Zdravý spánek vs naštvání

Od: Datum: 08.06.14 01:25 odpovědí: 3 změna: 08.06.14 10:17
Potřebovala bych se zeptat jak je s tím že ne nemá chodit spát naštvaný.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 08.06.14 06:47
avatar

Dobrý den, patrně máte na mysli situaci, kdy jde člověk do postele se špatnou myšlenkou nebo má starosti či je rozezlen. No, myslím, že se hlavně takto špatně usíná, člověk přemýšlí a nemůže usnout. Mozek stále pracuje a nezklidňuje se mysl. A možná, že se i ráno potom vstává "řití napřed" - s blbou náladou. Takže, vykřičet se před ulehnutím do postele a pak už se jen zklidňovat, počítat ovečky, naladit se pozitívně a usínat s úsměvem na tváři. Zdravím!

doplněno 08.06.14 08:37:

coklit - možná jste to mohla napsat i jinak. Zkrátka, postel je na usmiřování partnerských hádek docela vhodné volba. A potom se vyspat do růžova .

doplněno 08.06.14 08:52:

coklit - no, raději toho necháme. Začínáme se přesouvat do jiné rubriky .

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.06.14 08:20
avatar
Když jde člověk spát naštvaný, tak mozek prostě neustále šrotuje a spánek není kvalitní.
Pak se to také říká v souvislosti s partnerskými vztahy. Při hádce je ideální se usmířit ještě před ulehnutím, aby se ta hořkost a napětí z hádky, nepřeneslo do druhého dne, kdy už se to nemusí dořešit a problémy se mohou nabalovat.
doplněno 08.06.14 08:46: Pravda :) Nicméně k tomuto druhu usmiřování, poslouží klidně i jiný kus nábytku či vybavení domácnosti než zrovna postel ;)
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.06.14 10:17
avatar

Mozek si ve snech maže, vyrovnává se s tím, co nestihnul v čase bdění. Dělá to sny, nočními děsy. Takže je možné, že si to zlikviduje ještě tutéž noc, ale je i pravděpodobné, že některou noc mnohem později. Sny, které budou víc než podivné nebo strašidelné a kterým člověk nebude rozumět. Takže to, že člověk jde spát se stresem, za to zaplatí 2x. V noci s ošklivým snem a následným dnem, kdy o snu přemýšlí a hodnotí, co mu sen chtěl říci, před čím varoval. ;)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.