Průjem vs potravinářský průkaz

Od: Datum: 01.06.14 18:41 odpovědí: 9 změna: 01.06.14 23:08

Dobrý den prosím o radu, mela sem tři dny prujem..šla sem k doktorovi, a ten se me pak ptal jestli po me chteli do nové práce potravinář.prukaz..nebyla sme si jistá,ale ted vim že ne,potraviny tam neprodáváme žádný . Ted nevim jestli říkal,zda tam ten potravinářský prukaz bude u zamestnavatele, jestli me budou delat vyšetření-výtery a nebo ne..nevíte? Zíta tam jdu na kontrolu,ale mám ženské problémy,tak to neni vhodný kdyby náhodou..ale když potrav prukaz zamestnavatl po me nechtel a v potravinách nedelám tak asi nebudou ne? Ptal se na to práve..ale vubec si ted nevzpominám jestli když ho tam budu mit zda je delat budou nebo nebudou dekuju moc. Ale nechteli ho po me v práci.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 01.06.14 18:49

Dobrý den, tak moc nevím, čeho si žádáte. V práci se zeptejte, jestli potřebujete potravinářský průkaz a podle toho se zachováte. Když ne, tak je vyřešeno. Pokud ano, tak si změníte termín výtěru na vhodnější - a doktor tu pravdu snad unese. Zdravím!

doplněno 01.06.14 22:01:

zwiki - to máte dobrý postřeh. Proč pokládat jednoduché a srozumitelné otázky, když se o tom dá tak krásně a dlouho povídat.

Ohodnoceno: 1x

Od: cuca®
Datum: 01.06.14 20:06

Taky se malinko ztrácím, kde děláte?

Doktorovi slo spíše o to, ze pokud máte potravinarsky prukaz a pracujete v provozech, kde ho musite mít, pri prujmovem onemocnění, kde se prave sterem zjisti nějaka možná nakazlivost, jste povinna to oznamit zaměstnavateli, a nechodit do prace, dokud nebudete tzv. "Bezinfekčni."Výtěr

je vhodny i tak, co kdybyste mela salmonelozu.Uvidíte zitra.

doplněno 01.06.14 20:52:

Záleží na nem, jestli mysli, ze je to klasicka viróza, tak třeba ne, ale pokud ma podezreni treba na něco jineho...

Fakt nevím, co ma Váš doktor v plánu.

Ale pokud prujem ustupuje..tak to bude snad ok.

Od: bajca
Datum: 01.06.14 20:45

no , já práve když nemám potravinář prukaz protože nepracuju v potravinách tak , chtel to vedet práve aby sme výtery delaly nebo ne,takže sem zjistila že ho nemám v práci nepotřebujou ho,tudiž me vytery delat nebudou ne?

Od: hop®
Datum: 01.06.14 20:50

Asi víte, jestli máte zdravotní průkaz podobně jako byste měla vědět, kde máte občanku...
Pokud ho nemáte, pravděpodobně ho Váš zaměstnavatel nevyžaduje, a výtěrům a zvýšené hygienické kontrole se vyhnete.
Pokud ho máte a lékaři ho zatajíte, můžete se pak vůči zaměstnavateli dostat do problémů...

Datum: 01.06.14 21:03

nemám ho v této nové práci,mela sem ho u zamestnavatele jen když sem pracovala vpotravinách...to doktor vi že se ho mela,ale chce vedet zda ho po me poždadovaly v této práci... a ne nemám ho tam,potraviny tam nemáme,. takže snad me vytery teda delat nebude prto sem to mela zjistit.../

Od: cuca®
Datum: 01.06.14 21:08

No heureka, tak jsme se dopracovali výsledku. To je jasne, kdyz doktor ví, ze průkaz vlastníte, musí se zeptat či vyšetřit. Jinak plati moje prvni odpověď, nevíme co vás u něj ceka...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 01.06.14 21:38

no práve ví že ho mám ..ale chtel vedet at zjistim, jestli ho po me požadovaly v této nové práci i...já mu říkala že si nejsme jistá,práve to chce vedet kuli tomu aby me udelaly ty vytery...takže ten prukaz po me v té práci nechtely..znamená to tedy že me vytery delat nebudou ne? jinak by po me nechtel abych se zeptaala..by mi řekl rovnou že se udelaji..

Datum: 01.06.14 21:56

Mě to připadá jako nějaký hlavolam...*sok*

Ohodnoceno: 2x

Datum: 01.06.14 23:08

Vazena. Ja vim, nektere leky nedelaji dobrotu. Tak hezky poporadku. Nejdrive je treba vedet, jestli nyni v soucasnem zamestnani potrebujete zdravotni prukaz. Na to vam odpovi vas zamestnavatel, nebo zavodni lekar. A ted. Pokud ano, budou vytery hned jakmile to bude mozne. Pokud ne, nepracujete v potravinarstvi ani v pribuznem oboru, pak se nic strasneho dale dit nebude.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.