Gynekologická ordinace - jak vypadá?

Od: Datum: 17.06.14 20:18 odpovědí: 12 změna: 22.06.14 20:11

Dobrý den. Půjdu ke gynekologovi poprvé a bojím se toho. Jdu s mamkou ale nechci aby mě viděla nahou. Já vím že to není asi normální ale já to prostě nechci. Už mi stačí že mě uvidí ten gynekolog/gynekoložka. Mají tam nějaké závěsy nebo tak něco? Jak vůbec vypadá gyn. ordinace?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: hop®
Datum: 17.06.14 20:26

Nemusíš se bát, při vyšetření je na místě jen lékař(ka) a někdy sestra, pokud nepožádáš aby tam nebyla. Neříkáš, kolik Ti je let, ale pokud nejsi plnoletá, měl by lékař informovat rodiče o výsledku vyšetření...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 17.06.14 20:28

Obvykle tam bývají dvě místnosti. V jedné je sestra, tvá mamka by měla zůstat tam a v druhé je doktorka.

Datum: 17.06.14 20:29

Domluv se s maminkou že nechceš aby tam byla - nemusí. Je to kvůli soukromý pacienta. Ovšem pokud nejsi plnoletá tak bude informována zároveň s tebou o výsledku vyšetření.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 17.06.14 20:37

Předně bych se asi mamky zeptala, jestli tam se mnou hodlá jít - protože si myslím, že ne. To je tak soukromá věc, že si nedovedu představit, že by si některá matka mohla myslet, že půjde s dcerou až do ordinace. Asi bych ji požádala (dříve, než před sestrou v ordinaci), aby na mě počkala venku, není na tom nic špatného. Možná se dozvíš, že mamka vůbec neplánovala jít s Tebou dovnitř. I když ze zkušenosti vím, že některé matky (zvláštní je, že většinou nábožensky založené) mají pocit, že dcery soukromí nepotřebují... Jinak se není čeho bát! Pokud doktor "nesedne", určitě vybírej jiného, až najdeš "toho pravého" :-D já už rok chodím na gyndu co 3 měsíce a chodit k někomu, kde se cítím blbě, to by bylo jako za trest.

Datum: 18.06.14 07:22

Ordinace není jen jedna místnost. Většinou jsou dvě, v první sestra s kartotékou, ve druhé lékař - vyšetřovna. Součástí je jedna či víc kabinek, kde si ženy odkládají prádlo. Je lepší, když půjdeš v sukni, můžeš odložit punčocháče a kalhotky a jen v sukni čekáš na pozvání k vyšetření. Pokud budeš mít dlouhé kalhoty, budeš čekat s nahým spodkem. Nevím, jak kdo, ale pro mě je to nepříjemné. Když to bylo v zimě a měla jsem teplé kalhoty, vzala jsem si aspoń sukni do tašky, abych při čekání a příchodu k lékaři byla zakrytá.

Také si s sebou beru pár bílých čistých ponožek, když člověk leží ve vyšetřovacím křesle, jistě není lékaři příjemné, když má u nosu použité ponožky z bot.

Jinak maminky se stydět nemusíš, viděla tě nahou už mnohokrát. Kolikrát tě jen koupala, přebalovala, Ale chápu, že při vyšetření nahlížet nemusí, to je soukromá věc. Ať počká v čekárně, případně v "předpokoji" u sestry. Myslím, že by ani lékař nestrpěl, aby mu stála při prohlídce za zády a nakukovala.

Víš, kolik lékař vidí takových žen a jejich intimních míst za den, za týden, za rok? A nejen mladá děvčata, ale chodí třeba i 80 leté babči. Tak se nestyď, chodí tam každá. A ať Ti prohlídka dobře dopadne. Nakonec, při Tvém mládí zaručeně dopadne dobře. Jaga.

Máš starostlivou mamku a buď za to ráda. Kolik už tady bylo dotazů, že se dívka sama bojí ke gynekologovi jít, matka s ní jít nechce. Je vidět, že ta Tvá má o Tebe zájem. A to je dobře.

Ohodnoceno: 3x

Od: myse®
Datum: 18.06.14 09:53

ahoj, byla jsem s dcerou nedávno. Taky poprvé. Hodně jsem si o tom povídali, máme velmi citlivého doktrora, takže s ní nejdříve popovídal, já seděla vedle u sestřičky. Pak jsem šla do čekárny, když došlo na vyšetření... Určitě bych tam nechtěla být s ní a ona to taky nechtěla... Prostě to mámě řekni, neboj se. Je vidět, že je starostrlivá, takže to pochopí...

Řekní jí, že ona by taky nechtěla, abys tam byla ty...

doplněno 18.06.14 12:30:

P.S. určitě si vezmi na sebe např. šaty, sukni nebo aspon dlouhé tričko... Ať nemáš blbý pocit že tam chodíš s holou...

(musíš přejít z kabinky na křeslo a zpátky...)

Datum: 18.06.14 10:09

Zdravím. Myslím si, že by to nebylo příjemné žádnému děvčeti a mamka, že to pochopí, když ji řekneš, že jsi ráda, že Tě doprovodí k lékaři a pak na Tebe počká v čekárně. U gynekologa opravdu "asistovat" nemusí a já věřím, že to mamka dobře ví. Jen asi chce, aby ses nebála, tak Tě poprvé doprovodí, ale k lékaři na vyšetřovnu jdi sama. Je to tak v pořádku.

Datum: 18.06.14 10:18

Gynekologická ordinace

doplněno 18.06.14 10:54:

Strejc neděsí. Toto je současná gynekologická ordinace v Hodoníně.

Datum: 18.06.14 10:40

Strejc trošku děsí moderností křesla. Ale záleží na ordinaci, někde jsou pěkné, nové, moderní.

Fakt se neboj, co 15 minut dojde lékařce jedna slečna nebo žena, ta už jich viděla a je jí to asi docela jedno.

doplněno 18.06.14 10:56:

Dobře v Brně máme hezčí křeslo ;) Ale záleží na konkrétní ordinaci, že ano. Ale k čemu je nové moderní křeslo a k tomu naproste neschopný gynekolog, že. Raději o něco starší typ a příjemnou, profesionální lékařku ;)

Datum: 18.06.14 11:35

Můj "starý gynekolog" má i starou ordinaci, 1 místnost sesterna, 2 kabinky na svlečení, ordinace. Dcery lékařka má sesternu, wc s bidetovou sprchou, košile -andělíčky, ordinaci.Při vyšetření je sestra přítomná v ordinaci a sedí bokem, nevidí na vás. Vždy si svléknu kalhotky a nechám si spodničku nebo sukni, obuju bílé galoše. Já se bojím zubaře, gynekolog mi nevadí.

Datum: 18.06.14 20:08

Pamatuji si na recenze doktora, který měl sestru "posazenou" v ordinaci tak, že opravdu seděla čelem ke křeslu. Tehdy jsem si říkala, že toho doktora musel někdo z něčeho neoprávněně obvinit, že to zařídil takto.

Od: papagaj
Datum: 22.06.14 20:11

Tak to vám opravdu závidím... :/

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.