečná.

Od: hyu
Datum: 06.09.14 11:22

Tak samozřejmě tohle by bylo rychlé řešení, ale ono to není tak jednoduché. No a výše jsem popisoval jak to vnímám já, jinak na kluka hnusnej nejsem a snažím se v rámci svých možností dělat maximum, ale musim se tak trochu přetvařovat a občas jeho chování ignoruji, abych ho nemusel peskovat. Ale mám obavy, jestli vydržím žít život, který mě nenaplňuje. Když občas napíši do nějaké diskuze, tak mě většina označí za sobeckého a povrchního, ale já za to nemůžu, že mě nebaví být rodič, prostě to v sobě nenám a bohužel dřív, než se kluk narodil to zjistit nešlo..

Od: mirka1
Datum: 06.09.14 13:27

Těžko říct, já taky děti nijak zvlášt nezbožnovala. Vadilo mi v práci, jak za mnou kolegyně celou přestávku každý den vyprávěly o svých dětičkách, dnes a denně, to bylo únavný. Pak se mi jednou podařilo otěhotnět a svý dítě jsem ráda měla, i když jsem to s tou láskou nějak moc nepřeháněla. Viděla jsem na své dceři spoustu chyb, nejhorší byla puberta. Dnes je vdaná a sama má 3 děti. Říkala jsem si , že umřu někde ani pes po mě nevzdechne, ale když jsem byla několikrát s jazykem na vestě v nemocnici ejhle, dcera chodila za mnou i s dětma každý den. Stále mi něco nosila, někdy přišla i 2x to bylo někdy až moc, já chtěla hlavně klid. Dnes už zase ležím doma, dcera mi ráno dala náplast na záda, jak mi je, uvařila. Vnučka přinesla oběd, byla se za mnou podívat i s psíkem, nejvíc mě oblaží psíček, jeho přítomnost, když mě skočí do postele a začne mě olizovat a chce se mazlit. Tak proto jsou děti, abys měla nějakou nápln života a podle toho jak je vychováš, že mají rádi rodiče ale i svý babičky a dědečky, nezapomínat na ně, na svátek a narozeniny, hezky o nich mluvit, vždycky pusinku, a za všechno jim děkovat, tak oni se tak ve stáří budou chovat k tobě. Změní se to, až budeš mít svý dítě, to budeš mít ráda.

Datum: 13.09.14 21:37

Mě je 27 a nikdy jsem nebyla na koukání do kočárů a vůbec na miminka. Jsem 2 krát tetou , ale,že bych se změnila to ne . Nějak se neumím bavit s dětmi jako s dětmi . Mám je ráda, ale jiným stylem než je asi běžné..

Od: ria®
Datum: 13.09.14 21:58

Já taky ne a díky tomu budete oblíbená teta, která nedělá Ťuťuňuňu, akterá s dítětem bude mluvit jako s "dospělým" né jako s dítětem... :)

doplněno 14.09.14 00:29:

mega, to není ani trochu vtipné.. na to se dá odpovědět akorát tím nuceným úsměvem ;) příště více snahy..

Datum: 14.09.14 09:38

to:pavlina

jj já se s dětmi taky neumím bavit :) a to mám dvě neteře :) děti prostě taky beru jen jako "další lidi" a ne jako děti takže taky žádný ťuťuňuňu

Datum: 14.09.14 00:21

Zeptám se - nejsi úplně náhodou kuřačka? Tím by se to dalo vysvětlit.

K tomu mě napadá jeden starý kameňák: Jaký je rozdíl mezi učitelkou a pedofilem? Pedofil má děti rád :)

Od: buss®
Datum: 10.05.15 21:59

Kdo to zase vyhrbal. Na to si musí odpovědět tazatelka proč! Jaký má k tomu dúvod, co její předci.

Datum: 12.05.15 00:56

zrejme se pta proc proto, ze je zmatena a u zeny se ocekava (spolecnost), ze ma rada deti a bude je chtit, a pravdepodobne chtela poradit od nejake zeny, zda to mely podobne a pak najednou prislo volani prirody samo... ale to byste se musel nejdriv zamyslet ze :)

Datum: 11.05.15 19:45

- stalo by se něco, kdyby lidi vymřeli? - měli by se naopak přestat množit, Země je přelidněná a lidí je na světě jako "s.*raček" , jak praví klasik.

doplněno 12.05.15 09:37:

joudic - takto to má, myslím mnoho žen, ale ty "normálni" začnou chtít dítě, když se zamilují a mateřský "pud" se probudí až po porodu, žádné strachy.

Ale koukám, že otázka je skoro rok stará, takže dnes je třeba už všechno jinak.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.