Příliš světlá pleť

Od: Datum: 10.05.14 18:55 odpovědí: 10 změna: 11.05.14 16:48

Dobrý den,

je mi 14 let a za nedlouho 15. Mám ten typ pleti, kterou můžete přiřadit k bílé zdi.

Trápí mě to a někdo se mě někdy i zeptá, jestli mi není zle, protože vypadám jak na omdlení. Při pokusech se opálit se vždy spálím nebo jen lehoulince ztmavnu, ale doopravdy jen lehoulince, nedá se to ani popsat.

Mám pihy (málo), tmavé vlasy a oči.

Co mám dělat, abych měl trvalé opálení? Do solária mě rodiče nepustí a samoopalovací krémy mi také nedoporučují, že prý ať jsem jaký jsem.

Co mám dělat, slunce skoro není, aktuálně nemám možnost kam jít se opálit. Je nějaká možnost, nebo se musím smířit, že budu na vždy bílý jak stěna?

Díky moc :(


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.05.14 18:58
avatar

Co vyzkoušet nějaký tmavší pleťový pudr?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dasdasda
Datum: 10.05.14 19:07

Toho jsem se chtěl právě vyvarovat... samo se mi to příčí, jelikož jsem kluk.

Datum: 10.05.14 19:28
avatar

To chápu, ale herci to také dělají.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.05.14 19:12
avatar

Bílá pleť byla v dobách dřívějších znakem urozeného původu. Být tebou tak to neřeším, a udělám si z toho přednost. OK?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.05.14 01:40
avatar

Někdo prostě nemá dostatek pigmentu v kůži, ale to je případ pouze lidí blond a zrzavých, ti se neopálí. U ostatních typů může být nápadná bledost příznakem anémie nebo jiné nemoci krve. Potom to chce dodat do těla železo v přirozené formě, to znamená upravit tímto směrem stravu, tablety se železem jsou nanic. Vyvarovat se potravin, které železo ničí - hlavně mléko a mléčné výrobky. Zároveň omezit cukr a všechny druhy sladidel, kořeněná jídla, vše plné chemikálií a konzervantů. Příčin může být víc, třeba i nedostatek vitaminu B. Ideálně si nech zjistit hladinu hemoglobinu a železa v krvi.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.05.14 16:48
avatar

I tmavovlasí lidé mohou mít světlou pleť (málo pigmentu v kůži). A s tou anemií - třeba mamka ji měla a opalovala se vždy až moc, v létě byla úplně černá.

----

Já se taky opaluju hodně rychle a myslím, že mi to zrovna dvakrát nesluší (vypadám potom starší). Takže používám na obličej světlý makeup a ono se to potom nějak srovná. :) Na nohou a rukou vypadá opálení dobře, ale nemyslím, že by se bez toho člověk nemohl obejít.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.05.14 15:28
avatar

Čauko, neřeš to. Sama jsem hodně světlý typ, nikdy se neopálím, solárko je o ničem. Navíc, pokud máš nějaké kožní defekty (jizvy, znamínka, vitiligo, ekzémy apod), tak se to ani nedoporučuje. Často slýchám rádobyvtipné poznámky, jak mám bílé nohy, bílé kdeco. No a? Opálená tmavá pleť stárne rychleji, navíc, hnusně oranžové vysolárkované krasavice jsou spíše odpudivé.

Před několika sty lety byla bílá pleť znakem vyšší šlechty, opálení naopak znak vesnického lidu, který dřel na polích za prudkého slunce. Takže jsme vlastně aristokrati ;).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ivik®
Datum: 11.05.14 15:54
avatar

Můžeš zkusit,pokud ti rodiče dovolí koupit, Beta -karoten.Mají ho v lékárně a teď na jaře brát každý den 1 tobolku a pak ,až bude léto, tak ten karoten pomůže sluníčku v opálení pleti.Já to tak dělám každé jaro.Ale podmínka je, že nekouříš,to se ten karoten nesmí užívat.Jsem pak,ač jsem světlovlasá,krásně opálená a vydrží to až do zimy.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.05.14 15:56
avatar

Bílá pleť a tmavé vlasy a oči... počkej pár let a věř mi, že na tebe holky budou letět jako mouchy na flus!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ivik®
Datum: 11.05.14 15:59
avatar

Mouchy na flus?To bych teda nechtěla!

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.