Psychol. poradna-je nutný doprovod rodičů?

Od: Datum: 20.06.14 13:55 odpovědí: 8 změna: 24.06.14 16:58

Dobrý den, už dlouho bych chtěla navštívit psychologickou poradnu, ale mám problém. Nevím jestli je nutné to, aby o mém navštěvování psychologa věděli rodiče, když ještě nejsem plnoletá. Je mi 17 a nechci aby o jakýcholiv mých problémech věděli rodiče. Děkuji za odpověď.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.06.14 13:57
avatar

Od 15 let můžeš takové lékaře navštívit sama, aniž by o tom rodiče věděli. Problém by mohl být jedině, kdybys požadovala nějaký speciální zákrok nebo terapii, tam se souhlas dává, ale pokud jde o klasickou návštěvu psychologa, pak by s tím problém být neměl. ;)

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 20.06.14 14:56

Když se nad tím zamyslím, kdybys byla moje dcera - moc by mne mrzelo, že se nesvěříš nejdříve doma .

Asi máš ale svůj důvod- jistě můžeš jít k lékaři sama - pokud půjdeš ale bez doporučení svého lékaře ,zřejmě si sezení zaplatíš.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: empatie
Datum: 20.06.14 15:48

Vzhledem k tomu kolik Ti je, tak stejně psychológ navrhne svěřit se posléze rodičům, pokud´ nemáte doma fatální rodinní vztah...Je to okruh nejbližší, s nimi bydlíš, jseš na nich závislá, nejseš plnoletá, takže to skončí zpětně, nebo ne?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jpo
Datum: 20.06.14 17:09

Možná by bylo vhodné dodat, jaký máš problém. I to je velmi důležité k tomu, aby se dalo posoudit, zda to rodiče ne/mají vědět.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kristy*
Datum: 21.06.14 14:28

Děkuji za odpovědi. Ráda bych se svěřila rodičům, ale ano, mám k tomu důvody, proč to tak neudělat. Můj problém se netýká alkoholu, drog nebo věcí podobného typu. ...Nechci tady můj problém ale více rozebírat vzhledem k tomu, že je tato stránka veřejná. Nejspíš mi nezbyde nic jiného, než se obejít bez odborné pomoci, jak tomu bylo do teď, a počkat si na to, až dosáhnu plnoletosti.

Od: jancak
Datum: 21.06.14 21:08

Až dosáhneš 18ti let, zajdi za svým praktickým lékařem a chtěj žádanku k psychologovi. Pokud je psycholog napsán přes obvoďáka či jiného lékaře, sezení či terapii hradí zdrav. pojišťovna. Čekací doba je poměrně dlouhá, může být i několik měsíců.

Pokud se rozhodneš pro psychologa bez doporučení obvoďáka a jednodušše se sama rovnou objednáš k psychologovi, budeš platit. Jako samoplátce čekej za 1 hodinu sezení velkou "pálku". Zde jsou objednací lhůty spíše kratší

Rozdíl je ještě v tom, že u obvoďáka zůstává záznam o psychologovi ve tvé zdravotní dokumentaci. Pokud obvoďáka vynecháš, zaplatíš si sama, tak se nic do zdravotní dokumentace neznačí...není žádná povinnost hlásit návštěvy psychologa u obvoďáka. Záleží na tobě

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lotus*
Datum: 23.06.14 16:41

Kristy, trošku tuším, že ten problém souvisí také s tím, že nemáš s rodiči takový vztah, aby ses jim svěřila... Ale plně to chápu. Mohu doporučit jen třeba zkusit internetovou poradnu nebo server www.Psychologie.cz, kde bývá plno podnětných článků, příběhů ze života, konkrétních dotazů a odpovědí psychologů...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.06.14 16:58
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.