Podivné manželství

Od: Datum: 03.06.14 20:48 odpovědí: 16 změna: 23.06.14 22:59

Jak naložit s takovým manželstvím? Muž se nebaví, nepomáhá absolutně v ničem, vše je jen mně domácnost i všechno ostatní, třeba mužské práce. Muž doma jen sedí, co se financí týká, peníze si on škudlí pro sebe. Zajímá ho jen naše společné dítko, ostatní moji rodinu včetně mého dítěte z prvního vztahu zcela ignoruje, jakoby doma ani nežilo a samozřejmě že ho ani neživí, nešatí a tak dále. Už tři roky jsem neměla žádnou dovolenou, jedu pořád na plný zátah a už jsem z toho unavená a takový manžel je jako balvan na mém krku. Vůbec se nehádáme, pokud bych začala nějakou diskusi, muž vůbec nereaguje. Když jsem se ho např. zeptala, jestli pojedeme letos někam na dovolenou, odpovědí mi bylo hrobové ticho. Podotýkám, že financí by bylo dost, akorát že muž na nich sedí a nepustí ani korunu, protože jsou všechny jeho... maximálně mi vyčte že mě musí živit, jsem totiž na mateřské a prý druhé ženské na mateřské ještě i pracují.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.06.14 20:52
avatar

Já myslím, že žádnou radu nepotřebujete, že je Vám to jasné... Jen to chcete od ostatních potvrdit...

Toho pána, kterého popisujete, to není MANŽEL, PARTNER... to je CIZÁK... Nevím, jak jinak ho nazvat...

Jsem ráda, že s takovým člověkem nebydlím...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 03.06.14 21:07
avatar

Tak, tak... *palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.06.14 21:02
avatar

Pokud je pro Vás manžel balvanem na Vašem krku, pak jste si vůči němu vypěstovala averzi. Pokud si myslíte, že bez něho Vám i dětem bude lépe, rozveďte se. Ale to by mělo být až to poslední řešení...Co manželská poradna? Chtělo by to komunikovat, jinak to fungovat nebude k oboustranné spokojenosti nikdy..

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 03.06.14 21:37

Obávám se, že manželská poradna vyžaduje, aby se tam muž dostavil. Což asi nevyjde.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.06.14 17:52

Chlapi nejdou na poradnu...třeba si šetří a pak odejde

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.06.14 21:33

Ptáte se jak naložit s takovým manželstvím? Ano naložit na vlak do Afganistánu třeba.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 03.06.14 21:35
avatar

Odpovídáte si sama. Čím dříve od takového odejdete, tím lépe pro Vás i dítě z prvního vztahu, pro které musí být ignorace ze strany "otčíma" velmi bolestivá a shazující sebevědomí.

V případě rozvodu máte samozřejmě právno na polovinu všeho nabytého po dobu manželství, pokud toto předmanželská smlouva neupravuje jinak, + výživné na dítě.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.06.14 21:56
avatar

Máte pravdu. Taky bych to v tomto případě asi řešil rozvodem. Já měl to štěstí, že jsem si se synem své

druhé ženy, kterého měla za svobodna celkem "sednul". Dodnes i po dvaceti letech za mnou chodí.

Faktem je, že za mnou chodí s tím... "Taťko, oprav, taťko sešteluj mi kolo"...

Mi snad stačí, že mi říká "taťko". Jeho vlastní otec, se o něj vůbec nestaral. Včetně alimentů. :(

Ohodnoceno: 0x
 
Od: anitram26
Datum: 15.06.14 00:16

Je to od Výs skutečně Moc hezké ! Takových jako jste Vy, je sakra málo.Zdravím.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.06.14 21:40

Asi už odpověď znáte, i když si to nechcete připustit. Bohužel. Osobně takovou situaci nedokážu pochopit - už prostý fakt, že každý hospodaří se "svými" penězi. Přeci jsme manželé, i zákon definuje společné jmění manželů, takže je zcela přirozené, že i s financemi disponujeme společně.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rrr
Datum: 03.06.14 22:08

Dost Vás lituju...Těžko říci, proč se tak chová...Má všechno..a neváží si toho..Co bych zato dal já...

Asi bych si nechal nejprve poradit od kvalifikovaných lidí co dělat... Spíš je otázka, co budete dělat později Vy? Co bude např po rozvodu..apod..Štastná nejste...a ten člověk vedle Vás Vám v tom brání..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: gouii
Datum: 04.06.14 15:10

Tyhle jednostranné výpovědi, jsou vždycky dost zavádějící. Podle toho, co píšete si manžel myslí, že ačkoliv škudlí, je vlastně živitelem rodiny - a tudíž hlavou, kterou se má nebo spíše musí poslouchat. Je to prototyp člověka z dřívějších dob cca 200 možná méně let zpět. Takový jsou a budou. Není to ani špatně a ani dobře. Je jenom na Vás s kým žijete svůj život.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: anitram26
Datum: 15.06.14 00:09

Já vím, je to těžké, ale chlap, kterého nezajímá společná domácnost,Vaše city a fungující manželství, je skutečně úplně na nic!

Před časem jsem chodila s mužem, který se mi jevil jako naprosto suprový a správný chlap.Byla jsem jednou vdaná a podruhé se mi již vdávat nechtělo. Nakonec mne přesvědčil, a vzali jsme se, a to jsem opravdu neměla dělat.Přesně jak říkáte, byla jsem mu pouhou služkou, do kuchyně a na udržování domácnosti.

Nebyla jsem ani jeho milenkou, či přítelkyní:((

Ve svých 40 letech, jsem opět uvěřila muži a byla to tragédie. Peníze, které vydělával byly jen a jen jeho, a já platila veškeré náklady spojené s bydlením a domácností. Když jsem mu po 4 měsících řekla, že takto to dál nemůže fungovat a že se se mnou musí podělit o náklady na bydlení a živobytí, dostala jsem takovou ránu, že jsem spadla na zem.Byl přesvědčen, že si mě zotročí a on sám, si bude peníze šetřit a úkládat do štrozoku a bude se na mně a mém dítěti, které jsem měla z 1. manželství přiživovat. Ale to se tedy velmi spletl! Přestože měl 100 kg a já pouhých 56 kg, nelekla jsem se ho a protože jsem v žádném případě nechtěla připustit, aby mé dítě vyrůstalo pod jednou střechou s takovým ničemou, postavila jsem se mu a dotáhla jsem to až k rozvodu. Dnes, žiju velmi spokojeně s dcerou a již nikdy bych nepřipustila, aby mně nějaký takový podobný mizera, využíval a já mu sloužila jako za feudalismu! Někteří muži jsou opravdu doslova odporně vypočítaví a hnusní až je to do nebes volající. Netvrdím, že jsou tací všichni, ale já narazila opravdu na ničemu.Nedejte se, a přeji hodně sil a pevné nervy. Samo se to nevyřeší, musíte to udělat sama, pokud ne, Váš život bude jedno obrovské peklo. Zdraví Martina.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.06.14 10:11
avatar

Vzala jste si lenocha a lakomce, tak co vám můžeme radit?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lotus*
Datum: 23.06.14 17:50

Rozvod?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zdenkakv*
Datum: 23.06.14 22:59

Skoro je moje manželství stejné jako vaše, až na nějaké detaily. Na dovolenou řekne, ať si jedu sama, peníze si škudlí na svých kontech, ke kterým nemám dispoziční právo. Jinak domácnost financuje on, je pracovitý (chlapské práce na baráku a chatě), ale v domácnosti je všechno na mně. Vše se pokazilo před lety, kdy jsem zjistila letitou nevěru s jeho sekretářkou a nikdy mu to neodpustím. Téměř spolu nekomunikujem a nulový sex. Nemám odvahu to vyřešit rozvodem, ikdyž mě to milionkrát napadlo. On a ani já nechceme dělit majetek a žít někde v paneláku. Takže vám rozumím, ale ideální by bylo ho/je nakopat a služku ať si najdou jinde ...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.