Tchýně a spol

Od: Datum: 02.06.14 14:27 odpovědí: 7 změna: 02.06.14 21:10

Ahoj,už nevím co dál. S přítelem jsme se přestěhovali, no a nastěhovali jsme si i na chvíli tchýni. Já v tomto městě nikoho nemám, jen přítele. Přítel tu má kamaráda a 2 lidi ze své rodiny.

Mám nastupovat do práce, ale ještě nevím kdy. Do konce tohoto měsíce určitě. Chtěla jsem si mezitím najít brigádu, tchýně řekla ať si nic nehledám ať si počkám na tu práci kde mě mají vzít. A taky se mě ptala proč tu uklízím jak blázen. Chválila mě jak uklízím.

Tchýně měla v práci botu a raději si vymyslela že jí přepadli celý bar. Nakonec jsme se dozvěděli že udělali velkou botu a nezbylo na výplaty. Tchýně to ale popírá. Mému příteli má zaplatit nájem. Dozvěděla jsem se, že si na mě všude stěžuje jak neuklízím, jak nebylo vytřeno a že nevařím! Jo a že mě přítel živí a že nepracuju. A že si to se mnou za chvíli vyřídí! Že chce u nás bydlet rok nebo nejlépe dva roky! Ve mě to tak hnulo až mě bolel žaludek. Jo že jsem nevařila v začátcích, to je pravda. Nejsem zvyklá vařit každý den a ani to nepotřebuju. Nakonec sem začala vařit každý den jen kvůli ní, a já se dozvím s přítelem tohle. Já děti nemám, tchýně není moje dítě abych jí navařovala každý den. Má ruce i nohy. Má být soběstačná. Jednou někomu brečela do telefonu, že jsem neuvařila a ona nemá v práci co jíst.!

TO že mě přítel živí, jo ano, čekám na tu práci kde mám nastoupit. Těším se každý den. Tchýně to na mě pěkně nahrála všechno. Přítele jsem taky půl roku živila a nakonec mi to vše zaplatil. To samé i já. Já mám pracující rodinu, a fakt se těším do práce. Tchýni jsme to vše řekli co jsme se dozvěděli, ona to popírá a říká proč by mě chválila a pak pomlouvala? A ptala se kdo to říkal? A říkala jak si na mě tu všichni stěžují. A že od přítele kamarád říkal že nechce aby se mnou přítel chodil, že mě živí a nikam ho nepustím. Já přítele nedržím, on sám by beze mě nikam nešel. A to já si snikým tu nemám právě co říct, to bude tím jak jsou tu všichni falešní. Tchýně bydlí u mého přítele, u ní nebydlím. Ať si nevyskakuje. Je mi hrozně, proč mě tu všichni nesnáší?

Jak jsem se nervovala a říkala sem tchýni že od přítele kamarád mě pobavil a že je mi fakt příjemné že mě přítel živí. Že si to s ním vyřídím. Tchýně řekla že od přítele kamarád je idiot a sám má babu která ho má pod pantoflema a tu svou babu bude živit další 3 roky. Ale že nic řešit nemám, protože by můj přítel by neměl jak jezdit do práce. Jeho kámoš ale říká že to vůbec není pravda. Že by si to nedovolil o mě něco takového říkat. A naopak že si stěžovala na mě tchýně že nevařím.

Já si nepřeji aby tu tchýně dlouho bydlela. Nechci vařit každý den kvůli ní. Nepřeji si aby tu chodila po bytě bez trička! Toto si nedovolím ani já. Jsem dospělá. Přítele miluju, prošli jsme si možným i nemožným. Komu mám věřit? Fakt to tchýně na mě nahrála? Čekat než mě tento měsíc vezmou do práce nebo urychleně hledat jinou abych nastoupila do práce co nejdříve?

Přítele miluju, ale jeho rodinu a jeho okolí nesnáším!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jinx®
Datum: 02.06.14 15:23
avatar

A to ta este prekoti ked zistis co ta caka do buducna.Si zober ze mas s priatelom male dieta,je chore a ona ho opatruje cely den lebo je na dochodku a ty musis do prace.A ze bude robit vsetko naopak rozmaznavat ho,kupovat mu mrte sladkosti,lizatiek a roznych pixxx...vin a vsetko mu dovoli.Toto prezivam ja.Inak svokra je mimoriadne neschopna.Nepracuje od roku 1991.Bola vyhodena medzi prvymi ked sa po revolucii zacalo prepustat.Duta jak poleno ale ma titul...coz som tiez nepochopil ako je mozne.Roznasala ma uz po okoli ked sme spolu zacali chodit.Presne ako hore.Ked som prisiel do rodiny tak som pocuval ze som "priselec s holym zadkom" atd.Moja zena svoju mamu sama nenavidi.Robime vsetko preto aby sme sa tam zdrziavali minimalne a minimalne tam chodili aj nase deti.Nemaju na nich dobry vplyv.Na zaciatku bola rec aj o spolocnom byvani,vtedy to nebolo az take zle,ale to by som asi neprezil alebo oni...uz duplom.Ide o to na ktorej strane stoji tvoj priatel.Musi sa rozhodnut bud bude pocuvat svokru alebo buchne po stole..ale aj tak radim prec od nej.Nikdy to nebude dobre..

Ohodnoceno: 3x
 
Od: cobrak*
Datum: 02.06.14 15:32

Dobrý den. Zásadní problém nastal hned na začátku, kdy jste se rozhodla nastěhovat ke tchýni. Neříkám, že jste to mohla tušit, potože ne vždy to tak je, ale většinou se prostě tchýně a snacha nemají rádi. Tchýně má pocit, že snacha jí syna "přebrala" a snacha samozřejmě je ta špatná.Zkrátka a dobře jste se dostali mezi dvě ozubená kolečka, z čehož jedno je Vaše tchýně a rduhé jsou její problémy. Vůbec neřešte, kdo má pravdu, jestli Vaše tchýně nebo nějaký kamarád Vašeho přítele, vůbec neřešte, jaké mají spolu vztahy a už vůbec neřešte, že Vaše tchyně Vás pomlouvá. Pokud svého přítele opravdu milujete, seberte se oba dva, udělejte tlustou černou čáru a jděte bydlet ihned do svého. Pokud přítel miluje Vás, uvidí to stejně jako Vy. Jste mladá na to, abyste řešila komplex nějaké barmanky, která má problém se svým mozkem!

Ohodnoceno: 1x
 
Od: myse®
Datum: 02.06.14 15:57
avatar

No, celý ten dopis mi přijde trošku zmatený...

Takže - nepracuješ a ještě pracovat nebudeš = přítel tě živí... Jsi celý den doma, tak proč neuvaříš? co celý den děláš?

myslím, že v tom vaření problém není...

Tchýně pracuje? aspon něco, přítel nemusí živit ještě svoji maminku... ( a i kdyby - ty bys nechala maminku v těžké situaci, nebo by ses o ni postarala? stejně tak přítel)

Kdo u koho bydlí? ty u přítele, nebo přítel u tebe? nebo oba u mámy? Od toho se odvíjí to, co si kdo může přát aby druhý dělal nebo nedělal... (podle všeho byt platí přítel, takže on rozhoduje kdo,co,jak...ne?)

Vydržte ještě chvíli než nastoupíte do práce (možná by nebyla od věci dočasná brigáda např. v supermarketu) a uvidíte, jestli to bude klapat nebo nebude.

Nemůžete si uzurpovat přítele jenom pro sebe, má taky svůj život a vy byste měla mít taky svoje...

Že tchýně povídá něco jiného známým a něco jiného vám mne ani tak nepřekvapuje. Prostě "drbe" no... Co už naděláte.

A jestli se nesnesete s jeho matkou ani s jeho přáteli...co vám zbývá? Najděte si jiného...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 02.06.14 17:12
avatar

To, co jste zde vylíčila je jen nastínění situace z Vašeho pohledu. Mě se nezdá ani Váš přístup v pořádku. Něco jste se někde dozvěděla a z toho vycházíte a šíříte to dál...Pokud máte přítele ráda, berte ho se vším, co k němu patří. Tedy i s jeho matkou. Pokud za něho nejste provdána, není to Vaše tchýně. Už jen Vaše vyjádření - má být soběstačná, ať si nevyskakuje...Platí to i o Vás. Nejdříve se zamyslete sama nad sebou a nad svým přístupem...Moc respektu k přítelově mamince nemáte. Podle toho se k Vám asi chová i ona. Neznáme ji, ani Vás, ani Vašeho přítele. Ano, jste dospělá, svéprávná, tak se podle toho chovejte. Pokud nesnášíte rodinu přítele a jeho okolí již teď, nepřijdete tomu na chuť nikdy. A bude to jen horší. Ale já nevidím problém jen v těch druhých, nýbrž i u Vás. Zkuste se nad tím zamyslet...Třeba by pomohlo více tolerance, respektu a komunikace mezi vámi..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.06.14 17:35
avatar

Ten měsíc, než nastoupíte do práce, se dá přežít, nehrotila bych to. Jenže co dál? I když budete přes den v práci, stejně u vás tchyně pořád bude. Kamarádka to má podobně, má doma otce od manžela. Ten u nich bivakuje už přes rok, pořád říká, jak si podá žádost do pečovateláku, ale nechce se mu, proč taky, když má doma kompletní servis, že. Narušuje celý chod domácnosti, do všeho kecá, ke všemu má připomínky. Kamarádka má dvě práce, dvě malé děti, lítá od čerta k ďáblu a večer si doma ani nemůže v klidu sednout nebo chodit doma jen tak v nedbalkách, protože tchán schválně přechází sem a tam, remcá a čeká, že si někdo všimne jeho nespokojené nálady. Minulý týden už kamarádce ruply nervy, poslala ho na hodně tmavá místa s tím, že do konce prázdnin si buď najde místo v pečovateláku, nebo ať si balí kufry. Její manžel s tím souhlasí, taky je z něho na prášky.

S přítelem bych si velmi vážně promluvila. Shrnula všechno, co vím, a přednesla požadavek. Přechodné bydlení ano, ale dva roky, aby se madam nechala vydržovat, to mi přijde opravdu moc. Zvlášť, pokud je zcela zdravá a tím pádem pomoc nepotřebuje. A s vařením se Vám nedivím - z duše nesnáším vaření, a denně bych určitě nikomu nevyvařovala, ani kdyby se na hlavu stavěl.

S kamarády to bude horší. Když přítel nechce bez Vás nikam chodit, proč tedy nechodíte s ním?

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 02.06.14 19:35
avatar
Dvě generace pod jednou střechou nedělají dobře, ani když jsou vztahy perfektní, natož když to takto skřípe. Vypadá to, že Vaše tchyně se vyžívá v intrikách a čím více se to budete snažit řešit, vysvětlit a pochopit, tím ji to bude víc bavit a bude ve svém živlu. Ona k Vám nikdy upřímná nebude!
Před přítelem bych tchýni moc nepomlouvala, většina lidí má klapky na očích, pokud jde o jejich vlastní rodiče.
Pro začátek bych jí přestala řešit. Co říká i co dělá - prostě klapky na oči i uši. Doma domluvila pravidla ohledně chodu domácnosti a s přítelem se domluvila na vlastním bydlení mimo dosah tchyně, co nejdříve to bude možné. To jak to máte mezi sebou s přítelem, je Vaše věc. Pokud nastoupíte do práce za měsíc, tak si ještě užijte volno a nebo co nehroťte, pokud to není z finančních důvodů.
Kamarádka takhle měla doma svou maminku. Taky jim doma lajnovala domácnost a ona nic od manžela nechtěla slyšet. Až se jednou její manžel - typ snězte si mě - jednou z ničeho nic náhle sebral, bez řečí práskl dveřmi a odešel. Nevěděla o něm celý den a tehdy jí došlo, že je zle. Mamince oznámila, že si od ní nenechá ničit manželství, dala ji termín do kdy se odstěhuje a teď už mají klid.
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 02.06.14 21:10
avatar

Já bych to viděla tak, že prostě někteří lidé mluví, aniž by tím mysleli něco konkrétního- bohužel. Tcháně si prostě potřebovala postěžovat na život, tak si postěžovala na Vás. Je to hloupé, ale člověk se to musí naučit občas vydržet. Je ale správné, že jste jí to řekla. Mně už se to také stalo, rovněž od lidí, od nichž bych to nečekala - a jak se postupně vyjasnilo, bylo to rovněž tak, že si pustili "pusu na špacír".

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.