Výklad snu?

Od: Datum: 18.06.14 21:00 odpovědí: 6 změna: 18.06.14 23:42

Dobrý večer,
potřebovala bych poradit, nebo spíše vysvětlit a pochopit můj sen. Zdálo se mi, že se asi učím na zdravotnici, doktorku nebo tak něco a jsem v pitevně. Na stole ovšem ležel můj sourozenec jako obět pitvy... Mám z toho strach, poradil mi někdo co to znamená :(? Předem díky za rady a odpuštění si hloupých poznámek


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: vlasatec*
Datum: 18.06.14 21:21
Přestal bych se dívat na televizi před spaním.
Ohodnoceno: 2x
 
Od: wamp®
Datum: 18.06.14 21:26
avatar

Asi se opravdu díváš moc na horory,nebo se před spaním láduješ...Nebo obojí...Ten sen nic neznamená,neboj

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ben®
Datum: 18.06.14 21:34
avatar

Dobrý den, sen je noční výplod mozku, který se tím občerstvuje a čistí. Je to snůška všech útržků vzpomínek a zážitků spletená do děje (někdy to ani děj není). Nemá význam se tím trápit, ale můj výklad je, že Vás čeká výhra či dluhy. Zdravím!

Ohodnoceno: 3x
 
Od: joule*
Datum: 18.06.14 22:11

Nevěřte, prosím, těm, kteří říkají, že sny jsou jen vzpomínky na to, co se událo. Sen je očista mysli, ve snu vidíme do našeho nevědomí - je to téměř důležitější část dne.

Já se s oblibou na sen dívám z emoční stránky - píšete, že máte strach - sen rozhodně nebyl příjemný, nejspíš jste se cítila úzkostně. Možná jste měla špatný pocit nebo dokonce výčitky svědomí, že vidíte pitvu svého sourozence - není to něco, co byste raději vůbec neviděla? Napadá mě, nestalo se vám s Vaším sourozencem něco, na co byste ráda zapomněla? Přesto s tím však něco máte společného, nejde se jen tak vypařit z pitevny, jste přeci medička. Asi nejde jen tak utéct. Možná se Vám sourozenec s něčím svěřil a byť se Vám to nelíbilo, cítíte, že Vy jste ta pravá osoba, která se to měla dozvědět (ve snu jste medička a o pitvě něco "víte").

Lékaři mají přísný zákaz předat informace o pacientech dál - jste pod tlakem protože to nesmíte nikomu říct? Jste přeci ale teprve studentka, nevíte o problému tolik, abyste tady dokázala pomoci.

Nejsem si ale jistá, jestli v tomto snu jde spíš o to, že je Váš sourozenec "rozebírán", nebo o to, že prakticky zemřel, dalo by se to chápat i takto. Smrt je náš největší strach a byť na ni během dne raději nemyslíme, ve snech se k nám myšlenky na ni vrací jako připomínka našich obav. Bojíte se toho pohledu, Váš sourozenec zemřel a Vy se teď na to musíte dívat. Nic takového vidět nechcete, bojíte se o svého sourozence, protože ho bezpochyby milujete a jeho ztráta (v jakékoli podobě, smrt nemusí nutně znamenat smrt) by Vás nesmírně zranila.

To jsou tedy mé nápady, bohužel Vás neznám, tak to opravdu jsou jen domněnky - můžete z nich ale například čerpat pro vlastní osobní výklad snu. Přeju hodně štěstí, ať jste oba v pořádku, Vy i Váš sourozenec!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.06.14 23:08

Já osobně bych to nechal plavat. To, že se Vám to zdá, neznamená, že se to stane.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.06.14 23:42
avatar

Dobrý večer,

podle mých zkušeností mají některé sny hlubší význam. Sama jsem několik takových měla (splnily se a nebyly to žádné banality). Naprostá většina však slouží pouze jako očista mozku, popř. znamená něco zcela bezvýznamného. Nemyslám si tedy, že je nutno každý sen nějak vykládat. To ale člověk musí nějak vycítit sám. Prorocké a jinak významné sny se většinou zdají nad ránem a člověk z nich zpravidla mívá velmi zvláštní pocit. Sen, který popisujete zvláštní je, a je možné, že něco znamená. Ale asi bych ho nevysvětlovala nijak přímo, většinou to jsou různé symboly, které mají konkrétní význam přímo pro vás. Tím se dostávám k další věci - sen si musíte vyložit sama, protože ho zpracoval váš mozek, který funguje určitým osobitým způsobem (stejně jako mozek každého člověka). :) Nemusí to být hned, třeba na to přijdete za několik let.

Mně a mojí mamince se jednu noc zdálo o stejné události (která se potom stala asi o 5 let později). Každé z nás se to ovšem zdálo naprosto jiným zůsobem. Ty sny pojilo pouze to, že tam vystupovala stejná osoba a to, že jsme jí v tom snu pomáhaly s úklidem.

doplněno 18.06.14 23:46:

Na vašem místě bych se bratrovy smrti nebála, i když úplně chápu, že vás to vystrašilo. :) Prorocké sny o smrti jsou většinou více "zaobalené", nebývá to v nich sděleno takto přímo.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.