Zničené nohy

Od: Datum: 28.05.14 01:12 odpovědí: 26 změna: 24.05.16 09:27

V rodině trpíme na otlaky na nohou, které jsou velmi bolestivé. Nemáte někdo nějaký dobrý tip, jak se jich zbavit? Řezat je neumím a ošetření pemzou apod. moc nepomáhá... Starám se denně, dělám zábaly, mažu různými hojivými mastmi (hlavně na noc namazat a do ponožek) a pořád bolí a otravují...

Měla bych ještě jednu otázku - byla jsem na túře a mé krásně drahé boty, které měly být údajně kvalitní, po několika hodinách zradily (ač jsem je neměla poprvé na sobě, ale nikdy jsem v nich nešla tak dlouho) a na patách se vložka naprosto propadla a odhalila mřížku, že které mám teď paty plné puchýřů a podlitin. Jak to ošetřit, aby se to co nejdříve zahojilo?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.05.14 01:30
avatar

Nedostatek informací. Musíte zjistit, co je příčinou Vašich problémů. Tuto příčinu odstranit. Zábaly, mazání, to je nanic, protože se snažíte řešit jen důsledek. Máte nadváhu? Potíže se srdcem? Cukrovku? Oslabené ledviny? Máte sklony k tvorbě modřin? Jakými dalšími zdravotními problémy trpíte? Co se týká bot - cena nic neříká o kvalitě. Pokud se boty tak brzo rozpadly, okamžitě reklamovat. Zkuste si koupit anatomicky tvarované tzv. korkové pantofle a nejméně doma v nich choďte, měly by ulevit.

doplněno 29.05.14 01:04:

Ještě bych doplnil - dřív jsem kupoval boty "neznačkové", prostě to co se prodává v hypermarketech. Vydržely vždy tak 2 měsíce, potom někde praskly nebo se zbortily. Potily se a bolely v nich nohy. Potom jsem se už naštval a koupil jsem celkem drahé Nike Alvord. A nedám na ně dopustit. Nohy nebolí, nepotí se, protože boty mají funkční membránu - ven vlhkost pustí a dovnitř nenateče (možná nemají všechny generace). Chodím v nich i v zimě, lezl jsem v nich po horách, jezdím na kole a prostě se odmítají rozpadnout - mám víc párů, jedny mám už snad 4 roky a pořád nikde nepraskly, jen podrážka je hodně ošlapaná. Ani po letech nesmrdí, což je fakt divné. Co tím chci říct - šetřit na botách je blbost, vyplatí se koupit kvalitu za 1800 než každých pár měsíců kupovat šmejdy za 300.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: cobrak*
Datum: 28.05.14 01:53

Znám jednu rodinu, kde všichni mají otlaky na nohách a to jen proto, protože celá rodina nosí malé boty...

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 28.05.14 12:03

Tak malé boty opravdu nejsou našim problémem :-D

Datum: 28.05.14 12:02

Nemám vůbec žádné potíže, to je to...
Korkové pantofle na doma mi moc nepomohou, potřebuji chodit hlavně venku, jsem na nohou celý den a neustále někde "lítám"

Datum: 28.05.14 19:51
avatar

Od zítra budou v Lidlu běžecké boty za 499 Kč, táta je má a nemůže si je vynachválit. Já bych si je koupil taky, ale ve velikosti 46 je bohužel nemají :(

Já jsem taky v sobotu kvůli bolavým nohám a puchýřům odepsal boty a přešel na Jack Wolfskin Canyon Hiker TX.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.05.14 08:41
avatar

Zdravím.! Na ztvrdlé paty a otlaky vřele doporučuji toto (viz.foto) struhadlo na česnek, které koupíte v každýchdomácích potřebách,

nebo v železářství. Je nerezové, stojí kolem 65,-Kč a má oproti Pemze řadu výhod.

1.Je daleko hygieničtější, než pemza.

2.Je v podstatě nezničitelné.

3.Pemza se časem "ucpe" a přestane plnit svou funkci. :(

A teď k botám... Poznámka "mé krásné, drahé boty" mě dojala. To, že si pořídíte "In" sportovní obuv, ještě zdaleka neznamená,

že se Vám v ní bude dobře chodit. Já na chození po horách používám zásadně bytelné, kožené a poctivé "bagany".

Když už jsou dobře "zajeté", pak není problém ujít 30.kiláků v pohodě. Malou vadou na kráse je, že nejsou tzv."bezúdržbové".

http://www.canis.cz/road.html Jsou to ty dole vpravo. Dáte za ně polovinu peněz a pokud jim budete věnovat náležitou péči, tak

zcela jistě přežijou troje ("hadrové") Adídasky... A jako bonus máte takřka jisté, že si nezničíte nohy.

Proč asi naši předkové již tisíce let používají na boty kůži..? Protože měli více rozumu, než my dnes.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 28.05.14 12:07

No páni, tak to by mě nenapadlo Tak to děkuji na tip, zkusím, s tím bych si neměla až tak ublížit

Jinak žádné IN boty nemám, nejsem idiot... Koupila jsem boty určené do skalnatého terénu a do hor a takto to dopadlo. Jestli jsou IN nebo ne, je mi srdečně jedno... Po kožených jsem se dívala, ale všude mi řekli, že kožené jsou pasé, že ty, co mi nabízejí, jsou lepší ;) No a takto to dopadlo

Datum: 28.05.14 09:56
avatar

Já bych zkusil pravidelně na pedikuru!

doplněno 28.05.14 13:12:

Neřekl bych že není čas,spíše lenost!

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 28.05.14 12:09

Na to není čas :(

Od: cobrak*
Datum: 28.05.14 12:21

Nezlobte se, ale každá žena má čas zajít si na pedikůru, aby neměla nohy jako dřevorubec...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.05.14 14:51

No každá očividně ne ;)

Od: veronika*
Datum: 24.05.16 08:59
S tím Souhlasím.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.05.14 14:51

Jj lenost může za všechno, jasně ;) Raději Váš komentář nekomentovat - zbytečnost ;)

Datum: 28.05.14 16:52
avatar

Jenže on to Cobrak myslí dobře (radí Vám dobře). Žádný "zázračný" prostředek neexistuje a domácí péče (téměř) nikdy nebude taková, jako od profesionála.

S bolestivostí máte problémy delší dobu. Nevyplatilo by se zorganizovat si program tak, aby se Vám tam návštěva odborníka vešla (cca 1 hodina měsíčně)?

Některé domácí prostředky Vám částečně pomohou, ale odborné péči se nevyrovnají.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 28.05.14 19:39

Tak pro všechny - myslíte si, že mě pedikúra nenapadla? Myslíte, že nosím nekvalitní boty, když mám problémy s nohama? Nedělejte ze mě blbce, tohle mě napadlo taky a takové "rady" nepotřebuji. Napsala jsem sem hlavně kvůli dobrým tipům na domácí péči o nohy, tak už přestaňte mluvit o pedikúře, botech atd. Domácí tipy, ok? Struhadlo na česnek - výborný tip ! Kožené boty vs. ostatní - taky dobré k zamyšlení, za to děkuji.

Datum: 28.05.14 17:03
avatar

Jak psal Cobrak a Ivzez - pokud nejste ochotná věnovat péči o nohy hodinu týdně u profesionála, tak budete holt dál trpět. Boty reklamovat, samozřejmě. A ještě se zeptám - nosíte jinak kvalitní obuv, nebo nějaké křusky?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ivik®
Datum: 28.05.14 17:05
avatar

Péče o nohy není v našich končinách vůbec bez problému.Mnoho lidí ji velmi zanedbává.Jen se v létě chvilku dívejte lidem procházejícím kolem vás na ulici,na nohy.Mnohdy zmalovaná slečna,ale nohy jak sedlák.Péče o nohy je běh na dlouhou trať,musí se o ně pečovat každy den a ne jen když se objeví průšvih.Já si o nohy pečuju snad víc než o ksicht.Vyplácí se to.Zajděte na pedikůru,pak pečujte sama,pak zase po čase nechte odborně ošetřit.Odborné ošetření doma neuděláte.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: cobrak*
Datum: 28.05.14 20:50
Přesně tak. Lidi obecně,jak ženy,tak ale i muži,dbají jen na obličej,kupují si drahé parfémy,ale nohy mají ve strašném stavu. Chápu to u lidí, jako třeba u vojáků a horníků,ale u normálních lidí to nikdy nepochopím. Nenávidím jízdu v mhd právě kvůli tomu,že na eskalátorecí vidím,jak odporné nohy lidi mají :( nechápu to a nerozumím tomu.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.05.14 19:44
avatar

Já mám také podobné problémy s nohama a rovněž to máme v rodině - tedy částečně. Péčí to určitě není, protože se o nohy starám denně - drhnutí pemzou, zábaly a stejně to není nic moc. Sestra pemzu používá jednou týdně a nohy má úplně normální.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.05.14 19:51

Jj, je to děs, že? Hlavně když člověk na těch nohách denně chodí několik kilometrů...
Já asi chápu, že to tu vesměs všichni s tou pedikúrou myslí dobře, ale prostě já toho mám tolik, že na tohle mi čas nezbyde ani omylem a už mě to trochu štve, jak se to tu pořád dokola opakuje...

Co Vy? Vyzkoušela jste pedikúru?

Datum: 28.05.14 20:42
avatar

Nezkoušela. :-D Také na to nemám čas, navíc bydlím v malé obci a na pedikúru bych asi musela jezdit do Brna (což je cca 30 km). I když si někdy říkám, že bych to cvičně zkusila - a potom třeba sama. S takovýma nohama je to ale každodenní boj.

doplněno 28.05.14 20:44:

Já právě také hodně chodím - každý den min. 10 km. Proto se snažím nosit boty s měkkou podrážkou a rozhodně ne balerínky (po těch jsem to měla úplně katastrofální).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.05.14 22:38

Tak baleríny jsou zlo největší no Hlavně dělají plochou nohu atd.

 

Datum: 28.05.14 20:45
avatar

Co několik kilometrů,já navíc k těm kilometrům ještě metráky či tuny přeneseného materiálu na stavbě,když je rozlet tak není problém přenosit 2-5 palet cihel za směnu a řeknu Vá,že pracovní boty do stavebnictví jsou vesměs ,no coment, Jednou za čas jsem otlaky musel sám nějak sundávat,pak jsem na radu polovičky (když jsem pronesl něco o zženštilosti) šel na pedikůr a od té doby si udělám čas alespoň jednou za 1/4 roku a řeku super,zrovna včera jsem byl!

doplněno 28.05.14 20:50:

Ještě doplním-nevím,možná otlaky jsou jako s nepěkným odérem nohou!Někomu smrdí až po desetihodinovém nošení gumovek a někdo po koupeli obleče ponožky pantofle a projde se po bytě a nohy smrdí jak cap (osobní zkušenost s kolegou na vojně!)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.05.14 20:21
avatar

Ahoj, taky na ty otlaky trpím, ale vždycky je příčinou špatná bota, většinou se mi to dělá v balerínách, které kupuju menší, že se vytáhnou (což je kravina), je to nebezpečné protože z otlaků se snadno mohou udělat i deformace napříkad kloubů nebo prstů. Doporučuju kupovat boty odpoledne, protože je noha oteklejší než ráno a tím pádem vybereš botu co ti padne. Jinak na otlaky (zrohovatělou kůži ... atd.mi pomáhá obyčejná sůl od PEO stojí asi okolo 30 Kč, po namáhavém dni si do ní namočím nohy a to je úleva. Takže vybírat padnoucí obuv, která nikde nedře,a osetřovat nožky krémmy a solemi speciálně na to určenými. Seřezávání už vůbec nedoporučuji, sežízla jsem si jendou kůži do krve a poté mi dorůstala bílá jakoby pořád zrohovatělá kůže a vypadalo to šíleně! Vylěčila mi to až ta sůl, dělala jsem si koupele každý den a opatrně jsem to masírovala pemzou, takže seřezávání už nikdy víc :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.05.14 03:27

Jj, jasné, ale na boty si dávám pozor už hodně dlouho, jen teda ty do hor se mi nepovedly... :-/

Ta sůl zní opravdu dobře, děkuju za tip, zkusím Do seřezávání se ani nepouštím :-D Přesně vím, jak by to dopadlo :-D

Datum: 24.05.16 09:27

Znám tohle u přítele-tvrdá kůže na patách i zespodu na některých prstech -jedině,co mu pomáhá je,že takovou škrabkou,do které se dávají malé žiletky,mu-nasucho!-ztvrdlou kůži prostě seškrabu.Potom natřu nesoleným vepř.sádlem a do balvněných ponožek = samozřejmě tohle na noc.Druhý den je po problémech.Tyhle škrabky používají i pedikérky,koupí se ve zdr.potřebách a žiletky taky. Je to bezpečné a účinné.Žádné masti,nálevy,napařování atd.nikdy nepomohlo,došlo to tak daleko,že paty mu i praskaly.Na ty potíže po tůře - puchýře a otlaky nepomáhá vcelku nic.Hlavně nepropichujte,nechte prostě zhojit,na noc natřete nesoleným vepř.sádlem a do bavlněných ponožek do postele./Nesolené vepř.sádlo normálně koupíte v supermarketech./Boty reklamujte,je to šmejd.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.